Corsa 1.3 CDTi Dizel ‐ 75 HP de Iklim Klima yokmuş

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw aracı alalı 1 seneyi gecti ve bu araçta iklim klima olmadıgını dahası aradıgımım IKLIM KLIMA oldugunu yeni anladım. Yani demek istedigim Arac calısır calısmaz aynen soguk klima nasıl 15 sn sonra soguk hava veriyorsa sıcak havayıda motor ısınmadan verebilmesi. Gecen arkadaşın 5 senelik bir baska marka aracına bindim arac calıstı 1 dk gecmeden klimadan cehennem sıcak hava verdi iceri benim arabada eski clio gibi illa motor ısıncak da arkadas sıcak hava vercek yaw sırf bu ozellik icin almıştım bu arabayı. Seytan diyo sat gitsin sinirden
gebercem :mad::mad::mad::mad:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw aracı alalı 1 seneyi gecti ve bu araçta iklim klima olmadıgını dahası aradıgımım IKLIM KLIMA oldugunu yeni anladım. Yani demek istedigim Arac calısır calısmaz aynen soguk klima nasıl 15 sn sonra soguk hava veriyorsa sıcak havayıda motor ısınmadan verebilmesi. Gecen arkadaşın 5 senelik bir baska marka aracına bindim arac calıstı 1 dk gecmeden klimadan cehennem sıcak hava verdi iceri benim arabada eski clio gibi illa motor ısıncak da arkadas sıcak hava vercek yaw sırf bu ozellik icin almıştım bu arabayı. Seytan diyo sat gitsin sinirden
gebercem :mad::mad::mad::mad:

hangi araçmış o çalışır çalışmaz 1 dk. geçmeden cehennem gibi sıcak hava veren merak ettim.
hiç bir araç özel donanım yokken soğuk motorla sıcak hava vermez. senin bahsettiğin araçta özel bir donanım yoksa motor zaten sıcak imiş ve çalıştırınca sıcak hava vermiş.
benim yeni aldığım aracımda kabin ısıtma özelliği var, motordan bağımsız olarak çalışıyor.
sadece ılık hava veriyor alanya gibi yerde 1dk. sonra hafif bir ılıklık hissetmeye başlıyorsunuz.
bırak senin b seğmenti aracını d seğmenti olan insigniada bile senin bahsettiğin özelliğin olduğunu zannetmiyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima ısıtmaz artı sizin bahsettiğiniz dizel araç ise kolay kolay ısınmaz,o arkadaşınızın Quikhead vardır ki bu 4 derece havada devreye giriyor buda opelin elegance modeli ve üstünde var...ama hiç bir araç Ahmet beyin dediği gibi hemen fırın gibi sıcaklık vermez...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dediğiniz araçta motordan bağımsız çalışan farklı bir yakıt deposu bulunan ekstra araç ısıtma sistemi vardır. Ülkemizde markanın yaygın kullanılması sebebiyle webasto da denir. Kendi aracınızda bulunan klima iklim kontrollü de olsa normal klimada olsa webasto gibi ısıtamaz. İsterseniz aracınıza bu sistemi sonradan taktırabilirsiniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bunu ben forumda yazdım...Quik heat 60A sigorta ile sigortalı ve 1000 watt nominal çalışma ile bir nevi fön ,o parca radyatör değil seramik ısıtıcı ve öyle anormal sıcaklık vermez...bu 4 derece altına girince hava motor suyu 40 derece altında ise devreye otomatik giriyor öyle düğme basma ile değil,sıcaklık konumuna getir yeter...bu Quik heat dizel motor geç ısındığı için opelin ve diğer otomobil firmaların koyduğu alet(ısıtıcı)... arkadaş araba hemen fırın gibi oluyor diyor o işte olmaz,yukarıdada yazdım...ha standheizung vardır ona birşey diyemem ama klima ile ilgisi yok bu aracın yakıtı ile çalışan ve saat ayarlı veya komandalı işe gitmeden 10 dakika öncesi devreye girer hem motoru hem içeriyi ısıtan iki modeli var buda başka ama dedğim gibi klima ısıtmaz ev kliması değil araba kliması...
webasto veya ebersbaecher standheizung bu

Z

9k=

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bunu ben forumda yazdım...Quik heat 60A sigorta ile sigortalı ve 1000 watt nominal çalışma ile bir nevi fön ,o parca radyatör değil seramik ısıtıcı ve öyle anormal sıcaklık vermez...bu 4 derece altına girince hava motor suyu 40 derece altında ise devreye otomatik giriyor öyle düğme basma ile değil,sıcaklık konumuna getir yeter...bu Quik heat dizel motor geç ısındığı için opelin ve diğer otomobil firmaların koyduğu alet(ısıtıcı)... arkadaş araba hemen fırın gibi oluyor diyor o işte olmaz,yukarıdada yazdım...ha standheizung vardır ona birşey diyemem ama klima ile ilgisi yok bu aracın yakıtı ile çalışan ve saat ayarlı veya komandalı işe gitmeden 10 dakika öncesi devreye girer hem motoru hem içeriyi ısıtan iki modeli var buda başka ama dedğim gibi klima ısıtmaz ev kliması değil araba kliması...
webasto veya ebersbaecher standheizung bu

car_standheizung_Standheizung_Schema_htm.jpg

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın arkadasa sorcam araba marka ve modeli Ama bildigim fabria orjinal
parca o, otomatik klimalı , neyse yarın sorunca konuya acıklık gelir.

ayrıca 1 dk degil 3 dk dır ama benim opel corsada ısınması 15 dk alıyor en az

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yarın arkadasa sorcam araba marka ve modeli Ama bildigim fabria orjinal
parca o, otomatik klimalı , neyse yarın sorunca konuya acıklık gelir.

ayrıca 1 dk degil 3 dk dır ama benim opel corsada ısınması 15 dk alıyor en az

bende 2011 corsa var oda aynı ve normali bu 10 dkyi buluyor sıcak hava gelmesi sonuçta araç diesel ve ek ısıtıcı yok