Corsa 1.3 CDTi Dizel ‐ 75 HP de Iklim Klima yokmuş

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
valla ben aracımı ilk çalıştırdıktan sonra 5dk içinde hafif bir ılıklık alıyorum. 10dk geçmeden sıcak vermeye başlıyor. klima düğmesine basmama bile gerek kalmıyor ki zaten bildiğim kadarı ile sıcak konumdayken klimanın ev tipi klima gibi bir fonksiyonelliği yok. yanlışım varsa düzeltin. ben böyle duydum

opelimiseviyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B- Segmentinde bunu bulamazsınız.

bir çok araçtaki klima tek yönlü klimadır sadece soğutur, araçlar ısıtmak için gereken sıcak havayı motordan alır, fakat lüks segmentteki bazı araçların (D-E segmenti) klimalarında ısıtma fonksiyonuda bulunabilir. eğer bu konforu ülkemizdeki B-segmenti araçlarda (corsa-polo-clio-getz-c3-yaris-fiesta) yaşamak istiyorsanız arkadaşların dediği sistemleri ilave ettirmek zorundasınız çünkü B- segmentini geçin C-segmenti araçlarda bile bu sistem standart sunulan bir sistem değildir. citroen gibi belki bazı fransız markaların üst donanım paketlerinde belki vardır ama ondan emin değilim. aracınızın mevcut hali ile çabuk ısıtmasını istiyorsanız çalıştırıp beklemek yerine hemen sürüşe geçip motoru yük altında bırakmalısınız ki motorunuz ısınsın ve dolayısıyla içerisi ısınsın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben aracımı ilk çalıştırdıktan sonra 5dk içinde hafif bir ılıklık alıyorum. 10dk geçmeden sıcak vermeye başlıyor. klima düğmesine basmama bile gerek kalmıyor ki zaten bildiğim kadarı ile sıcak konumdayken klimanın ev tipi klima gibi bir fonksiyonelliği yok. yanlışım varsa düzeltin. ben böyle duydum
Merthan zaten ev tipi dediğiniz klima elektrik ile fön misali ısıtmaya giriyor arabada ne ısıtacak? klimanın tek görevi soğutmaktır...
senşn 10 dakikada ısınana araba ankara gibi kışın soğuk olan yerde daha geç ısınır..hava eksilere girdiğinde daha geç...astra h larda işte onun için Quıck heat konmuş buda bir nevi fön motor ısınana kadar ılık sıcaklık veriyor

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
işte bende onu demek istedim :D
bu renolarda biara vardı sanırım. motordan bağımsız elektrikli klima diye. o nasıl bişey selim abi?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bende onu demek istedim :D
bu renolarda biara vardı sanırım. motordan bağımsız elektrikli klima diye. o nasıl bişey selim abi?

senin bahsettiğin çorum kaloriferi herhalde, o ada motorun suyu ile ısınır. renoların kaloriferleri zayıf olduğu için soğuk iklimlerde pek işe yaramaz.
bu nedenle bazı kişiler çorum kaloriferi tabir edilen (çorumda imal edildiği için) motorun suyu ile ısınan ancak verimli, çalışan ilave fanlı petek takarlardı.
gerçekten çok işe yaradı ama motor suyu ısınmadan çorum kaloriferide hiç bir iş yapmaz.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yok ya benim dediğim o değil. megan 2 ler ilk çıktığında konuşuyorlardı. motordan bağımsız klima diye. yakıtı etkilemiyormuş filan. çok üstünde durmadım muhabbetin ama öyle bişey vardı diya aklımda kalmış.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yok ya benim dediğim o değil. megan 2 ler ilk çıktığında konuşuyorlardı. motordan bağımsız klima diye. yakıtı etkilemiyormuş filan. çok üstünde durmadım muhabbetin ama öyle bişey vardı diya aklımda kalmış.

evet vardı hatta bizim clioda bile vardı marşa bas hemen fanı aç anında ısıtıyordu kışın çok işe yarıyor yakıt konusuna bişey diyemem:D