Corsa C 1,2 hareket edince aniden duraklama

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar ben Antalya'dan Mustafa 2005 model Corsa C Enjoy, Easytronic aracım var.Daha önce de yapıyordu, baskı balata değişince kaybolduydu ancak son 10 gündür iki defa yine tekrar etti. Özellikle servis sahibi veya usta arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Trafik lambasında durdum yeşil yandı hareket ettim, hareketten 3-4 mt sonra araç duruyor, motor stop etmiyor,ancak sanki vitesi boşa almışsın gibi duruyor ( gaz yemiyor ) yaklaşık 5-10 saniye sonra tekrar yürümeye başlıyor. sorun nedir bilen var mı ( baskı balatayı 39000 km değiştim şu anda km. 45000 )yardımcı olursanız memnun olurum.teşekkür ederim.

Özgür16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sorunu yaşıyorum. 1.2 16V Corsa Swing Kalkış sırasında gaza ani yüklenirsem araçta aniden bir duraklama (kasılma) oluyor. Yavaş bir şekilde kalkış yaparsam hiç sorun olmuyor. Bu konu ile ilgili bizi bilgilendirecek üstadlar var mı?

Gawain79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla alakası yok ama bendede corsa 1.2 easytronıc 2005 model arac var.15800 kmde ve hıc bujıler degısmedı?

sızce bujılerı degıstırmelımıyım?
bujıler kac km de degısmelı?opel corsa kullananalardan cevap beklıyorum

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da olmuştu üstelik transformers ı izlemiştim tırsa tırsa gidiyordum ışıklarda hareket ettim kısa mesafes sonra gaz yemedi ve yavaşladı tramvay yoldunda duracak gibi oldu:cry:
sonra düzeldi ve devam ettim
bazen böyle sorunar olabilir diye düşünüyorum bu kadar easytronik vitesleri kastediyorum tabiki bu kadar elektronik bir araç arada bir bu tip problem açması çok muhtemel tabi sürekli ve uzun sreli üstelik de aynı problem tekrarlanıyorsa bir servis görsün
hele ki garantideyse bekletmeyin derim

edi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz yememe değil bu başka bişey bence
bana bir kere oldu araç birden ikiye geçmedi biraz fazla bekleyince yavaşladı sonra 1 e düşüp topukladı
ben zaten araca ya gaz pedalıyla ya da elimle müdahalede bulunuyorum bazen dik rampalarda ayağınızı gazdan çekip diğer otomatikler gibi tam bastığınızda iki vites düşürüp topuklaması da ayrı bişey yani :D

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla alakası yok ama bendede corsa 1.2 easytronıc 2005 model arac var.15800 kmde ve hıc bujıler degısmedı?

sızce bujılerı degıstırmelımıyım?
bujıler kac km de degısmelı?opel corsa kullananalardan cevap beklıyorum

Selamlar. Normalde 15000 bakıma gitmen gerekir. o bakımda değişip değişmiyeceğine karar verirler. ancak 15000 de bir mutlaka yağ değiştirmen gerekir. İyi günler.

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar ben Antalya'dan Mustafa 2005 model Corsa C Enjoy, Easytronic aracım var.Daha önce de yapıyordu, baskı balata değişince kaybolduydu ancak son 10 gündür iki defa yine tekrar etti. Özellikle servis sahibi veya usta arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Trafik lambasında durdum yeşil yandı hareket ettim, hareketten 3-4 mt sonra araç duruyor, motor stop etmiyor,ancak sanki vitesi boşa almışsın gibi duruyor ( gaz yemiyor ) yaklaşık 5-10 saniye sonra tekrar yürümeye başlıyor. sorun nedir bilen var mı ( baskı balatayı 39000 km değiştim şu anda km. 45000 )yardımcı olursanız memnun olurum.teşekkür ederim.
Bu gün ( 08.08.2007 ) olan oldu. kavşakta durduğumda yine yürümedi kadrana baktım ( F ) yanıp sönüyor ve servis işareti yanıyor. araba stop etti marş basmıyor. kontak açılıyor devrelere ait lambalar ancak araba da TIK yok. çekici geldi servise gitti beyinde dediler akşam saat 16.30 da da beyinde olmadığı ortaya çıktı. araba serviste yarın check up kapacaklar.
Bilgileriniz olsun

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şirket arabası kullanıyorum kiralık corsa c..Kullandığım araç servise gittiği için kiralık sözleşmesine göre bana otomatik corsa c verdiler...Bir gün eve gittim geldim ikinci gün eve gittim şirkete gidemedim sabah birdaha..Aynen dediğiniz gibi ekranda f işareti vardı..Ben arabayı getirdikleri zaman demiştim bu araba bozulur diye...Opele gitmez bu şanzuman...

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabalarınız gaz yemedığı anda konsoldaki gösterge ısıkları zayıflıyomu ? Oyle birsey varsa beyıne giden bazı parcaların deyısmesı gerekır.

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabalarınız gaz yemedığı anda konsoldaki gösterge ısıkları zayıflıyomu ? Oyle birsey varsa beyıne giden bazı parcaların deyısmesı gerekır.
araba çalışmıyor ki gaz yemesin kontağı çeviriyorsun tık yok. Tech 2 ile sıfırladılar sözde tekrar kontağı çevirdim yine F çıktı.