Çok acil yardım

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar önce merhaba. Bugün eşimle beraber araba sürmeye çıktık, daha doğrusu birşeyler öğretmek amaçlı çıkmıştık. Dik sayılabilecek bir yerde arabayı bir kaç kez geri geri kaldırmaya çalıştık, tabi oldukça stop etti. Sonra bir koku geldi. Aşağıdaki resimde işaretli yerden hafif, ama kesif bir koku geldi. Duman 2-3 dakika kadar sürdü. Sonra dindi. Hemen motor suyu sıcaklığına baktım 96-97 idi. Yağı da kontrol ettim, temiz göründü gözüme. Aracın motor suyu sıcaklığı pek düşmedi(Bunda havanın sıcak olmasının da etkisi olabilir). Ekranda herhangi bir uyarı da çıkmadı. Hiç anlamam ama debriyajdan çekiniyorum ben. Sizce sorun nerden kaynaklanmış olabilir.

d6000043.jpg

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj balatasından gelmiştir koku, bence motorla pek bir alakası yok gibi..

genede diğer üyeler gerekli yorumlarla yardımcı olabilirler..

geçmiş olsun..

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoca bende de bazen aynı sorun vardı eger tıptronık araclarda gerı gerı cok zorlama olursa debrıyaj balatasından sankı hayvan olusune benzer bı koku gelıyo....bu korkulcak bı durum degıl sadece bıraz daha fazla asınma yapıyooo o kadar....eger arac tıptronıkse mutlaka aracını stop ettıgınde vıtes bosta olsun.....arac kalkarken sıkıstrma yapmaması ıcın....

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balatalardan gelmiştir aynı durum arkadasımın mınıbusunde de oldu dık yokusda zorlanınca oluyor ..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
debriyaj balatasıdır kokunun nedeni.
dik yokuşta geri geri çıkmayı denemeyin.balata değişimi pahalıya patlayabilir.zaten geri geri yokuş çıkma durumu çok da sık karşılaşılan birşey değil.

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin korkutucu yanı, resimde işaretlediğim yerden duman da çıktı. Debriyaj zorlanınca
(bolca yarım debriyaj yapıldı) böyle duman atar mı? Dumanın kokusu ise balata kokusuna benzerdi.