Citroen C-Elysee'yi nasıl bilirsiniz?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Fransız dandikdir uzak durun gibisinden şeyleri kulak ardı etmenizi öneriyorum, Citroen gerçekten iyi markadır. Ancak C-elysse pejo 301 ile aynı altyapıyı kullanıyor, 1000kg ağırlığında fazlasıyla zayıf, tüketim harici marifeti olmayan bir arabadır. Ben de yeni sattım vectramı, inanın genç bir insan olmama rağmen kanıma işlemiş ağır ve büyük boyutta araba ihtiyacı...Babanıza citroen almakta ısrarcıysanız C4 den aşağısına bakmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Subap sorununun olmadığını ben diğer konuda yazmıştım, ancak içinize sinmemiş olsa gerek itimat etmediniz :D Bir diğer sorum da şu olacak, o verdiğiniz paralara pırıl pırıl ve ağzına kadar dolu Vectra C2 alabilirsiniz 2007-2008 model. Ne subap sorunu var, ne konfor güvenlik vesaire, neden vectra düşünmediniz veya düşündünüz mü ?

yok kardeş ben yorumların hepsini okudum ama sonuçta bir yorumla hemen fikir değişmiyor sadece bilgi sahibi olmuş oluyoruz :)
geçen sene bir arkadaşın vectrası ile izmir afyon yaptık, araç uşak kula rampalarında 3. vitese kadar düştü, resmen bayıldı... artık pilotajdan mı kaynaklı bilmiyorum ancak bana pek tat vermedi... konforuna diyecek bir şey yok ama motoru zayıf bir izlenim verdi bana... 170 nm torkluk benim corsa 5. viteste o rampalara tırmanıyorsa 230 nm torkluk c-elysee yardırır tabiri caiz ise :)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir eski citroen kullanıcısı olarak elyse ye sıcak bakabılırım arkadaslarımızın dedıgı gıbı pego 301 le aynılar sadece marka amblemı farklı şçyle bır durumda var zaten cıtroen ıle pego aynı fırma ıcınde 2 farklı marka parca kodları bırbırıne tamamıyle uyuyor dıyebılırz o yuzden parca malıyetlerı ucuz oluyor. yakıt konusunda dızellerı herzaman az yakıyor şase konusunda benım cok sıkıntılarım oldu bana gore zayıf bır sase sı var alıcaksanıza ds4hb c4hb bu araclara bakabılırsınız aradıgınız paralara uygundur

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C-elysse, PUG 301... Aynı araç... Biri fabrikanın ön kapısından diğeri arka kapısından çıkıyor :D
Geçenlerde bir düğün için arkadaş kiraladı, yol bilgisayarında 5.1'lik şehiriçi değerini görünce hayran kaldım arabaya... Fransız da olsa, fransızlarda gelişti artık, neticede Toros değil bu araçlar...
Bence temiz olduğu sürece alıp ömürlük binilebilir... En az 100.000 km kafanız rahat olur ve kontağı açarken eliniz titremez... (yakıt tasarrufu)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor Ford ve PSA grubunun ortak malı. Kullanan herkesin motordan çok memnun olduğunu biliyorum performans ve tüketim anlamında.

Şimdi Fransız araçlarına ön yargı diyeceksiniz ama malzeme kalitesi, kasanın rijitliği çok düşük. Bir kaç yıl içinde araçtan eski transit minibüslerde geldiği gibi takır tukur sesler duyma ihtimali çok fazla. Ayrıca aldıktan bir kaç ay sonra gaza bastığınızda ve bıraktığınızda vites kolunun hareket ettiğini de göreceksiniz. Dün PM'den de yazmıştım. Alman olsun 5 bin fazla olsun.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Motora laf yok. 10 numara bir motor. Sağlam, performanslı, cimri...

Aracım tasarımına da laf yok. Çünkü zevk meselesi... 206 sedan gibi ucube durmuyor. Fena sayılmayacak bir tasarım.

Malzeme kalitesi düşük. Çoğunlukla sert plastik. Bu da bir yere kadar önemsenmeyebilir.

Donanım güzel. Bir Türk ailesi için yeterli olan donanımlar var.

Yol tutuş konusunda hiç fikrim yok. Ama çok da kötü olmayacağını düşünüyorum.

Fransız araçlarının konfor anlamında belirli bir seviyeyi fazlasıyla sunduklarını düşünüyorum. O nedenle her ne kadar Vectradan sonra olsa da konfor yeterli olacaktır.

Geriye düşünülmesi gereken yalnızca piyasa şartları kalıyor. Alınıp satılacak bir araç değil. Alındı mı en az 5 yıl binilecekse olabilir.

Yine de bir bayiye gidip test sürüşü yapmak en iyi deneyim olacaktır. Akıldaki çoğu soruya cevap bulunabilir.

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam... Eğer amcamız çok fazla km yapmıyorsa LPG'li daha üst sınıf bir şeyler de bakılabilir. Mazot fiyatları bu şekilde artmaya devam ederse dizelin çok da bir esprisi kalmayacak. LPG'li bir C4, Focus, C-Max, Jetta, Golf, Laguna, Octavia v.s. olabilir.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlaştı peder bey bakalım adamla... 34.000e bağladılar... yarın expere götürecek...
Aracın içini falan görüntülü aradılar gösterdiler konsolu çok beğenndim ben metal gibi :)

Hayırlısı olsun bakalım babam zaten bunu baya uzun kullanır bir depo ile 1000 km civarı gittiği yazıyor her yerde... babam 1000 km yi zaten 1 yılda anca yapar ne zaman mazot aldığını unutacak sanırım :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Şimdiden hayırlı olsun umarım istediğiniz gibi içinize sinecek bir araba çıkar. Citroen pişman etmez emin olun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlaştı peder bey bakalım adamla... 34.000e bağladılar... yarın expere götürecek...
Aracın içini falan görüntülü aradılar gösterdiler konsolu çok beğenndim ben metal gibi :)

Hayırlısı olsun bakalım babam zaten bunu baya uzun kullanır bir depo ile 1000 km civarı gittiği yazıyor her yerde... babam 1000 km yi zaten 1 yılda anca yapar ne zaman mazot aldığını unutacak sanırım :D

Yılda 1000 km yapacaksa dizel araba yazık günah be abi..
Alsın bir benzinli çatır çatır binsin..

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Citroen'in cliosu benim gözümde ama motor psa motor yani ford peugeot ve citroen ortak üretimi motora her türlü kefil olurum uzun ömürlü düşük yakıtlı ve yüksek çekişli bir motor

Rahim AVCI
MALİ MÜŞAVİR
KONYA