Corsa 1.2 Essentia mı Corsa 1.2 Twinport Essentia mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir Abi aslında dediğin doğru, motor ne kadar güçlü olursa okadar iyi ama sıfır araç alırken 1.6' lar şuan çok para, kaldı ki 1.2' ler bile 40.000 TL' lere dayandı. WV' nin şuan 1.2 105' liği var ve bence alınabilir çünkü 8-10 senelik 1.6 araçlarda şuan bu güçte. Birde sakin olmak kaydıyla düşük hacim herzaman az yakar ama heyecan yapmamak kaydıyla :)

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuzenim ocak ayında aldı 1.2 corsa essentia. araç hakikatten gitmiyor. geçen tekirdağa gittim arabada 3 kişiydik rampalarda araba müthiş derecede bayılıyor. 1.3 corsam ile o rampaları hiç zorlanmadan çıkıyorum. corsanın atmosferik motorlu araçları alınmaz artık ..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
kuzenim ocak ayında aldı 1.2 corsa essentia. araç hakikatten gitmiyor. geçen tekirdağa gittim arabada 3 kişiydik rampalarda araba müthiş derecede bayılıyor. 1.3 corsam ile o rampaları hiç zorlanmadan çıkıyorum. corsanın atmosferik motorlu araçları alınmaz artık ..

Aynen öyle bu atmosferik motor kadar ilkel motor kalmadı sanırım. Ama hala inala devam ediyorlar. Opel araçlarından beni ilk soğutan da zaten bu motor. Uyuz ediyor. Yakıt konusunda ekonomi yok ama buna karşın performasn sürünsün... böyle bir şey kabul edilmez...

Eskilerin güzel bir sözü vardır öküzün büyük olacak :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla heralde rampalarda bayılmayan bir ben varım... Eğer yüklü arabayla 2000 devirle girdiyseniz rapmaya bayılmamanızdan doğal ne olabilir ki...
Ben aldığım hafta Bayramiçe gittim 5 kişi full bagaj... nedense rampada yığılmadım. İstediğim süratle çıktım... rampada zaten sollama yapmıyorum. Ama o kadar yüke rağmen o yolda 170 e kadarda çıkmıştım.Araç limitleri doğrultusunda atmosferik motorda alınabilecek en iyisi.. zaten turbo olanını alabilecek bütçe var ise 1.2 yerine 1.4 bakmak faydalı olacaktır.
Ben Ankara'yada gittim o rampaların hiç birinde yığılmadım. ama 2000 devirlede rampaya başlamadım. 3000 le girdim 2200 - 2500 bandında bitirdim arabamda beni sıkmadı rampada kaldı diye.
Aynı şekilde kaş'a giderkende bu şekilde kullandım. Her aracı aynı tarz kullanmak doğru olmaz. turbolu dizel motorla girdiğiniz rahatlıkla rampaya girerseniz yığılması normal.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla heralde rampalarda bayılmayan bir ben varım... Eğer yüklü arabayla 2000 devirle girdiyseniz rapmaya bayılmamanızdan doğal ne olabilir ki...
Ben aldığım hafta Bayramiçe gittim 5 kişi full bagaj... nedense rampada yığılmadım. İstediğim süratle çıktım... rampada zaten sollama yapmıyorum. Ama o kadar yüke rağmen o yolda 170 e kadarda çıkmıştım.Araç limitleri doğrultusunda atmosferik motorda alınabilecek en iyisi.. zaten turbo olanını alabilecek bütçe var ise 1.2 yerine 1.4 bakmak faydalı olacaktır.
Ben Ankara'yada gittim o rampaların hiç birinde yığılmadım. ama 2000 devirlede rampaya başlamadım. 3000 le girdim 2200 - 2500 bandında bitirdim arabamda beni sıkmadı rampada kaldı diye.
Aynı şekilde kaş'a giderkende bu şekilde kullandım. Her aracı aynı tarz kullanmak doğru olmaz. turbolu dizel motorla girdiğiniz rahatlıkla rampaya girerseniz yığılması normal.

Iste ben 3 bin devirle girdigim o rampalari neredeyse hic bayilmadan cikiyorum. Corsaya artik turbo beslemeli motor lazim. Atmosferiklerden vazgecmeleri gerekir

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iste ben 3 bin devirle girdigim o rampalari neredeyse hic bayilmadan cikiyorum. Corsaya artik turbo beslemeli motor lazim. Atmosferiklerden vazgecmeleri gerekir

Turbolu ve turbosuz motor arasında fark olsun... Yanlış hatırlamıyorsam bu yıl sonunda gelecek zaten.
1.2 105 beygir bir motor getirecekler diye biliyorum. ama şanzıman ne olur fiyat ne olur muallak. sıfır arabanın mantığı kalmadı.. şuan 0 corsa alana kadar 5 yaşında Audi Bmw astra j gibi araçlar alınabilir.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Aynen öyle bu atmosferik motor kadar ilkel motor kalmadı sanırım. Ama hala inala devam ediyorlar. Opel araçlarından beni ilk soğutan da zaten bu motor. Uyuz ediyor. Yakıt konusunda ekonomi yok ama buna karşın performasn sürünsün... böyle bir şey kabul edilmez...

Eskilerin güzel bir sözü vardır öküzün büyük olacak :)

Nadir abi atmosferik motorların güç sıkıntısı yok aslında da senin aracın ağır ve 8V olduğu için sana öyle geliyor biraz. :D Ankara'ya gelince bi gün arabayla alıcam seni yanıma bi çay içeriz biraz da çevre yollarında turlarız 950 kiloya 110 beygirle atmosferik de can oluyor görürsün :D

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer 16 jantlı 1,2 alındığının haftasında 5 kişi full bagaj rampalarda bayılmıyor ise ilk 1-2 ay uzun yollarda bana eziyet çektiren 1,6 motor 115 hp lik astramın kesinlikle sorunu oldugunu düşünüyorum İlker abi :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi atmosferik motorların güç sıkıntısı yok aslında da senin aracın ağır ve 8V olduğu için sana öyle geliyor biraz. :D Ankara'ya gelince bi gün arabayla alıcam seni yanıma bi çay içeriz biraz da çevre yollarında turlarız 950 kiloya 110 beygirle atmosferik de can oluyor görürsün :D

İnşallah kardeşim her zaman beklerim ;)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle at ağasına göre kişner her arabanın kendine has özelliği vardır ve her araba ona göre kullanılır. 1.2 atmosferik arabayı turbu benzinli veya dizel araba gibi kullanazmasınız.
bundan önceki arabam 1.3 dizel corsa idi; şu anda bende dizel i30 oğlumda 1.2 aesytronic 1.2 corsa var.
sürekli Isparta Alanya gider gelirim, Antalya Isparta arasındaki hatırı sayılır diklik ve uzunluktaki üstelik virajlı rampaları görenler bilir.
gelelim 1.2 corsaya arabayı sıfır alıp oğluma teslim ettim; oğlum araba gitmiyor, çekmiyor, 120 yi geçmiyor diye zırlayıp duruyor. ben de sen kullanmasını bilmiyorsun da ondan diyorum kızıyor.
beyefendi 320 tam otomatik BMW den indi, corsayı BMW gibi kullanıyor sonra gitmiyor diyor.
bir gün bin lan arabaya deyip geçtim direksiyona çıktım ıspartadan alanyaya doğru.
120 yi geçmeyen araba 3 kişi dolu bagajla bende 180 yaptı, rampalarda bayılan gitmeyen araba ben de manuele çekip aşağıdan gazı kapatınca köpek gibi gider diğer arabalardan yol ister oldu.
demek ki kullanmasını biliyorsan gidiyormuş dedim, o günden beri şikayet yok.
özet olarak; dizel torkla benzinli devirle yürür. bu nedenle her ne kadar turbo dizel ile atmosferik arabanın karşılaştırılması yanlış olsa da 1.2 yi kullanmasını bilirsen yeteri kadar gidiyor.
hızlı araç kullanmam ama canı tez birisi olduğum için seri araba kullanırım, 6 ileri 128 hp dizel i30 dan inip 1.2 corsaya biniyorum benim için sıkıntı olmuyor.
başkalarını bilemiyorum. gitmiyor diyenler ya gerektiği gibi kullanmıyor veya beklentileri 1.2 arabanın çok ötesinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...