Classic Ii 'nin üretimi Yine Uzatıldı

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel, Astra G ‘den bir türlü vazgeçemiyor
Peugeot 206 gibi, Astra G de “efsane” olma yolunda

Türkiyede sedan pazarına çıktığı zamanlarda yepyeni bir soluk getiren G kasa kodlu Astra, Opel’in vazgeçemediği model oldu. 2003 yılında Astra H ‘nin ( Güncel Opel Astra ) piyasaya çıkışı ile Astra Classic II adını alan Astra G ‘nin üretimi yoğun talep üzerine 2012 ’ye kadar uzatıldı. Üretim ise Polonyadan alınarak Sırbistan’a kaydırılacak.

Bugün Sırbistan Parlamentosunda yapılan basın konferansında, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Božidar Delić, Ekonomi ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Mladan Dinkić, Ticaret ve Hizmetler Bakanı Predrag Bubalo ile Kragujevac, Sırbistan’dan Zastava Vozila Grup Genel Müdürü Zoran Radojević ve General Motors Orta ve Doğu Avrupa Satış, Pazarlama ve Satış-sonrası Direktörü Duncan Aldred, Sırbistan’da Opel Astra Classic üretimi için bir sözleşme duyurusu yapmak üzere biraraya geldi. Bu sözleşmeye göre, Astra Classic, Kragujevac’taki Zastava tesislerinde üretilecektir. Kapasitenin, 2012 yılına kadar 10,000 adete ulaşacak şekilde yavaş yavaş artırılması planlanmaktadır.

General Motors Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Chris J. Lacey bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Bu sözleşme, Sırbistan’da Opel iş hacminin daha hızlı büyümesi için bize yardımcı olacaktır. Opel’in burada saygınlığı çok büyük ve şimdi müşterilere yerli olarak üretilen, câzip ve güvenilir bir aile otomobilini yüksek derecede rekabetçi bir fiyatta teklif edebilecek konumda olacağız. Astra Classic, giderek büyüme kaydeden profesyonel Opel bayileri ağı ile tam bir Opel serisi olarak satışa sunulacaktır.”

Bu yeni gelişme; Opel araçların 11 perakendeciden oluşan bir bayi ağı ile satıldığı toplam sekiz milyon nüfuslu bir ülke Sırbistan’daki büyüyen pazara hizmet etmek için önemli bir adımdır. Sırbistan’da Opel ve Chevrolet otomobillerin satışını yapan General Motors, 2007 yılının ilk altı ayında, 2006’nın aynı dönemine göre, satış hacmini % 93 artırdı. GM için pazar payı (tüm 2006 yılı ortalaması) % 6.4’ten 2007’nin ilk altı ayında % 10,6’ya yükseldi. Zastava Vozila Grup Genel Müdürü Zoran Radojevic, bu konuda şunları söyledi: “General Motors’un Astra Classic otomobilleri Kragujevac’ta üretme kararı hem ekonomimize hem de diğer yabancı yatırımcılara pozitif bir sinyal göndermektedir.”

General Motors’un üretim uzmanlarından oluşan bir ekip, Zastava üretim tesisindeki meslektaşlarıyla çalışmaya başladı. Hep birlikte, gerekli teknoloji transferi için hazırlık yapıyorlar ve Astra Classic otomobilin GM’in talep ettiği kalite ve güvenilirlik standartlarını tam karşılamasını garantilemek için özel donanım ve ekipmanlara yapılacak modifikasyonları tanımlıyorlar. 2008 yılı sonunda üretim başlayıncaya kadar, Zastava, Astra Classic otomobilleri ithal edecek ve bu model serisinin distribütörü olarak faaliyet gösterecektir; bunun için Sırbistan pazarındaki Opel bayi ağı ile çalışacaktır.

General Motors Corp. (NYSE: GM), dünyanın en büyük oto-yapımcısıdır ve 76 yıldır küresel çapta yıllık sanayi satışları lideridir. Kuruluş yılı 1908 olan GM, bugün tüm dünya çevresinde yaklaşık 280,000 kişiyi istihdam etmektedir. Küresel merkez bürosu Detroit’te bulunan GM, 33 ülkede otomobiller ve kamyonlar imal etmektedir. 2006 yılında, motorlu araç kullanıcıları küresel çapta şu markalar altında yaklaşık 9.1 milyon adet GM otomobilleri ve kamyonları satın aldı: Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, HUMMER, Opel, Pontiac, Saab, Saturn ve Vauxhall. GM; Avrupa’da 30’dan fazla pazarda Opel, Vauxhall, Saab, Chevrolet, Cadillac, Corvette ve Hummer model serilerini pazarlamaktadır. Yedi ülkede 10 üretim tesisi işletmektedir ve yaklaşık 60,000 kişiyi istihdam etmektedir. GM üzerine daha fazla bilgiler, http://media.gmeurope.com ve http://www.gmeurope.com adreslerinden temin edilebilir

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peugeot 206 sedan a clio symbol e filan rakip olsun die bence astra g ye yazık ediyo opel kuş serisine çevirmiş millete satıyo ne donanım var ne malzeme kalitesi neyse bu resimde benden olsun
001hw4oq3.jpg

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel hoş ama her taraf Astra oldu artık...Fiyat uygun araç kaliteli olunca millet akın etti araca...:)
Aracımı almadan önce '' 0 '' Km alalım dedim...Kampanyanın olduğunu da duyunca hemen fırladım bayiiye gittim ama koskoca Ankara'da bayiilerde araç kalmamış inanamadım...Tabii ben kampanyayı bir hafta geç duymuşum...O bir haftada araçlar tükenmiş...Bizde mecburen ikinci el aldık..:(
Şimdi lambada duruyorum sağımda Astra, önümde Astra...Sevinsem bi türlü, üzülsem bir türlü...Araç çok olunca değeri düşüyor üzülüyorum bir yandan....:( Opel kullanıcısı artıyor, seviniyorum bir yandan...:alkis:

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seviyorum ben G kasaları..üretilsin kardeşim:)

cnr--a

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadasım bu yaz manisadan araba aldım astra CD sedan beyaz renkli belki tanırsın 45 M 7036 plakası vardı üzerinde çok temiz aldık astranın üretiminin 2012 ye kadar uzatılması bizim eimizdek i astra G kasalarımızın ikinci el piyasasının yüksek olmasını sağlar buda bizlerin avantajına:D!!!!!!!!

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bukadar sacma bısey olmaz
bantta yenı kasa 2012 yılında 2000 model kasa
bu sadece ucuz ulkelerı somurmek sırbıstanda uretım mılletı opel sahıbı yapacak clasıc ........

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence gerçekten çağının ötesinde bi tasarımdı çıktıgında g kasa ve çok tutuldu halada tutulmaya devam ediyo garip olan ilk günkü gibi yok satıyor.. hatırlıyorumda 98yılının baharında almaya kalkmıştık yoktu istanbulda kocaelinden sıraya girip almıştım istanbula geldiğimde caddede herkes uzay mekiği gibi bakıp hayran kalıyor hemen arkasına bakıp modelini anlamaya çalışıyordu ne günlerdi şimdi heryerde bi astra :)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence gerçekten çağının ötesinde bi tasarımdı çıktıgında g kasa ve çok tutuldu halada tutulmaya devam ediyo garip olan ilk günkü gibi yok satıyor.. hatırlıyorumda 98yılının baharında almaya kalkmıştık yoktu istanbulda kocaelinden sıraya girip almıştım istanbula geldiğimde caddede herkes uzay mekiği gibi bakıp hayran kalıyor hemen arkasına bakıp modelini anlamaya çalışıyordu ne günlerdi şimdi heryerde bi astra :)

o yıllarda benim rüyalarımın arabasıydı kırmızı bir astra...yolda görsem offf be diyordum.

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu çıktı iyice bence g kasanın.bide reklam yapıyorlar bilmem şu fiyata astra diye gidiyosunuz ki yok.tanıdığım bikaç yetkili kişi var opelde.o fiyattaki arabalar gelirmiş ve genellikle kendi tanıdıklarına falan gidermiş yani kısaca opel satış bayilerinde sağlam tanıdığınız yoksa çok zor.haa bulursunuz tabikide ama o fiyata değil 28-29 bin YTL fiyata alabilirsiniz.