Corsa B 1.4 Sport Yakıt Sorunu

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba, 1998 world cup 1.4 sport corsa b sahibiyim.

Aracımda extra olarak;
-M tech Emme Manifoldu
-Açık hava fitresi
-Silenzırlı 60 cm egsoz
-Helezon yay
bulunmaktadır.

Sorunum ise aracımın yakıtımdan çok şikayetciyim aracımda LPG takılı değil performansında hiç bi sıkıntı yaşamıyorum sadece 2. vitesle gaz kesince düşük devirlerde silkeleme oluyor düşük devirlerde kullanınca ışık yakıyor ama şikayetim yok. Buna rağmen 70 TL lik benzin ile 120 km yol gitmişim bugün ışık yandı sizce normalmidir ? veya neden bu kadar çok yakabilir.(95 kurşunsuz Shell - 5.08 TL -)

Ekli dosyalar

• 1510500_10202903080760738_1800401968_n.jpg
    1510500_10202903080760738_1800401968_n.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 39

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Anormal bir durum bende Tigra varken bunun yarısı kadar anca yakıyordur o yolda.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nirvana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
balikesirdizayn.com
ecotec corsa b ile 50 lira benzin beni 140-150 km arası götürüyor. sadece açık hava filtrem var. bana usta enjektör temizleyici at dedi yakında deneyeceğim bakalım ne olacak. sende bi dene istersen

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecotec corsa b ile 50 lira benzin beni 140-150 km arası götürüyor. sadece açık hava filtrem var. bana usta enjektör temizleyici at dedi yakında deneyeceğim bakalım ne olacak. sende bi dene istersen

denemekte yarar var egrden olabilirmi bu ara bu parçayı sıkça duyuyorum aşırı yakıyor ama yaktığını hakediyor diyebilirim şu anda 102 beygir civarı geliyor ama çok basmıyorum gaza genede yakıyor birde araç rolantide calısırken cok benzin kokuyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 02:10 ----------

Anormal bir durum bende Tigra varken bunun yarısı kadar anca yakıyordur o yolda.

Anlayamadım neden böyle gerçekten araçtan soğutuyor beni lamba yandı 2 km daha yol yaptım geldim şimdi korkkuyorum kalmaktan bi yandanda deniyorum aracı

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Öncelikle herkese merhaba, 1998 world cup 1.4 sport corsa b sahibiyim.

Aracımda extra olarak;
-M tech Emme Manifoldu
-Açık hava fitresi
-Silenzırlı 60 cm egsoz
-Helezon yay
bulunmaktadır.

Sorunum ise aracımın yakıtımdan çok şikayetciyim aracımda LPG takılı değil performansında hiç bi sıkıntı yaşamıyorum sadece 2. vitesle gaz kesince düşük devirlerde silkeleme oluyor düşük devirlerde kullanınca ışık yakıyor ama şikayetim yok. Buna rağmen 70 TL lik benzin ile 120 km yol gitmişim bugün ışık yandı sizce normalmidir ? veya neden bu kadar çok yakabilir.(95 kurşunsuz Shell - 5.08 TL -)

Abartı fazla yakmıyor, genel olarak performanslı sürüş yapmış gibi yakıyor ancak bütün bu süre boyunca ekonomik sürmeye çalıştım düşük devirde vites attım arabayı boğmadım diyorsanız yüksek elbette. (1.6 Tigra'mı bu hafta 3000 devir civarı kullandım hep, kalkışlarda da uçura uçura kalktım 40 lira ile 60 km gidebildim, normal kullanımda 90-100 giderdi mesela) :D

Bana rölanti ayarlayıcı, egr ya da boğaz kelebeği sorunu gibi gelmedi silkeleme. Daha çok sensörlerle alakalı bir şey gibi görünüyor ancak sensörden anlayan arkadaşlar yorum yapacaklardır. Eğer aracı performanslı kullandım diyorsanız endişelenecek bir şey yok gibi onu da belirtmek gerek.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abartı fazla yakmıyor, genel olarak performanslı sürüş yapmış gibi yakıyor ancak bütün bu süre boyunca ekonomik sürmeye çalıştım düşük devirde vites attım arabayı boğmadım diyorsanız yüksek elbette. (1.6 Tigra'mı bu hafta 3000 devir civarı kullandım hep, kalkışlarda da uçura uçura kalktım 40 lira ile 60 km gidebildim, normal kullanımda 90-100 giderdi mesela) :D

Bana rölanti ayarlayıcı, egr ya da boğaz kelebeği sorunu gibi gelmedi silkeleme. Daha çok sensörlerle alakalı bir şey gibi görünüyor ancak sensörden anlayan arkadaşlar yorum yapacaklardır. Eğer aracı performanslı kullandım diyorsanız endişelenecek bir şey yok gibi onu da belirtmek gerek.

Hocam yani gençliğin verdiği enerjiyle ister istemez yeri gelince 5 bin 6 bin devir rahat görüyorum yada vites geçişlerinde aradan gazlar falan egr valfini iptal etmiştim o konuda bi sıkıntı yok yani arabam gerçekten maşallah tık demiyor yalnız motor sıcak soğuk farketmeden rolantide egzostan çiğ atıyor

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Hocam yani gençliğin verdiği enerjiyle ister istemez yeri gelince 5 bin 6 bin devir rahat görüyorum yada vites geçişlerinde aradan gazlar falan egr valfini iptal etmiştim o konuda bi sıkıntı yok yani arabam gerçekten maşallah tık demiyor yalnız motor sıcak soğuk farketmeden rolantide egzostan çiğ atıyor

EGR'nin iptal olduğunu bilmiyordum. EGR iptali hem yakıtı biraz arttırır hem de çiğ atılmasına neden olabilir. Çünkü EGR olduğunda zaten egzozdaki yanmamış yakıt geri egzoz gazlarıyla birlikte motora gönderiliyor. Dolayısıyla hafiften çiğ atması normal olabilir eskisine göre. Tabii ki görmeden fazla mı atıyor az mı atıyor bir şey de diyemiyorum :)

5-6 bin devir civarlarında coşa coşa gidince km'de 1 lirayı bile bulabiliyor tüketim :) Bana aracınızda lamba yakması haricinde bir sorun yok gibi geldi, onu da ustanızda bilgisayara bağlatıp hemen görebilirsiniz.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR'nin iptal olduğunu bilmiyordum. EGR iptali hem yakıtı biraz arttırır hem de çiğ atılmasına neden olabilir. Çünkü EGR olduğunda zaten egzozdaki yanmamış yakıt geri egzoz gazlarıyla birlikte motora gönderiliyor. Dolayısıyla hafiften çiğ atması normal olabilir eskisine göre. Tabii ki görmeden fazla mı atıyor az mı atıyor bir şey de diyemiyorum :)

5-6 bin devir civarlarında coşa coşa gidince km'de 1 lirayı bile bulabiliyor tüketim :) Bana aracınızda lamba yakması haricinde bir sorun yok gibi geldi, onu da ustanızda bilgisayara bağlatıp hemen görebilirsiniz.

şimdi lamba yanıyor 20 tl lik benzin alıp efendi gibi kullancam bakalım sonucu buraya yazacağım :rolleyes:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Günümüz fiyatlarıyla çok zor Doğukan.
Adam 58 kuruş yakmış, sen Tigra'yla benzinde şehiriçi 29 mu yakıcan?
Gözümle görsem inanmam.
Şuan piyasadaki eski model benzinli araçlarda 40 kuruştan aşağı yakanı bulmak çok zor...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Günümüz fiyatlarıyla çok zor Doğukan.
Adam 58 kuruş yakmış, sen Tigra'yla benzinde şehiriçi 29 mu yakıcan?
Gözümle görsem inanmam.
Şuan piyasadaki eski model benzinli araçlarda 40 kuruştan aşağı yakanı bulmak çok zor...

şehir içinde şu anda 40 kuruştan aşağı inilemez 90'lı yılların arabaları ile :) ortalaması ise genel olarak 42-46 arasında, azıcık sporlaştırınca 60-70 kuruşlar hayal değil :D