corsa c orjinal ön disk ve balata markası ?

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle konu varsa gereksiz konu açtığım için kusura bakmayın ama uzun uzun aramama rağmen sorumun yanıtını bulamadım. Her neyse
Aracım 107000 km de ve ön diskleri yetkili servisten aldığım bilgiyle çok çizilmiş ve 2000-3000 km sonra değişmesi gerek. Ancak frenler çok önemli olduğu için ben bunu hemen yapmak istiyorum. Ön diskler ve balataları değiştireceğim ancak orjinal fren diski ve balatası markasını bilmiyorum. Valeo mu, delphi mi yoksa başka bir marka mı? Yetkili servisin verdiği fiyat balata 56+ disk 200+ işçilik 60 toplamda 316 TL. Normalde valeo veya delphi marka disk için fiyatlar 100-120 arası ve yine aynı markalar için balatalar 65-75 TL arası toplamda da maksimum 200 liraya malolur sanırım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kime yaptırıp da gm markası bastığını bilmiyorum ancak internet sitelerinde gm marka olarak satılıyor. 225 lira civarında balata ve disk seti internette.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda gm yada orj üretici diye takılmanıza pekte gerek yok saydığınız markalar aynı kalitede ama en iyisi olsun diyorsanız diskte bremboyu yada ateyi tercih edebilirsiniz bunlar dünyanın en iyi fren üreticileri arasındadır hatta aracınıza uygun brembo max yada ate power disc bulursanız bunlar orj diskten daha üstün fren gücüne sahiptir.. Aynı şekilde balatayıda yüksek performans balata alabilirsiniz ebc diye bir marka var 110tl civarında baltası

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda gm yada orj üretici diye takılmanıza pekte gerek yok saydığınız markalar aynı kalitede ama en iyisi olsun diyorsanız diskte bremboyu yada ateyi tercih edebilirsiniz bunlar dünyanın en iyi fren üreticileri arasındadır hatta aracınıza uygun brembo max yada ate power disc bulursanız bunlar orj diskten daha üstün fren gücüne sahiptir.. Aynı şekilde balatayıda yüksek performans balata alabilirsiniz ebc diye bir marka var 110tl civarında baltası
Önerileriniz için teşekkürler fakat ate veya brembo max'ı Denizli'de her aradığım yerde bulamıyorum. En çok bulunanlar valeo, delphi, bosch veya trw. O yüzden orjinalden devam etmek istiyorum. Bir de 110 lira balata için baya yüksek fiyat ama onu da satanı görmedim:)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
50 liraya da balata var ama diski çizik çizik ediyor

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum trw-valeo-delphi-brembo, bu markaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsin, zaten opelde ya valeo ya yada delphiye yaptırıyordur

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ate disk piyasada halen var mı? Geçen sene çok aramıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki çok sağlıklı değil diyenler olacak ama çarklatabilirsiniz fren disklerini... baya uzun süre gidiyor sıkıntısız... Benim 70 binde çarklanmış, aldığımda 89.000'deydi şu an 115.000'de... Geçen hafta bakıma soktum aracı servis sorun yok dedi disklerde... Zaten kendi elinizle de kontrol edebilirsiniz baya pürüzsüz yeni gibi oluyor...

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki çok sağlıklı değil diyenler olacak ama çarklatabilirsiniz fren disklerini... baya uzun süre gidiyor sıkıntısız... Benim 70 binde çarklanmış, aldığımda 89.000'deydi şu an 115.000'de... Geçen hafta bakıma soktum aracı servis sorun yok dedi disklerde... Zaten kendi elinizle de kontrol edebilirsiniz baya pürüzsüz yeni gibi oluyor...
Çarklatmak veya tornalamak da seçenek ama bana kalırsa frenler ve lastikler arabanın en önemli parçaları. Bana göre güvenliği tehlikeye düşüreceğini tahmin ettiğim işlemleri de yaptırmak istemiyorum. Aracımın orjinal diskleri üzerinde ve 107000km ye kadar da sorunsuz hizmet ettiler. Ön balataları bir kaç kez değiştirdim sadece arkalar da hala orjinal ve gayet iyi durumda.