çooook çoook aciiilllll yardimmmm lütttfeeennn !!!!!

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Imtihan dünyasi....
satan buldu belasini,sende Allahin bir hikmeti ögrendin,satarken imtihandasin...insallah kazanirsin...belki zarar edersin ama mutlaka karsiligini fazlasi ile alirsin hem bu dünyada hem ahirette....
cok insan kazandim sanir ama mevlam cikarir ama kisi anlamaz nerden geliyor bela....
:good::good::good:

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde ecu ya yazılmadığı için bu işi yapmak çok kolay ama vicdan meselesi...
Bu devirde vicdanlı insan bulmak artık çok zorlaştı...
Ben sizin yerinizde olsam olayı aynen öğrendiğim gibi anlatırım alacak kişiye almazsa nasip deyip geçersiniz...
birde yetkili servis bunu yaptıysa servise gidin ve olayın nasıl olduğunu öğrenin ve anlatırken kamera kaydı yapın...eğer servis km düşürme yaptıysa (ki bence dışarıda yaptırmıştır) şikayet edin ki sizin gibi başkalarıda yanmasın...
saygılar...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhakkak aracı alacak olan kişiye söyleyin yenii öğrendiğinizi de dile getirin isterse aracı almaktan vazgeçebileceğini ağer almayı tekrar düşünürse de 23 yada aklınızdan geçen bir rakama verebileceğinizi söyleyin

ah alınmış hiç bir maldan hayır gelmezz siz şu an bu aracın km sini düşürmüş olan kişi hakkında ne kadar olumlu şeyler düşünüyorsanız aynı şeyleri de karşı tarafta düşünürr

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saten az önce alacak olan arkadaş aradı hocam parayı denkleştiremedim,denkleştirebilirsem arabanız 1 hafta içinde satılmazsa alıcam kesın dedi.Bu da allahın hikmeti ya.Vicdanım bir nebze rahatladı.

Ancak sunu merak ediyorum arkadaşlar,kmsi geri alan opel yetkılı servisi.Bunların yaptığı yasal mı? Daha önceden böyle bir durumla karşılaşan var mı? Varsa bunun yasal yoları varmıdır? Çünkü kmyı geri aldıran kadar en az onun kdar kmyı gerı alan servis de suçlu değilmidir ?Fiyatı da 23000 e düşürücem artık.Ama işin bundan sonra hukuki boyutu başlayacak.bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa lütfen yardımcı olsunlar.Bilgileriniz için tesekkur ederim.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Imtihan dünyasi....
satan buldu belasini,sende Allahin bir hikmeti ögrendin,satarken imtihandasin...insallah kazanirsin...belki zarar edersin ama mutlaka karsiligini fazlasi ile alirsin hem bu dünyada hem ahirette....
cok insan kazandim sanir ama mevlam cikarir ama kisi anlamaz nerden geliyor bela....

Abi işte söylenecek en güzel söz ama anlayana allah c.c hepimizi imtihanını kazanalardan eylesin.:alkis:

kardeşim sende km sinin doğrusunu söyle vicdanın rahat olsun doğrusuda bu zaten alacak kişi bence memnun bile olur ne kadar dürüst bir kişi imiş diye düşünür.;)

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km yi düşürenin yetkili servis olduğunu nereden biliyorsunuz ki? araç en son 180k da orada servise girmiştir, düşürüldükten sonrada başka yerde veya aynı serviste başka kayıtla bakım yaptırılmıştır.. km düşürme olayı çok yaygın olduğu için artık yetkili servislerde pek ses çıkarmıyorlar başlarına iş almamak için.. yeni bir kayıt açıp aracı tekrar almışlardır bakıma....

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar tamam vicdani kısma takıldınız hepiniz de orası basit,ben doğruyu söyleyeceğim kesin de,vicdanım saten el vermıyor ama benim zararımı karşılamak üzere,yada bu belki de emsal olmalı yada olması gerekir,benmım gıbı belkı suan 100lerce madur vardır.Hukuki kısmını diyorum,bilen yokmu bu konuda bılen birisi? servsin yaptığı yasal diyorsunuz o zman,tüketici haklarına başvurmak lazım en mantıklısı bu.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saten az önce alacak olan arkadaş aradı hocam parayı denkleştiremedim,denkleştirebilirsem arabanız 1 hafta içinde satılmazsa alıcam kesın dedi.Bu da allahın hikmeti ya.Vicdanım bir nebze rahatladı.

Ancak sunu merak ediyorum arkadaşlar,kmsi geri alan opel yetkılı servisi.Bunların yaptığı yasal mı? Daha önceden böyle bir durumla karşılaşan var mı? Varsa bunun yasal yoları varmıdır? Çünkü kmyı geri aldıran kadar en az onun kdar kmyı gerı alan servis de suçlu değilmidir ?Fiyatı da 23000 e düşürücem artık.Ama işin bundan sonra hukuki boyutu başlayacak.bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa lütfen yardımcı olsunlar.Bilgileriniz için tesekkur ederim.

Onu yetkili servis yapmaz yapamaz yani resmi olarak ben gösterge panelimin arızası için km ciye gittim km düşürmeye gelen araç sayısı belki 1 saat içinde 20 tane idi ağzım açık seyrettim valla herkes sanki sipariş veriyo yok 30000 olsun yok 40000 olsun onuda götürüp orada yapmışlardır yani ispat etmen imkansız bence.
Allahından bulsunlar.

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi işte söylenecek en güzel söz ama anlayana allah c.c hepimizi imtihanını kazanalardan eylesin.:alkis:

kardeşim sende km sinin doğrusunu söyle vicdanın rahat olsun doğrusuda bu zaten alacak kişi bence memnun bile olur ne kadar dürüst bir kişi imiş diye düşünür.;)

Nerden mi öğrendim? :) bir emniyet müdürü aracımı almak için aradı,ona plakayı verdim o da servisi aramış,servisten de pişkin pişkin emnıyet mudurune kendılerının km yıı gerı aldıklarını bir de utanmadan tarih ve saat vererek söylemişler.Nasıl bir iştir bu ya ? Emnıyet murduru de dedi kı böyle bılgılerı telden kımseye vermezler seervıste bız emnıyet mensubu oldumuz için böyle öğrenebılıyoruz dediler.Alın bir de burdan yakın,gülermısınız ağlarmısınız.