corsa c ön panel komple sökme detaylari

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bu link herşeyi anlatıyor süper... teşekkürler. :)

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eveeeet teyp... :) bak bu hiç aklıma gelmemişti. :) sağol yunus valla ben nasıl düşünemedim. teypi sökünce kablolarını içeri doğru sokuşturmuştum engel olmasın diye. sonra varlığı bile aklıma gelmedi valla :) sağol dostum ya büyük yardım:)

murat kardeşim senin soruna gelince, detaylarını anlatayım;
evet ibreleri sökmek gerekiyor. onuda şu şekilde yapıyoruz. ibrenin göbeğini yani süyah olan yerini sıkı sıkı tut. sonra saatin ters yönüne doğru yavaşça çevirirken aynı anda, daha sertce kendine doğru çek. biraz gıcırtı yapar sonra hemen gelir zaten. bu arada kadranın çerçevesini filan söktükten sonra yapmalısın. çünkü yakıt ve hararet ibrelerini döndürürken çerçeveye değebiliyor. çıkarmadan önce tüm ibrelerin tek tek fotoğrafını çekmeyi unutma. takarken çevirmene gerek yok. direk ibre orjinalde nerdeyse oraya gel ve bastır. çok bastırmana gerek yok. sıkışıyor yerine zaten.
ÖNEMLİ: ibreleri yerine tektıktan sonra geri kalan montajları yapmadan aracın soketine kadranı tak ve kontağı aç. ibreler yeri değişmiyorsa sorun yoktur. değişiyorsa kontağı kapatıp elinle olması gereken yere getirip tekrar kontağı aç. bu arada kadranı sökmeden önce arabadaki yakıt miktarınıda fotoğrafla oda yardımcı olur. korkacak birşey yok. eliniz azcık yatkınsa bu tür şeylere hemen yapıyorsunuz. sadece yavaş ve sabırlı olun. ince ve hassas cam gibi plastiklerle çalıştığınızı unutmayın. Yunus kardeşim bir eksiğim varsa tamamlarsan sevinirim :) sonuçta sende bu kadran konusunda usta ellerden birisin.

sağol. bu kadar kolay olduğunu tahmin etmemiştim. bende başlarım artık =)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bişey değil. seninde yeniliklerini bekliyoruz. :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
fazla söze gerek yok :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
fotoğrafları tekrar upload edebilirmisiniz?
resimşer gözükmüyormu? sorun varsa tekrar yükleyeyim!?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merthan abi merhaba...sahibinden de gezinirken şansa kadere arabanı gördüm..sende fener mahallesindeymişsin...müsait olduğun bir zaman bir çay kahve içmek isterim senle..

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merthan abi merhaba...sahibinden de gezinirken şansa kadere arabanı gördüm..sende fener mahallesindeymişsin...müsait olduğun bir zaman bir çay kahve içmek isterim senle..
sana özelden mesaj yazdım tel numaramı bıraktım. istediğin zaman ara buluşuruz.