Corsa c elektrik sorunu

mornoth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ustalar iyi akşamlar, merhabalar. Az önce başıma gelen bir olayı aktarmak istiyorum sizlere belki bilen birisi çıkar.Akşam restorant çıkışı aracı çeken vale aracımın çalışmadığını söyledi. Gidip baktığımda elektrikle ilgili bir sorun gibime geldi şöyleki; aracın anahtarını kontağa takıp 1. pozisyona getirince normal elektrik geliyor radyo felan çalışıyor fakat ne zaman çalıştırmak için marşa basmaya kalksam gösterge ve araç ışıkları bayağı bir kısılıyor hızlı hızlı hafif yanıp yanıp sönüyor ve araç hiç marşa basmıyor. Bu arada motoru açtığımda sigorta kutusundan çıt çıt diye ses geliyor. Bu işlerden anlamadığım için bir anlam veremedim ve aracı bırakıp eve geldim. Sizce ne olabilir ve ya bir bilen çıkar mı? Şimdiden teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Takviye dediğiniz başka aracın aküsünden mi? Maalesef öyle fırsatım olmadı yoksa deneyecektim.

Bence deneyin aküden kaynaklı sorun olabilir. Akü kaç yıllık bilmiyorum ama ilk masraf etmeden aracın orasını burasını kurcalamadan bu işi yapın derim. ;)

mornoth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence deneyin aküden kaynaklı sorun olabilir. Akü kaç yıllık bilmiyorum ama ilk masraf etmeden aracın orasını burasını kurcalamadan bu işi yapın derim. ;)

Dediğiniz gibi önce takviye opsiyonunu denemek mantıklı, teşekkürler alakanız için..

mornoth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim dediğim gibi akü kaynaklı bir sorun bana göre. Gelişmeleri yazarsınız.

Peki aküden kaynaklanıyor olsa anahtarı kontaktan çekmeden herşey normal gözüküyor, ışıklar, radyo falan. Çevirince başlıyor sıkıntı, o zaman da elektrik gelmemesi lazım değil mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akü zayıfladı ise yapar. Birde eğer takviye ile sorun çözülmez ise işte o zaman marj dinamosun da sorun var demektir. İlk önce takviye sonra diğeri ;)

mornoth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü zayıfladı ise yapar. Birde eğer takviye ile sorun çözülmez ise işte o zaman marj dinamosun da sorun var demektir. İlk önce takviye sonra diğeri ;)

Peki son bir soru sorayım, akü zayıfladıysa gösterge panelinde ışık yanması lazım değil mi? Yanlış mı biliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Peki son bir soru sorayım, akü zayıfladıysa gösterge panelinde ışık yanması lazım değil mi? Yanlış mı biliyorum.

Onun bir direnci var bildiğim kadarı ile o zaman. Ama gerekli direnç varsa o zaman yanacağını sanmam.