Cocuk koltuk kilidini açıyor

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 4 yaşında oğlum var artık cocuk koltuğundaki kilidi aciyor arac kullanırken de kilitleyemiyorum böyle bir durum başına gelen varmı belki bir çözümü vardir ekstra kilit vs.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Bende aynı dertten muzdaribim. Şimdiki çocuklar biraz hareketli. Ben değil koltuk kilidi arka kapıları bile içerden açılmayacak şekilde kilitledim, cam açma kollarını da söktüm.

Aslında çocuk koltuğunda kemersiz olması bütün emniyet durumunu bitiriyor. Heleki uzun yolda çok tehlikeli. Bu kemeri başka bir şekilde kilitlemenin yolu yok gibi. Uygun dille her sefer uyarıyoruz, bizde kemeri takarak birnebze örnek oluyoruz, yapacak birşey yok sanırım.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maaşallah, çocuğa kilit dayanmaz. Artık kendi açabilecek yaşta ve bir şekilde açar. :)

En doğrusu açmaması gerektiğine ikna etmeniz. Bence şöyle yapın, kendi çocuğumda uyguluyorum.

Baktınız kilidi açtı, hemen müsait bi şekilde kenara çekin "Aa bişey oldu araba gitmiyor" filan deyin. Yoksa sen kilidi mi açtın, açtıysan araba gitmez. Bak gaza basıyorum gitmiyor deyin. Ben de kemer takıyorum, senin de takman lazım yoksa araba gitmez deyin. O takınca da heh şimdi oldu bak gidiyor deyin.

Ama her seferinde bu şekilde kural koyun. Çocuklar kendi öğrendikleri ve koydukları kurallara inanın bizden daha fazla uyarlar. Şimdi arabaya bindiğimizde çocuk koltuğunun kilidini kızım ben takıcam ben takıcam diye diretiyor artık.

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar benim gibi durumda olanlar da varmis :) ikna etmeyi deneyeyim sizde bilirsiniz tam inatlasma cağı

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maaşallah, çocuğa kilit dayanmaz. Artık kendi açabilecek yaşta ve bir şekilde açar. :)

En doğrusu açmaması gerektiğine ikna etmeniz. Bence şöyle yapın, kendi çocuğumda uyguluyorum.

Baktınız kilidi açtı, hemen müsait bi şekilde kenara çekin "Aa bişey oldu araba gitmiyor" filan deyin. Yoksa sen kilidi mi açtın, açtıysan araba gitmez. Bak gaza basıyorum gitmiyor deyin. Ben de kemer takıyorum, senin de takman lazım yoksa araba gitmez deyin. O takınca da heh şimdi oldu bak gidiyor deyin.

Ama her seferinde bu şekilde kural koyun. Çocuklar kendi öğrendikleri ve koydukları kurallara inanın bizden daha fazla uyarlar. Şimdi arabaya bindiğimizde çocuk koltuğunun kilidini kızım ben takıcam ben takıcam diye diretiyor artık.

Yaklaşımınız gerçekten çok güzel fakat bu konuda tecrübeli biri olarak söylemeliyim ki özellikle erkek çocuklarda farklı sonuçlar verebilir bu yaklaşım.

Siz, ''Kemeri çıkardığın için araba gitmiyor.'' dediğinizde kemeri takar fakat bu sefer de;
bir süre sonra sırf araba dursun diye kemeri çıkarır ve ''Baba araba bozulmuş, durmuyor'' der. Çocuk işte :maden: :D :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
streç filmle çocuk koltuğa sabitlenebilir :D

Kolay gelsin hakkaten arkada hareketli bir çocuk varken trafikte bulunmak büyük risk.
Benim hiç böyle sorunlarım olmadı, sakin bir kız çocuğu büyüttüm.

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben iki çocuğumuda koltukta oturtamadım. Biliyorum tehlikeli ama yapabileceğim birşey yok kesinlikle koltukta durmuyorlar.
Koltuksuz seyahat ediyoruz.
Biri 3 biri 6 yaşında.