corsa b kalorifer peteği değişimi yardım

ozcanteker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakaryada ustalar ya cok usta ya cok nazli neyse ben vidalarin anahtarini buldum 7/32 imis, petegin siparisini verdim orjinali 150 ama ben yan sanayisini siparis ettim 45 tl hakkimizda hayirlisi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sakaryada ustalar ya cok usta ya cok nazli neyse ben vidalarin anahtarini buldum 7/32 imis, petegin siparisini verdim orjinali 150 ama ben yan sanayisini siparis ettim 45 tl hakkimizda hayirlisi

Sakarya'yı çok ama çok severim. Ama esnafına uyuz oldum. Hayatımda böyle bir esnaf takımını yeminle sadece Sakarya da gördüm. Pes... nasıl bir anlayışları var? bilmek mümkün değil.

ozcanteker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük hayal kırıklığı içindeyim dostlar, rahat çalışabilmek için koltukları söktüm
havalandırma kısmının altındaki plastik parçanın vidalarını söktüm ama göğüsü tutan çelik borular ve pedaller çarçanın çıkmasını engelliyor ve de buda yetmezmiş gibi peteği koruyan kapatan bir muhavafa daha var onun vidaları çok içerde sökmek biyana söktükten sonra muhafazayı çıkarmak imkansız ,
yapabildiğim tek şey klima peteğinin muhafazasını sökmek o da torpidonun altında söktüm ve temizleme spreyiyle onu temizledim ve muhafazayı yerine taktım,
yapacak bişey yok söktürecez ön konsolu,
birkaçdefa söküp takan bir elektirikçi buldum işçilik 200 lira dedi ama orjinalin dışında takmam diyor, serviste işçiliği 200 dedi ama oda orjinal çarça fiyatını 275 diyor internette 150 ye GM var ne yapacağımı şaşırdım valla, ön konsolu ben mi soksem acaba bi keresinde ampüller için ön tarafını sökmiştüm çok zahmetli hepsini sökebilrmiyim ki acep :confused:

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.4 16v aracınızın kalorifer peteğini değiştirebilmek için sadece vitesin bulunduğu konsolu sökmeniz gerekiyor, içeride başka bir yere müdahale etmeye gerek yok.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ben sana tarıf ettım o muhafazadan kurtarmak ıcın yolcu tarafından cıkarmalısın petegı ayrıca o celık muhafazayı sökmeden cıkıyor parca
evvela petegın gırıs hortumları cıkacak lıftte petek elınde bosta oynayabılır hale gelecek ardından boruların egımıne dıkkat et aynı sekılde cıkarmalısın sana hareket fırsatı verıyor belkı paspasın ön kısmını da esneterek her ıkı tarafa acarak cek ortası kesık zaten gormussundur bu sekılde sokulur ama el becerısı ıstıyor ayrıca orjınal dıye ustanın tuturması parcanın zor montaj yapılması az bır buyuk olsa muhafazadan takamaz o yuzden..
sana tavsıyem elı yatkın bır ustaya yaptır bunun cozum yolu bu ayrıca o petegı cıkarmak ayrı bır zor motor tarafından hortumlarını takmak daha bır zor el gırmıyor malum usta bu durumada motor kulaklarını gevseterek motoru one esnetmek ısteyecektır gerek yok bu ışe onunda cozumu mecbur kalırsa T baglantı koymak ...
Konsolu sökme ısıne gelırsek onu robot takıyor fabrıkada 1000TL ıscılıkten asagı ıstemezler ayrıca cok daha zor bır ıs kırılan dokulen tırnaklarda cabası olacak ona göre karar ver..

http://www.opelparcalari.com/UrunDetaylari.aspx?kategori=31&urun=397

Son düzenleme:

ozcanteker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.4 16v aracınızın kalorifer peteğini değiştirebilmek için sadece vitesin bulunduğu konsolu sökmeniz gerekiyor, içeride başka bir yere müdahale etmeye gerek yok.[/QUO

Demişsiniz ama sanırım ben ustayım benim bildiğim kadar siz bilmeyin der gibi bir açıklama olmuş :) yinede teşekkür ederim.

ozcanteker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ben sana tarıf ettım o muhafazadan kurtarmak ıcın yolcu tarafından cıkarmalısın petegı ayrıca o celık muhafazayı sökmeden cıkıyor parca
evvela petegın gırıs hortumları cıkacak lıftte petek elınde bosta oynayabılır hale gelecek ardından boruların egımıne dıkkat et aynı sekılde cıkarmalısın sana hareket fırsatı verıyor belkı paspasın ön kısmını da esneterek her ıkı tarafa acarak cek ortası kesık zaten gormussundur bu sekılde sokulur ama el becerısı ıstıyor ayrıca orjınal dıye ustanın tuturması parcanın zor montaj yapılması az bır buyuk olsa muhafazadan takamaz o yuzden..
sana tavsıyem elı yatkın bır ustaya yaptır bunun cozum yolu bu ayrıca o petegı cıkarmak ayrı bır zor motor tarafından hortumlarını takmak daha bır zor el gırmıyor malum usta bu durumada motor kulaklarını gevseterek motoru one esnetmek ısteyecektır gerek yok bu ışe onunda cozumu mecbur kalırsa T baglantı koymak ...
Konsolu sökme ısıne gelırsek onu robot takıyor fabrıkada 1000TL ıscılıkten asagı ıstemezler ayrıca cok daha zor bır ıs kırılan dokulen tırnaklarda cabası olacak ona göre karar ver..

http://www.opelparcalari.com/UrunDetaylari.aspx?kategori=31&urun=397

Ön konsol olayında haklısınız bende size katılıyorum, birkaç nöbetim var sonra tekrar deniyecem, tamir bakım kitabını buldum da o da pek açıklayıcı deyil, yönlendirmelerinizle yola çıkıcam inşallah halledicem teşekkür ederim.

CorsaGsi97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda emin misiniz? Corsa b gsi 97 model aracımın petek patladı. Ön konsol komple söküldü, yetmedi mekanikte alttaki borular içinde ayrı işler yapılıyor.

Son düzenleme:

h_ozkilinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. uzun zaman olmuş. ancak yanıt verebilecek arkadaşlar olabilir diye umuyorum. corsa b gsi 97 model aracımın kalorifer peteği değişecek. ancak göğüs sökülmesi lazım diyorlar. göğüs sökülmesi beni geriyor. torpidonun altında klima radyatörü var. bu radyatör peteği sökmeme engel olur mu. yukarıda bahsi gecen corsa b için değişim şekli benim aracımda da geçerli mi. teşekkürler.

h_ozkilinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine merhaba. ankara opel garaja mail attım. sağolsunlar elektrikçi ustalarıyla görüşmemi sağladılar. bu corsa b gsi 97 aracı sordum. kesinlikle ön göğsü sökmeye gerek olmadığını teyit ettiler.
internette opelin başka modellerine ait bazı videolar buldum.
bizim aracaınki de aynı.

demekki uzmanını bulmak lazım. yoksa göğüs sökülecek bir sürü iş.

ayrıca bu araçta klimalı olanlarda kalorifer musluğu varmış. acil ihtiyaç durumlarında bunu kapatarak ayağımıza akan suya çözüm olacaktır. yukarıda da anlattıkları üzere ayağımızın yanında peteğin altında ek olarak duran parçayı söküyoruz. petek bir kutu içerisindeymiş. kutunun iki yolcu iki de şoför tarafında vidası varmış. kutu iki parça. sağdan ve soldan çekerek ikisini alıyoruz. kaput altından da hortumları söktüğümüzde petek elimizde. sökünce daha detaylı yazarım. iyi çalışmalar.