corsa c 1.7 DTI triger seti

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
ben aracımı aldığımda 12000km deydi ve aldığım arkadaş ağır bakımları yapıldı demişti. şimdi 158.000km de. triger kayışının değişip değişmediğini nasıl anlayabilirim? değişmesi gerekirse fiyatları ne aralıktadır? yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.:confused:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
malesef kayışlıymış. 1.3cdti lar zincirliymiş.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 bınde bır trıger degısıyor 100-120 bınde 2. trıger setını takmıslar yoksa 158 bınde dıyorsunuz orjınalı asla bu kadar dayanmazdı ..
işçiliği özelde 100-150 tl arası trıger setıde 170 tl
http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-C-Y17DT-Triger-Seti,PR-512.html

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
servis 400 dedi parçaya, işçilikde 200.... :)
özel servis 350TL hem v kayışı hem triger seti işçilik dahil dedi.
ben önce kayışın değişip değişmediğini durumunun nasıl olduğuna baktırmam gerekiyor sanırım. acaba açıp bakması kolay bir parçamıdır?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır hiçte kolay bir parça değil zaten söküp bakana kadar parça değiştirilir.. Ben 22bin km daha bir şey olacağını sanmam daha önce mutlaka 1 yada 2 kere değişmiştir bir kayış 160bin gidemez sonuçta he 80bin gider belki iki değil bir kere değişmiştir ama satıcının yalan söylediğini sanmam

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bu cumartesi ustam sökecek. ne olur ne olmaz diye değiştiricez. işçilik 80TL parça 140TL 220TL ye halledicem inşallah. bu arada v kayışınıda değiştiririm büyük ihtimalle.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger çok önemli hocam, aman ihmal etme bence zamanı gelmiş, servisin fiyatıda bayağı uçuk bu arada. :D

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Triger çok önemli hocam, aman ihmal etme bence zamanı gelmiş, servisin fiyatıda bayağı uçuk bu arada. :D
YETKİLİ SERVİSLER BU TARZ İŞLEMLERDE GERÇEKTEN UÇUYORLAR. sorduğumuzda garantili parça diyorlar. 2 sene önce arkadaşım yetkili serviste değiştirdi trigerini. 200km sonra koptu. aracı çekici ile servise götürdük garantili diye. sadece trigeri garantiden değiştirdiler. motorda oluşan hasarı karşılamadılar. sanırım 2000tl civarında masrafı çıkmıştı. neden böyle diye sorduğumuzda. ''biz dediğimizin ve ürünümüzün arkasındayız, triger garantilidir değiştiririz dediler'' dalga geçer gibiler. bende o güne kadar hep yetkili servise götürürdüm arabamı ama artık hep özel servisteyim. hem özel servislerde aynı parça garantisini veriyorlar :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 yaş üzeri araçları yetkili servise götürmek bazen mantıksız oluyor malesef, en iyisi sanayi. :)