Contamı yaktım sizce?

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba site sakinleri,bugun corsa b aracım ile pikniğe gittim orda tekrar dönüş yoluna cıkmadan silecek suyunu ekledim motor ek deposunada baktım biraz su ekledim fazla sıkamamısım sanırım eve geldim zaten benim hararet şehir içi full 100 civarı gezer ama bi milim geçmez neyse gene öyle oldu eve geldim park ettim araçtan bi indim yer sap sarı dedim bune baktım ek depo suyu hemen aracı aldığım arkadası aradım zaten yakın arkadasım baktı su bu dedi bişey olmaz dedi kapaktan atmıstır falan filan dedi ama suyun rengini sordum önceki sahibi radyatör delik kapayıcı atmıs radyatör kapagı olmadıgı için burdan atmıs dedi temizlesende gene aynı oluyor dedi suyun akıskanlıgı normal su gibi ama anlamadıgım o suyu o kadar nasıl akıtıyor asagıdan ve neden stop ettikten sonra oldu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Stop ettikten sonra genleşme kabındaki su sıcak etkisi ile yükselmeye başlar ve taşar o yüzden durduğunda su motor içinde dolaşmadı ve kapakta tam kapanmamasından dolayı attı.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suda yağ mı var kaba bakmak gerek antifirz koymadan elle kayganmı,yada gözle su kabında kahverengi cıvık tortu yada yüzen yağ varmı ? görmeden net bişey söylenmez,100 derece hararete de ben anormal diycem fakat gelip 3-5 arkadaş normal diyceği için birşey demiyorum :D Araç hararet yapmış,sonrada tahliye kapağından su atmış.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stop ettikten sonra genleşme kabındaki su sıcak etkisi ile yükselmeye başlar ve taşar o yüzden durduğunda su motor içinde dolaşmadı ve kapakta tam kapanmamasından dolayı attı.

ya nadir abi ne zaman konu acsam gelip içimi rahatlattın vallahi ya :)
kapak cok gevsekti arkadas ilk geldi baktı ulan korkuttun dedi kapaga baktı bunu niye actın sen dedi ama ben zaten acık unutmusum :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:11 ----------

suda yağ mı var kaba bakmak gerek antifirz koymadan elle kayganmı,yada gözle su kabında kahverengi cıvık tortu yada yüzen yağ varmı ? görmeden net bişey söylenmez,100 derece hararete de ben anormal diycem fakat gelip 3-5 arkadaş normal diyceği için birşey demiyorum :D Araç hararet yapmış,sonrada tahliye kapağından su atmış.

ilk yağ cubuğuna baktım eksiltme yoktu suda pislik vardı ıslanmıs toz gibi böyle oda radyatör tıkayıcı dedi arkadas kapak acıktı 100 derece hararet olurmu bilmiyorum :S

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mert yalınız sana bir şey söyleyeyim tedbirini al şimdiden. O radyatör tıkansın diye konan malzeme su kanallarını tıkar ise duman eder demedi deme. Sen bence zaman kaybetmeden aracında suyu komple antifiriz ile değişimini yap ;) durduk yere iş açma başına.

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert yalınız sana bir şey söyleyeyim tedbirini al şimdiden. O radyatör tıkansın diye konan malzeme su kanallarını tıkar ise duman eder demedi deme. Sen bence zaman kaybetmeden aracında suyu komple antifiriz ile değişimini yap ;) durduk yere iş açma başına.

Abi şimdi araç yatıyo zaten yarın yeni ek depo kapağı gelcek yola cıkmak için nolur nolmaz diye ustaya gidip komple üstten su verip temizliyeceğiz ama cok korkuttu ya birden akan suyu görünce :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akan değil de buhar şeklinde çıkandan kork derim :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et