Corsa 1.2 Essentia mı Corsa 1.2 Twinport Essentia mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer 16 jantlı 1,2 alındığının haftasında 5 kişi full bagaj rampalarda bayılmıyor ise ilk 1-2 ay uzun yollarda bana eziyet çektiren 1,6 motor 115 hp lik astramın kesinlikle sorunu oldugunu düşünüyorum İlker abi :)

Kardeşim halende sorun yaşamıyorum. Bu konuda da çok ciddiyim eğer rampaları 80 le 90 la çıkmak bayılma oluyorsa evet aracım bayılıyor diyim o zaman :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:05 ----------

öncelikle at ağasına göre kişner her arabanın kendine has özelliği vardır ve her araba ona göre kullanılır. 1.2 atmosferik arabayı turbu benzinli veya dizel araba gibi kullanazmasınız.
bundan önceki arabam 1.3 dizel corsa idi; şu anda bende dizel i30 oğlumda 1.2 aesytronic 1.2 corsa var.
sürekli Isparta Alanya gider gelirim, Antalya Isparta arasındaki hatırı sayılır diklik ve uzunluktaki üstelik virajlı rampaları görenler bilir.
gelelim 1.2 corsaya arabayı sıfır alıp oğluma teslim ettim; oğlum araba gitmiyor, çekmiyor, 120 yi geçmiyor diye zırlayıp duruyor. ben de sen kullanmasını bilmiyorsun da ondan diyorum kızıyor.
beyefendi 320 tam otomatik BMW den indi, corsayı BMW gibi kullanıyor sonra gitmiyor diyor.
bir gün bin lan arabaya deyip geçtim direksiyona çıktım ıspartadan alanyaya doğru.
120 yi geçmeyen araba 3 kişi dolu bagajla bende 180 yaptı, rampalarda bayılan gitmeyen araba ben de manuele çekip aşağıdan gazı kapatınca köpek gibi gider diğer arabalardan yol ister oldu.
demek ki kullanmasını biliyorsan gidiyormuş dedim, o günden beri şikayet yok.
özet olarak; dizel torkla benzinli devirle yürür. bu nedenle her ne kadar turbo dizel ile atmosferik arabanın karşılaştırılması yanlış olsa da 1.2 yi kullanmasını bilirsen yeteri kadar gidiyor.
hızlı araç kullanmam ama canı tez birisi olduğum için seri araba kullanırım, 6 ileri 128 hp dizel i30 dan inip 1.2 corsaya biniyorum benim için sıkıntı olmuyor.
başkalarını bilemiyorum. gitmiyor diyenler ya gerektiği gibi kullanmıyor veya beklentileri 1.2 arabanın çok ötesinde.
Direk olarak imza atıyorum abi... geç hızlanması dışında bugüne kadar sorun yaşamadım. onuda takmıyorum....

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bence de tek sorunu geç hızlanması. Ve bir şeye dikkat ettim. Eğer araç çabuk hızlansın diye kalkışlarda gazı kökleyip yüksek devirlerde seri vites değişimi yaparsam arabanın sesi soluğu değişiyor. Yüksek hızlarda araç cansızlaşıyor. Garip garip sesler duyuluyor. Fakat sakince kalkıp yürürsem ve 2500 devirde vites değiştirirsem araç yüksek hızlarda daha canlı daha atak oluyor. Motor sesi bile daha talı oluyor. Bilmiyorum belki psikolojik ama ben öyle hissediyorum.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten artık atmosferik motorlar Kalkıyor Şubat'ta gelecek corsa e de 1.0 turbo şarj motorlar Kullanılacak,ama performans beklemeyen(bayanlar için) ideal arabalar 1.2 corsalar.bende benim hatuna corsa arıyorum ama piyasa o kadar şişmiş ki 1.6 twinport astra fiyatında.

iPad'dan gönderildi .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...