Citroen C-Elysee'yi nasıl bilirsiniz?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
301 c elysee manyak tuttu. 1.6hdi ile peynir ekmek...
Dusuk donanimli almayin hayal kirikligi olur. 301 de allure var full versiyonu cok iyi. Sadece cam dugmeleri konumu gicik.

Cherkess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beş para etmez yakıt hariç bir avantajı yok. Konfor sıfır. 800 km yol gittim arka koltukta 3 gün belim ağrıdı öyle lanet bir araba. Zaten fransızın en iyi aracına da binilmez boş verin almandan ya da japondan şaşmayın.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Peugeot'ta uğradım özellikle 301 ve 308'e baktım bende önceden biraz tepkili yaklaşırdım Fransız'lara ama 301 ciddi anlamda alınabilecek bir araba özellikle arka diz mesafesi , bagaj kapasitesi , orta karar donanımsal zenginlikleri çok harika. Birde orta konsol ve döşeme rengi fildişine yakın bir renkti çok hoşuma gitmişti.

Cherkess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Peugeot'ta uğradım özellikle 301 ve 308'e baktım bende önceden biraz tepkili yaklaşırdım Fransız'lara ama 301 ciddi anlamda alınabilecek bir araba özellikle arka diz mesafesi , bagaj kapasitesi , orta karar donanımsal zenginlikleri çok harika. Birde orta konsol ve döşeme rengi fildişine yakın bir renkti çok hoşuma gitmişti.

Arka koltuk mesafesi geniş olur tabi oradan 5-6 cm oturma kısmından çalmışlar. Benim araçta dizimin altına şeşen koltuk onda 3-4 parmak boşta kalıyor.
Bir araç alırken arka koltuğunda yolculuk yapmadan konforlu demeyin. Çünkü şoför koltuğunu ekstra kaliteli yapıyorlar direksiyona geçince büyüleniyorsunuz.

Özgür Kızılkaya

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka koltuk mesafesi geniş olur tabi oradan 5-6 cm oturma kısmından çalmışlar. Benim araçta dizimin altına şeşen koltuk onda 3-4 parmak boşta kalıyor.
Bir araç alırken arka koltuğunda yolculuk yapmadan konforlu demeyin. Çünkü şoför koltuğunu ekstra kaliteli yapıyorlar direksiyona geçince büyüleniyorsunuz.

Özgür Kızılkaya

bence abartıyorsunuz. araç b segmentinde olan bir araç. koltuk ve diz mesafelerini ona göre değerlendirmek gerekir.
allure paketindeki donanımı ben bir fiesta titanium x'de ve hyundai i20'de gördüm. sedan olması ayrıca bir avantaj biliyorsunuz ki b segmentinde sedan kıtlığı var. ayrıca yol tutuşu ve 1.6 hdi motorun yürümesi hoşuma gitti. yakıt tüketimi zaten dillere destan cimrilikte olan bir araç. 301 ile balıkesire gittim geldim şöför koltuğundaydım tabi ama öyle rahatsız edici bir durum çok yoktu. sadece arka amortisörler lok lok ediyordu. cam düğmelerini çok saçma yaptıkları için ulaşmak sıkıntı yaşatıyor. aynı şey benim 206'dada var cam düğmesi yapmayı öğrenemeyecekler sanırım buda bir gerçek...

Cherkess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence abartıyorsunuz. araç b segmentinde olan bir araç. koltuk ve diz mesafelerini ona göre değerlendirmek gerekir.

O da doğru.
Ben Citroen den çok çektiğim için. Genel olarak hiç bulaşmamayı tercih ediyorum. :)

Özgür Kızılkaya

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O da doğru.
Ben Citroen den çok çektiğim için. Genel olarak hiç bulaşmamayı tercih ediyorum. :)

Özgür Kızılkaya

citroen peugeot biraz şans işi :D
bende 206 var arabada kronik sorun dolu. gösterge kadranı, kontak yayı kırılması rolanti dengesizliği falan bir sürü arızası verebilen bir araç :D bende alayı var kontağı 50 liraya yaptırdım. rölanti sorununu kendim çözdüm balata spreyi ile boğaz kelebeği rolanti motoru ve bir ton sensörü temizledim araba kendine geldi :D ama zevkli arabalar ben seviyorum önceden bende hiç sevmezdim nefret ederdim hatta. dayımda bir xsara var ondan dolayı kaza falan yaptım hatta o araçla ama şimdiki yeni nesil fransızlar gayet iyi araçlar...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazmayacaktım ama dayanamadım. Geçen bayram öncesi dairede arkadaşım Corsa D kasa aracıyla Citröen el-cyee değişim yaptı. Aldığı araç sıfır km 2013 model beyaz renk 1.2 motor 3 silindir 72 HP tiptronic vites orta donanım olanından ve 43.500 TL' ye aldı.

İzlenimleri önce çok iyi tavsiye ederim, bir bagaj var yükle gitsin, sadece iç plastik biraz vasat dedi.

Sonra bu araç evin biraz eğimli otoparkında çok zorlanıyor, az eğimde bile geri kaçıyor, uzun yolda bayılıyor ve en sonunda bu araç 900 kilo biraz hafif geliyo kapıları ,bagaj kapağı falan filan ve son n-captan 3 yıldız almış dedi.

Bende kullan gitsin 5-6 sene ne de olsa yeni dedim ama arkadaş 1.2 motor, şanzuman ve güvenlik yönüyle hoşlanmadı.

Bu fiyata orta sınıf sedan olarak belki dizeli alınabilir ama aracın ağırlık, şase ve güvenliğini gözden geçirin derim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazmayacaktım ama dayanamadım. Geçen bayram öncesi dairede arkadaşım Corsa D kasa aracıyla Citröen el-cyee değişim yaptı. Aldığı araç sıfır km 2013 model beyaz renk 1.2 motor 3 silindir 72 HP tiptronic vites orta donanım olanından ve 43.500 TL' ye aldı.

İzlenimleri önce çok iyi tavsiye ederim, bir bagaj var yükle gitsin, sadece iç plastik biraz vasat dedi.

Sonra bu araç evin biraz eğimli otoparkında çok zorlanıyor, az eğimde bile geri kaçıyor, uzun yolda bayılıyor ve en sonunda bu araç 900 kilo biraz hafif geliyo kapıları ,bagaj kapağı falan filan ve son n-captan 3 yıldız almış dedi.

Bende kullan gitsin 5-6 sene ne de olsa yeni dedim ama arkadaş 1.2 motor, şanzuman ve güvenlik yönüyle hoşlanmadı.

Bu fiyata orta sınıf sedan olarak belki dizeli alınabilir ama aracın ağırlık, şase ve güvenliğini gözden geçirin derim.

ncaptan 3 yıldızı alma sebebi ncap'in yeni testleri yüzünden corsada eminim 2.5 yada 3 alır daha fazlasını alamaz :D
ayrıca bir aracın ağırlığı kalitesini belirtmiyor. keşke bizim vectradaa 1320 kg yerine 900 kg olsaydıda 105 bg ile biraz daha seri bir araç olsaydı. aynı şekilde 1.2 corsa d ile 1.2 hyundai i20 karşılaştırın. i20 açık araca corsayı ezer geçer kalkışta ara sollamalarda vs. nedeni şase hafifliği...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ncaptan 3 yıldızı alma sebebi ncap'in yeni testleri yüzünden corsada eminim 2.5 yada 3 alır daha fazlasını alamaz :D
ayrıca bir aracın ağırlığı kalitesini belirtmiyor. keşke bizim vectradaa 1320 kg yerine 900 kg olsaydıda 105 bg ile biraz daha seri bir araç olsaydı. aynı şekilde 1.2 corsa d ile 1.2 hyundai i20 karşılaştırın. i20 açık araca corsayı ezer geçer kalkışta ara sollamalarda vs. nedeni şase hafifliği...

Fatihcim seninle bu konuda hemfikir olamadık, herkesin kendi görüşü kendi düşüncesi :)

ilk 85 model brodwayla aynı ağırlıkta, 3 yıldız almış bir aracı almak herkesin kendine kalmış. Yeni teste göre corsa inan en az 4 alır. Ayrıca Corsa ile muadil aracı karşılaştırman sadece hızlanma ile alakalı yoksa orjinalle aynı zaten olamaz :). bir araçta ağırlık elbette kaliteyi belirtmez ama hafifliği anca gazete kağıdı gibi kaportayla hafifletirsin. Sonra bol rüzgar, yol sesi :).

Senin vectra o ağırlıkta olmasaydı ne yola öyle otururdu ne de iyi yol tutardı. Yanından geçen orta hızda bir tır rüzgarı burnunu kıvırırdı hafiften haberin ola :)

Ben arkadaşın yorumunu yazdım dediği; güvenliği sattığı 2009 model Corsasına nazaran iyi olmaması hatta daha aşağı olması. Ben ne içine oturdum ne kullandım. Sadece gösterişli ve güncel duruyor o kadar. Ama dediğim gibi o fiyatlara orta sınıf sedan anca bu alınabilir. Çünkü benzer emsal astra sedan, focus sedan vs.. %50 daha ister.

Alacak kişilere hayırlı olsun güle güle kullansınlar.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:32 ----------

Bu arada Avrupa ve Fransada bu aracın satılmadığını sadece orta doğu ve afrika ülkelerine satıldığı 'halk aracı' olarak lanse edildiğini nette okumuştum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:43 ----------

Bu aracı kullanan birisi artı ve eksilerini gözlemleyip paylaşmış.

http://bizdenedix.com/c_peugeot_301.html

Son düzenleme: