Corsa B 1.4 Sport Yakıt Sorunu

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bendede 98 model 1.4 90 bg wcup corsa orjinal ekstra film bile yok tamamen orjinal ve 50 tlye 90 km gidiyor gitmiyor. 1-2 ay öncesine kadar benim arabamda düşük devirde silkeleme yapıyordu kış olduğu için sanırım havalar ısındı hiç sıkıntısı kalmadı. bi ustaya gittim dedim silkeleme yapıyor diye 2. 3. viteste yapıştır bişeyi kalmaz dedi :)) geçen ay başka ustaya götürdüm opellerin sorunu 50.000 km de ateşlemesi değişmesi gerekir ondan yapar dedi. ateşlemeni buji,buji kabloları, ateşleme bobini hepsini birlikte değiştir dedi. durumun varsa yaptır yan sanayi parçalar 300 ü buluyor. değiştirmedim ben durumum olduğu zaman yaptıracağım.

aynen hocam 50 ile 90 ya gidiyor ya gitmiyor bide basarsak :( bende bujileri değiştireceğim ya bi bakalım belki faydası olur :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
50 liraya 90 km normal şehir içinde :) özellikle şehirde dur kalk yokuş falan çoksa ve 3000 devre doğru vites değişimi varsa. Yolların bozukluğu bile etkiliyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 liraya 90 km normal şehir içinde :) özellikle şehirde dur kalk yokuş falan çoksa ve 3000 devre doğru vites değişimi varsa. Yolların bozukluğu bile etkiliyor.

bu ara dahada arttı bi bakım sart aracın calısması falan değişti rutin bakımda ne yapmak lazımki bide ben sürekli kısa mesafe 5 dakika git stop et 1 saat sonra tekrar çalıstır falan :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Ooohoo o zaman yakması tamamen normal :D

phns

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla açıkçası yakıtı bana koyuyor :) arkadaşımda golf 5 1.4 gt var 160 bg benim arabamdan az yakıyor sinir oluyorum bunun çözümü yok mu ki hadi performansta orantılı olsa tamam diyecegim ama oda olmuyor. Alpaydin00 senin arabadaki extralarla performansı ne durumda tatmin edicimi bende yapmayı düşünüyorum ama onlarla birlikte aynı yakıtı yakacaksa yarın yaptırayim :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
valla açıkçası yakıtı bana koyuyor :) arkadaşımda golf 5 1.4 gt var 160 bg benim arabamdan az yakıyor sinir oluyorum bunun çözümü yok mu ki hadi performansta orantılı olsa tamam diyecegim ama oda olmuyor. Alpaydin00 senin arabadaki extralarla performansı ne durumda tatmin edicimi bende yapmayı düşünüyorum ama onlarla birlikte aynı yakıtı yakacaksa yarın yaptırayim :)

2003'te piyasaya sürülen bir motorun yakıt tüketimi ile 1990'ların başında tasarlanan bir motoru karşılaştırmak biraz abes kaçıyor :)

phns

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003'te piyasaya sürülen bir motorun yakıt tüketimi ile 1990'ların başında tasarlanan bir motoru karşılaştırmak biraz abes kaçıyor :)

zaten ben karşılaştırma açısından söylemedim biri 90 digeri 170 bg diye söyledim arada 80 bg fark var ve benim arabadan az yakıyor o koyuyor :) aracımın yakıt tüketimi şu aralar 55-60 krş arası degişiyor sakin kullanımda bide :S

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
iyi bir opel ustasına yada yetkili servise götürün bütün şikayetlerinizi anlatın abayı detaylı bir inceleme isteyin,
görünen o ki bu araç sizi yolda bırakacak....