Corsa C alt takım ses

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yakın bir zamana kadar 2004 model SIGNUM 2.0Turbo sahibiydim, aracı satıp 2004 Corsa C 1.3CDTI 70hp manuel aldık. Alt takım felaket sesli, direksiyon sağ sol yapınca felaket bir boşluk var langır lungur ses geliyor, kasisler ve bozuk yollar da cabası... Geleneksel olarak klasik alt takım parçaları ile mi sesi kesiyoruz, yoksa kronik denen direksiyon kutusu sesi midir bu?
Bir de vites değiştirirken lank diye vurma sesi var ne kadar nazik olursam olayım, şanzıman takozu demişti aldığım kişi, doğru tespit midir?

brdn

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yakın bir zamana kadar 2004 model SIGNUM 2.0Turbo sahibiydim, aracı satıp 2004 Corsa C 1.3CDTI 70hp manuel aldık. Alt takım felaket sesli, direksiyon sağ sol yapınca felaket bir boşluk var langır lungur ses geliyor, kasisler ve bozuk yollar da cabası... Geleneksel olarak klasik alt takım parçaları ile mi sesi kesiyoruz, yoksa kronik denen direksiyon kutusu sesi midir bu?
Bir de vites değiştirirken lank diye vurma sesi var ne kadar nazik olursam olayım, şanzıman takozu demişti aldığım kişi, doğru tespit midir?

Bence fazla sürmeden iyi bir ustaya gösterin, hayatınızı riske atmayın. Satan kişiye güvenmektense işini bilen bir ustaya güvenmek daha mantıklı olacaktır.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusu sismak markayla komple değiştir.viraj demir lastikleri, z rotlar

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır aldığım 2004 corsa beni her yönüyle rezil etmişti.Garantideyken servisler garanti bittikten sonra ise Sanayideki ustalar en yakın arkadaşım olmuştu.Anlaşılan sizin aracınızında bir çok sıkıntısı var.Alırken keşke iyi bir eksper yaptırsaydınzı.Çünkü saydığınız problemlerin çözümü pahalıdır.Sakın direksiyon kutusunu revize yaptırmayın işe yaramıyor.Tecrübeyle sabittir.Ayrıca corsalarda direksiyon mafsalınıda kontrol ettirin.Bazen kutu değilde mafsal boşluğu ses yapar.Önce buna baktırın.Ayrıca soğuk havada kasislerden geçerken arkadan ve önden (viraj demir lastiği) gacırtılı ses yapar.150bin 160 bin den sonra (benim araç yapmıştı) ilk çalıştırmada motor soğukken yaklaşık 2 dakika kadar beyaz duman atabilir.(Enjektör ya da subap lastiği arızası).Km ye bağlı olarak egr nin de temizliği gerekebilir. Şimdi ikinci el aldığım japon marka bir aracım var.2 yıldır sanayiye sadece bakıma gidiyorum.Geçen bakıma gittiğimde sanayinin ne kadar değiştiğini gördüm :) TABİ bu saydıklarım benim şanssızlığım olabilir ama 2004-2005 c kasa corsaların birçoğuda bu tarz önemli şikayetler var.