Corsa 1.0 Easytronic Yağ Sorunu

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar öncelikle kendimi tanıtayım. Adım Emrah Ankarada yaşıyorum. 1 ay önce 2003 model corsa 1.0 easytronic araç aldım 97.000 kmde. 1 ay kullandıktan sonra frene basarken ve kalkışta yağ lambası yanmaya başladı. Benzilikte pompacı arkadaş çubuğu çekti ve araçta hiç yağ kalmadığını gördük. 2 litre 15-40 shell motor yağı koyduk. Ve şuanda yağ durumu gösterge çubuğununda biraz üst seviyesinde bulunuyor. Sorularımdan birisi şu acaba araç yağ mı yakıyor diğeri ise gösterge çubuğunun biraz üstünde yağ bulundurmak araça zarar verir mi kaç litre koymalıyım? Önerebileceğiniz herhangi bir motor yağı var mı?

Saygılar,

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim eger yag cubugunun biraz ustunde ise fazla koymussun, zararlari nedir bilmiyorum ama iyi degildir, sen en iyisi komple bi degistir motor yagini ve onerebilecegim motor yaglari castrol veya mobil ama 15-40 degil 10-40 olmasi bence daha saglikli, sonra eksiltip eksiltmedigini kontrol edersin

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Yağ Esiyorsa Sikintin çok Büyük Derim Motora Girersin Valla Servis Yolu Görünür Sana... Umarim Bi Sikinti Yoktur Bence çok Geç Olmadan Aracini Göster Diyorum...

EsReF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım yag musuru kardesım o ufak bı parca degstr gecer.ve 3lıtre yagı fazla koyma kullan tavsıye castrol guzl:)

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 litre diye biliyorum..10/40 kullan...Fazla yağı ustalar şöyle tarif eder...Çok yemek yemek gibi....Korkulacak bir şey olmaz ama motoru biraz rahatsız eder....Tapayı açıp eksilt...Birde 2-3 hafta çubuğa bakıp gözlemle.....Eksilme var mı ???Son olarak gece hava kararınca kalkış yaptığında dikiz aynasından bak, arkanda araba varken, egzozdan duman çıkıyor mu...Eğer arkadaki arabanın farlarını dumanlı görürsen, doğru servise...

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sağolun valla 15 gün daha böyle kullanmak zorundayım maaşı alana kadar yani daha sonrasında servise götürmeyi düşünüyorum. Umarım büyük bir arıza değildir.

Saygılar,

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insallah fazla masraf cikarmaz, gulue gule kullan arabani

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
inşallah saolun sizede kazasız günler dilerim!

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim senin bu 1.0, 3 silindirlimi yoksa 4 mu, benim corsa b var 1.0 12v 3 silindirli ecotec motor

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
3 sanırım hepsi aynı değilmidir 12 V benimkide