corsa c 1.3 cdtı aracımın motoruna sanki kuş kaçtı

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model corsa c 1.3cdtı 135.000km deki dizel aracımın motorundan ilk çalıştırmada: motor ısınıncaya kadar sanki kuş ötmesi gibi bir ses geliyor.araç 10dk kadar çalıştıktan sonra ses bu süre içerisinde yavaş yavaş kesiliyor. motoru incelediğimde sesin motorun sol tarafında bulunan kayış kasnak sisteminden geldiğini fark ettim.
1.bu ses sorununu nasıl çözebilirim?

2.ben kendi imkanlarımla çözme imkanım var mı?elimden az buçuk mekanik işleri gelir.(herhangi bir kasnağın yağlanması mı gerekiyor?)

3. bu şekilde aracın kullanılması herhangi bir büyük problem yaratır mı?

4.açıkcası sanayiye götrümek istemiyorum ama götürsem tahmini ne kadar masraf çıkartırlar?

ilgilenen arakadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
o sinir bozucu kuştan benim arabada da var :mad:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
V kayisi yada yuksek ihtimalle v kayis bilyasi. Ses gelirken kayisin ustune bir miktar su dokun bakin kesiyor mu?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kayışı değişin en iyi ihtimal bu. Çalışırken su dökün, sesi hemen keserse zaten kayıştır.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kaputu açıp iki tane azman kediyi salıp hemen kapatıyorsun kuş muş hak getire.:dil: şaka bir tarafa büyük ihtimal arkadaşların tahmini doğru. kötü ihtimal umarım o kuşlar turbonun içine sıkışmamıştir

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
ben su dökmedim kayişa ama yüksek ihtimal bilyadir. kesik kesik düzensiz aralıklarla çıkıyor ses çünkü. galiba 150-200 kağıt bayilacagiz

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben su dökmedim kayişa ama yüksek ihtimal bilyadir. kesik kesik düzensiz aralıklarla çıkıyor ses çünkü. galiba 150-200 kağıt bayilacagiz

15 bilya
30 kayis

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kaputu açıp iki tane azman kediyi salıp hemen kapatıyorsun kuş muş hak getire.:dil: şaka bir tarafa büyük ihtimal arkadaşların tahmini doğru. kötü ihtimal umarım o kuşlar turbonun içine sıkışmamıştir

:)
Turbo olsa 10 dakika sonra kesilmez.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

benimkisi turbo tarafindan degil v kayışınin oralardan geliyor. üfleme gibi değil, gicirti sesi. ustama goturmedim henüz. ancak kayış veya bilyadan olduğu kesin.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2. Dizel corsam 2 sini de kis aylarinda aldim, ilk isim hep v kayis bilyesi degistirmek oldu.