corsa b bagaj butonu

resittemiz

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
corsa b aracımın bagaj açtığımda bagajdaki lamba yanmıyor. şöför kapısını açtığımda lamba yanıyor, yani lamba sağlam. bagajdaki butonukontrol ettim buton sağlam ama butonun bağlı olduğu kabloyu kontrol edemedim. bunu nasıl kontrol edebilirim? kablo tesisatta nereye gidiyor? teşekkürler

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı araçların bagaj ışığı ön kapı/kapılar açılınca yanıyor. Renault Kango aracımın bagaj ışığı da aynı şekilde yapılmış. Bagaj kapağı açılınca yanması isteniyorsa, oto elektrikçisi bagaj kapağına, diğer kapılardaki gibi iç aydınlatmaya bağlı bir buton koyarak sorunu çözebilir.

resittemiz

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bazı araçların bagaj ışığı ön kapı/kapılar açılınca yanıyor. Renault Kango aracımın bagaj ışığı da aynı şekilde yapılmış. Bagaj kapağı açılınca yanması isteniyorsa, oto elektrikçisi bagaj kapağına, diğer kapılardaki gibi iç aydınlatmaya bağlı bir buton koyarak sorunu çözebilir.

yok benim aracın bagaj ışığı bağımsız çalışıyordu ...ondan eminim... bagaja eşya yüklerken ön kapılar kapalı olsa bile yanıyordu..bagajda buton var zaten..

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön kapıyı açınca bagaj lambası yanıyorsa bir yerler karışmış demektir

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni sorun olmustu, kendim cözdüm.
bagaj butonundan bagaj kilidine giden bir elektrik soket var onun icerisine bakin 3 ayak olmasi lazim ya birtanesi oksitlenmeden dolayi cürüyüp kirilmistir yada oksitlenme yapmistir kontak saglamiyordur güzelce temizleyin .Benimki kirilmisti komple kilidi acip lambanin yanmasini saglayan switch e direk kilit soketine giden kablodan hat cektim düzeldi.Biraz zahmetli is , yada komple bagaj kilidi degisecek.

Son düzenleme:

resittemiz

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni sorun olmustu, kendim cözdüm.
bagaj butonundan bagaj kilidine giden bir elektrik soket var onun icerisine bakin 3 ayak olmasi lazim ya birtanesi oksitlenmeden dolayi cürüyüp kirilmistir yada oksitlenme yapmistir kontak saglamiyordur güzelce temizleyin .Benimki kirilmisti komple kilidi acip lambanin yanmasini saglayan switch e direk kilit soketine giden kablodan hat cektim düzeldi.Biraz zahmetli is , yada komple bagaj kilidi degisecek.

deneyeceğim teşekkurler

resittemiz

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü, sol park lambasının olduğu yerde çoklu soket var, bu butonun kablosu (kahverengi beyaz) o soketin içerisinden geçiyor, kabloyu soketten ayırıp direkledim sorun çözüldü....