Corsa 1.3 CDTI Abartı Egzostla ilgili bir sorum olacak??

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı ben 7 ay önce aldım. Bugün bir arkadaş kafamı karıştırdı. Onunda puntosu var. Modifiye için gittiğinde bir garaja egzosttan ses gelmesini istiyorum demiş...

Usta da dizellerde bu iyi olmuyor motor sıkıştırmalı çalıştığı için Motorun Ömründen yerde falan demiş....

Benim sorum şu. Benim aracımda var bu egzosttan. Ne olduğunu bildiğim yok.

Geçen bakıma gittiğimde bana usta dedi, "Abartı mı taktırdın hocam sen?" ben de yok ben takmadım aldığımda böyleydi dedim....

Sonra sormuştum orda ne yapar bu dedim.... Esprisi olmuştu hatta "SADECE ABARTIR" diye cevap verdi...

Bende çok takmamıştım. Şiimdi arkadaş Motorun Ömründen falan bahsedince kafamda soru işaretleri oluştu. Bilen arkadaşların yorumları önemli benim için. Şimdiden teşekkürler...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
6288.jpg

Resimden anlayabilir misiniz bilmiyorum da arkadaşlar görünüm olarak ve ses olarak çok hoşuma gidiyor. Bu gerçekten dizeller için uygun degil midir? Motor ömrü için falan?

Çekişte ve herhangi bir konuda hiç bir sıkıntım olmadı şahsen.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani? Ya muayene de geldi şimdi polis bişey diyorsa buna TÜV de der şimdi. Ben farlardaki sarartılara bişey derler mi derken :D Olmadı şimdi :D

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
tüv onu sök orjinalini tak diyebilir %99 da der.
ses çıkmıyodur muhtemelen dizelden o yüzden polis bişey demez.
farlardaki sarartılar eğer ışık dağıtımını etkiliyorsa cihazla baktıklarında ayarsız gözükür ama hafif kusur oldu artık geçer sorun olmaz

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yapma yaa. Ya nasıl bulacam orjinali yok ki şimdi. Bi de bunla uğraş şimdi. Ya bu altına eğilip bakınca kocaman bişey bu. :D Geniş böyle. Bunu söküp ne takacağız ki tüvden geçmek için?

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
orjinal olmasada egzozcuna git bi tane tüvden geçmelik fabrikasyon sade görünümlü egzoz kaynatsın tüvden sonra kendininkini takarsın. maksat orjinaline benzesin böyle performans amaçlı bişey olduğunu çakarlarsa egzoz ilgili yönetmeliğe uygun değil ağır kusur derler muayene tekrarına düşersin

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu şimdi performans amaçlı mı? Bunun ne gibi bir yararı var ?

Zarar olarak motor ömründen falan mı yiyor dediği gibi ? Performans amaçlı ise ?

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
zararı yok kardeş egzoz gazları daha rahat çıkar bu senin araban için avantaj ömür dersen onada bir zararı yok azcık güç artışı azcık yakıt tasarrufu getirir sana ama gürültü seviyesi artar biraz

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ya bende alttan eğilip bakınca şuna benzer bişey var. :D Geniş bişey. Ama ucundan normal üstteki resimdeki gibi görünüyor.

16951999019.jpg