Corsa C sis farı sigorta yuvası içten boş sigorta takamyorum ne yapmalıyım ??

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma orj. hattan sis farı yapmaya kalktım bugun far anahtarında boş olan yere buton taktım röle ve sigorta aldım röle oturdu fakat sigorta boşta kaldı bi baktım içinde sigortayı tutacak metal ayak yok ne yapmam gerek teşekkürler

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunu açıp, elektrikçilerden alınacak pinleri yerlerine takıp, bir ucunu kutunun ana beslemesinden gelen hatta, diğer ucunuda rolenin ayaklarına giden hatta bağlayacaksınız bu birleştirme lehim vs ile yapılır. Bazı sigorta kutularında sigortanın pinleri olmasada diğer bağlantılar oluyor sadece sigortanın pinlerini takmak yeterli, ancak kutuyu ikiye ayırmadan anlamak zor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrardan teşekkürler İsmail bey.. fakat az önce fark ettiğim kadarıyla asıl sorunum sigorta değilmiş tisten gördüğüm kadarıyla röleden gelen kablo sigortaya giriyor diğer bacağından çıkıp lambaya gidiyor. beni asıl sorunum şu rölenin body control moduleden gelen iki bacağınada +12v geliyor sis düğmesine bastığımda opcomla gördüğüm kadarıyla sistemi açıp kapayabiliyorum fakat bacaklardaki voltaj değişmediğinden röle açılıp kapanmıyor

şuan arka sisin rölesinin bacağına bağladım arka sislerle çalışıyor :(

attachment.php

Ekli dosyalar

• Röle.jpg
    Röle.jpg
    55.7 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme: