Corsa B araç sendelemesi

ZoNeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım Corsa B 1.4 1998 model 16 valf aracımın sorunu yolda ilerlerken sendelemesi gaz basdıkca önden hafifden pat diye ses geliyor.Bu aracın ateşleme takımını 6 ay feğiştirdim bobin kablo buji hepsini bu sorun yüzünden ustaya götürdüğümde buji kablosunun sıralamasını yanlış takmışlar düzelttim dedi ama bir kaç gün sonra yine daha çok silkeleme yapmaya başladı arıza ışığı yandı krank devir sensör arızası verdi sensör takıldı yine aynı arızayı verdi ne yapacağımı şaşırdım ustaların her biri farklı birşey söylüyor darphaneyiz sanki nokta atışı sorunu bulan yok hep deneme yanılma öyle herkes bulur böyle bir sorunu lütfen başına gelen varsa çözümü için yardımcı olabilir mi?

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kabloları bobine giren sıralaması bobinin üzerinde yazar yukarıdan aşağı 1-4-2-3
bujiler ise soldan sağa 1-2-3-4 tür

https://www.opelim.net/forums/teknik-servis/122002-corsa-b-buji-kablosu-siralamasi.html
20243d1532379242-corsa-b-buji-kablosu-siralamasi-2.jpg

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Zoner bey bu ustalar aracı arıza tespit cihazına bağlayıp hata kodu yazmış mı diye bakıyor lar mı? Yoksa dinleyerek eliyle kelebek üzerinden bir iki gaz vererek "hımmm" la başlan teşhislerde mi bulunuyorlar?

Servis neden her zaman sanayi ustasından bir iki adım öndedir biliyormusunuz? Şikayet ile gelinen her arıza için araç önce arıza tespit cihazına bağlanır hata kodu varmı, varsa nedir diye kontrol ederler. Böylece doğrudan, yada kısmen (çok nadir) sorunun kaynağını tespit edip daha çözüm odaklı meseleye yaklaşırlar.