Corsa c 1.3 cdti için en uygun motor yağı nedir?

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç model aracınız, En doğru motor yağı çeşidi (Viskozite değeri olarak) Motor kaputunuzun altında yazandır....

Kim ne derse desin en doğrusu motoru üretendir.... Opelin resmi sitesinde ne tavsiye ediyor sa o..

Aşağıdaki Linki tıklayın, Corsa seçeneğini seçin ve motor hangi yıla ait ona göre bakın, orada ne yazıyorsa o doğrudur...

Çünkü Opel değiştirebilir, Araçlarımızın kitapçıklarında da diyor değişim söz konusu olabilir diye, ama zennetmiyorum, AStralarda 2004 den aşağısı hala aynı 10W-40, neden çünkü motor ona göre yapılıyor, yada o motora o uygun....

Öyle şu daha iyi bu daha iyi olmaz yani...

Sadece Markda Değişebilir...

Opel için Şuanda

1-MOBIL1
2-CASTROL
3-MOBIL SUPER Veya GM

http://www.vauxhall.co.uk/vaux/owners/servicing/servicing.do?method=view

Son düzenleme:

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
castrol edge hafif ticari araçlarda corsa 1.3 dizel için 0w30 diyo tablosunda 120 tl, 57 tl ye de castrol magnatec 10w40 disel için olan var, arada kaldım bende

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben Mobil1 0W 40 alacağım. 4000 daha var ama beklemeden yağ değişimini bi an önce almayı düşünüyorum. Bayisinde 100 milyon dediler. Fakat fırsat ürünleri oluyor. Bi indirim bulabilirsem alacağım.

mrtcvk

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
valla ben 5*40 kullanıyorum çok memnunum.motor hangisine alışmışsa ona devam et.Keçelerden kaçak yapar dediler bana serviste ...

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar,

arac bakimlari ile onceleri ilgilenmez, yetkili servisten randevu alir , aracimi birakir , 15000 km bakimlari yapildiktan sonra gider alirdim. Bu arada sizlere fransadan yaziyorum. aracim garanti kapsamindan ciktigi icin artik kendi bakimlarimi kendim yapmaya basladim. tum filtreler, yag degisimi , plaketler ve fren disklerine kadar kendim degistiriyorum. Almanya ve fransadaki bir cok yetkili servise sordugumda (opel corsa 1.3 cdti diesel) araclarin orjinal fabrika cikisi yaglarinin 5w30 oldugunu ve kendilerininde her bakimda bu yagi kulllandiklarini belirttiler. Turkiye ile fransanin hava (iklim) kosullari pekte birbirinden uzak degil yani 3 asagi 5 yukari ayni sartlara sahibiz , burada cokca yagan yagmurlar haric. Ben bu gun yagimi degistirdim. sitenizde oy coklugu alan Mobil 1 Esp 0w40 yagi kullandim.Buradaki fiyati 60 € yagi , hava, yag, polen, ve mazot filtrelerini degistirdim. isimi cok dikkatlice ve titiz yaptigima eminim. Ve tum filtreler (orjinal) opel center den aldim.

Fakat ne yazikki buyuk bir hayal kirikligi yasadim. evet yag artik daha ince idi. motordan tiz bir ses geliyordu , formula 1 araclari gibi, sanki biraz daha rahatlamisti motor. Ama ne atakligi kalmisti ne gucu sanki motor bosta bagiriyordu. yagi inceltmek ne derece dogru ki? zaten yag disliler arasinda bir film gorevi yapmazsa ne ise yarardi ki? 5w30 Castrol deki o tok dizel sesi kaybolmustu. Daha olgun gelen guclu ve konforlu gaz yemesi gitmis yerine sanki 3 silindirli kucucuk bosuna zirilti yapan bir motor gelmisti. Cekiside farketmemisti Bazi arkadaslar aracin cekisi bile degisti yazmis, hayir degisen bisi yoktu. Fazla surmedi 2 saat sonra ozlemistim eski motor sesimi. Gidip yine castrol 5w30 aldim. oda ayni para sayilir 54 € .. Zaten filtreleri degismistim . hemen mobil yagi akitip yeni yagi koydum.. ve sukurler olsun dedim. mobil 1 0w40 inanin gereksiz.. marka farketmez 0w40 gereksiz demek istedim. 5w30 un tadini corsa ya birakin..

saygilar...

ayhan43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dizelse mobil 1 super 3000 kullanmayın. yeni nesil new life kullanın...

belirli bir neden varmıdır süper 3000 kullanmamak için ambalajında opel'in istediği standart yazılıydı. bilgi için şimdiden teşekkürler...

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dpf yoksa 5-40 kullanın varsa 5-30

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi