Corsa 1.2 Essentia mı Corsa 1.2 Twinport Essentia mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

john___stockton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa 1.2 Essentia Corsa 1.2 Twinport Essentia mı? 2side 2012 model 2side 29.500 twinport olan(Sadece sağ arka kapının altında avuç içi kadarlık bir bölgedeki çizik nedeniyle lokal boyası vardır.) 19000 km de sadece esentia olan 33000 km de çiziği dahi yok.
Siz olsanız hangi aracı neden tercih edersiniz?1-2 gün içinde 2sinden birini alacağım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
1.2 motorlu araca para verme en az opel olacak ise 1.4 aşağısı iş değil. Sadece düz de değil rampa da dağda taşta yükte kullanılacak bu araç duruma buradan bakınca bana göre 1.2 motorlu opel her zaman sınıfta kalır benim gözüm de... ;)

john___stockton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası bunu ablama alıyorum 2.0 vectra kullanıyorum kendim 1.2 motor benide cezbetmiyo fakat karar onun sonucta bana istediğinin en iyisini bulmak düşüyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kodlarını öğrenin bence. daha sonrada motor kodlarına göre araştırma yapın motorları farklıysa tabi. donanım olarak ne içerirler aralarındaki fark nedir bilmiyorum açıkçası...

john___stockton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kodlarından kastınız şase numarası vs ise onları inceledim ben genel olarak teknik özelliklerini araştırmak istiyorum veya twinport motorun nasıl çalıştıgı performansı yakıtı kullanan arkadaşlarda cevap yazarsa sevinirim

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç eğer 2012 model ise motor kodu A12XER (85 hp) veya A12XEL (70 hp)'dir. Her iki motorda hem twinport hem de Dual Overhead Cam, double continuously variable cam phaser intake and exhaust (DCVCP) özelliğine sahiptir. Yani bildiğim kadarıyla twinport özelliği olmayan 2012 model 1.2 corsa yok. Yanlışım varsa düzeltin.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1.2 Kullanıyorum ekonomik durumundan dolayı gerçekçekten memnunum. 1.2 85 beygir kullanıyorum.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim 2012 model 1.2 corsada tek tip motor var ve 85 hp twinport.
her ikisi de 2012 modelse ikisi de aynı motor 1.2 twinport 85 hp motordur.
birisi ilana twinport yazmış diğeri yazmamıştır.
bizim 2. araba da 1.2 85 hp aesytronic, aşırı performans beklemiyorsanız her yönden yeterli bir araç.
sadece arabaya alışmak lazım, alıştığınız zaman problem yok.
128 hp dizel i30 dan inip ona binince yadırgamıyorum performansını, özellikle şehir içi kullanım ve ekonomi için tavsiye ederim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 Corsa D' lerin hepsi zaten twinport. Şehir içi ve bayan için çok uygun. Nadir Abi pek beğenmiyor yükleyince rampada gitmez diyor ama zaten yükleyecek bagaj olmadığı için inanın iyi gidiyor :). Ayrıca vergi avantajıda var.

Millet 3-4 çocukla dere, tepe, şehir, piknik demeden 20 sene 1.6 tüplü 80-85 hp Şahine bindide daha az yakan ve daha teknolojik 1.2 85 hp' ye neden binilmesin?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arif sorma bende saplantı bir durum bu. Motor silindir hacmi küçük olan araçlara pek iyi gözle bakmıyorum :D Ama son zamanlar da bu benzinli ve turbo motorlar harbiden çok güçlü... opel bence motor teknoloji konusunda her zaman geri de bir türlü geliştiremediler şu motor olayını hep benzin düşmanı hadi anladım benzin düşmanı da hakkını verse yanmayacağım... oda yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...