corsa c direksiyon tuşları

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba
direksiyondaki ses açma tuşu çok az çalışıyor. bu sorunu nasıl giderebilirim? söküp az kullanılan bir tuşun mekanizmasını taksam sorun çözülürmü acaba? sökme ile ilgili bilgisi olan varmı?

serkancivan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Bahsetmiş olduğunuz arıza basit birşeydir. Sökmek için direksiyon simidinin arkasında iki adet vida vardır onları sökerseniz airbag çıkar ve altında tuşları görebilirsiniz. Büyük ihtimal ses butonunda sorun vardır bölgenizdeki herhangi bir elektronikçiye giderseniz butonu değiştirecektir.

Selamlar.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba
direksiyondaki ses açma tuşu çok az çalışıyor. bu sorunu nasıl giderebilirim? söküp az kullanılan bir tuşun mekanizmasını taksam sorun çözülürmü acaba? sökme ile ilgili bilgisi olan varmı?

Tuşları kendiniz sökecek iseniz airbag fişini çıkarmadan önce mutlaka kutupbaşını sökün.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hocam kutupbaşını sökmezsek ne gibi bir sorun yaratabilir? hata kodu felan verirse opcomla silebilirim ama başka bir sorun olurmu?

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben emniyet için sökmenizi söylemiştim airbagler herhangi bir durumda açılmasın diye

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bugün aküyü sökmeden anahtarıda takmadan söktüm airbagi. tuşları sökerken tırnakları kırıldı . sonra plastik parça japonlayarak ayak uydurarak yaptım. içindeki switche basan metal zamanla esnemiş yerinden. tamir ettiğim tuş çok güzel oldu çok fazla bastırmadan dahi diğer tuşlardan çok daha iyi bir şekilde basıyor.

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün aküyü sökmeden anahtarıda takmadan söktüm airbagi. tuşları sökerken tırnakları kırıldı . sonra plastik parça japonlayarak ayak uydurarak yaptım. içindeki switche basan metal zamanla esnemiş yerinden. tamir ettiğim tuş çok güzel oldu çok fazla bastırmadan dahi diğer tuşlardan çok daha iyi bir şekilde basıyor.

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama sormak istediğim bir soru var.
Aracım corsa c 2005 1.3cdti. Direksiyonda bulunan kumandaları sökmek istiyorum ışıklarını değiştirmek için. Ancak airbag olayı biraz sıkıntılı gibi geldi.
Akü bağlantısını sökmeden airbag in açılabilirliği konusunda endişelerim mevcut. Siz akü sökmeden ve anahtar takmadan söktüğünüzü belirtmişiniz. Herhangi bri sorun yaşamadınız değil mi? Yanlış bir şey yapıp da açmayayım hava yastığını.

EREN007TR

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yok herhangi bir sorun yaşamadım bende sizin gibi çekindim ama birşey olmadı anahtarı komple çıkarmıştım.