çıldırıcam artık yardım

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta yağ artması var galiba :)

ben de bu sabah baktım yağa . sanki biraz artmış gibiydi
yağ fazlası motora zarar verir mi?

volkankutuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var.... bagajda herzaman yağ bulunduracağız artık.. her aracın belli başlı sorunları oluyor.. Opelinde kusur bu...

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra twinport motor normal km si dolunca yağ değiştiriyorum . arada da kontrol ederim . çok şükür eksiltmesi olmadı aracımın.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectra 2001 model çok şükür şimdiye kadar yağ eksiltmedi. Geçenlerde değiştirdim yağını, özel servis elf 10/40 koyuyor. Neden mobil kullanmadıklarını sorduğumda, mobil ve gm kullandıklarını ancak çoğunlukla yağ eksiltme sorunu olduğunu müşterilerin şikayet ettiğini bu yüzden kullanmadıklarını söylediler. Onların yalancısıyım.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra 1,5 aydan beri her hafta kontrol ediyorum ama daha gram yag eksiltmedi ve motor 120.000 km de. Mobil Super 1 kullaniyorum

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya lütfen opeli italyan ve fransız hurdalarıyla karşılaştırmayın opeli yerin dibine sokmuşsunuz bilip bilmediğiniz yağları kafanıza göre kullanıyorsunuz sonra 1.4 lt falan filan kaç kişi aracın yanında gelen servis kitapçığını aldı okudu kafanıza göre yağ koymayın babamın kuzeninde kadett var 86 model araç 450000i doldurmuş geçen yaz gittik kıbrısta yaşıyor kendisi 93te bulgaristandan götürdü aracı araç gram yağ yakmıyor bakımlarını zamanında gerekli şekilde yapınca opel motorları ömürsüzdür kardeşim ecotecler adamı yaşlandırır kendi yaşlanmaz inanın 86 model ve 450000km gemiş olmasına rağmen performansından bişi kaybetmemiş opelle sorununuz varsa gidin alın o övdüğünüz hurdaları :mad: kendi hatalarınızı opel e mal etmeyin
Sevdiğin şeyleri savunurken daha dikkatli olmalısın bu sitede kaç kişinin reno,pejo v.s kullandığını biliyormusun:mad: ?
ikinci olarak 86 kadettin ecotech motor olduğuna eminmisin?

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arif kusura bakma sinir haliyle sölemiş olduğum bişi ama fiat adını duyunca kopuyorum özür dilerim üstüne alınma kadett in motoruna ecotec demedim yazılış sırası öle göstermiş ayrıca model yılı 89 e kasa kadett yalnış yazmışım kusura bakma tekrar kimseyle zıtlaşmak istemem

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya lütfen opeli italyan ve fransız hurdalarıyla karşılaştırmayın opeli yerin dibine sokmuşsunuz bilip bilmediğiniz yağları kafanıza göre kullanıyorsunuz sonra 1.4 lt falan filan kaç kişi aracın yanında gelen servis kitapçığını aldı okudu kafanıza göre yağ koymayın babamın kuzeninde kadett var 86 model araç 450000i doldurmuş geçen yaz gittik kıbrısta yaşıyor kendisi 93te bulgaristandan götürdü aracı araç gram yağ yakmıyor bakımlarını zamanında gerekli şekilde yapınca opel motorları ömürsüzdür kardeşim ecotecler adamı yaşlandırır kendi yaşlanmaz inanın 86 model ve 450000km gemiş olmasına rağmen performansından bişi kaybetmemiş opelle sorununuz varsa gidin alın o övdüğünüz hurdaları :mad: kendi hatalarınızı opel e mal etmeyin
o servis kitabının tamamını aracımı ilk aldığım gün okudum forumdada paylaşım yaptım kullandığım yağı daha önce yazmıştım sanırım bu konu yu bile doğru düzgün okumadan içinde ne varsa boşaltmışsın araçların hepsi en pahalısıda dahil asla arıza yapmayan araç daha üğretilmedi sonuç olarak insan yapısı dünyada 1 000 000 km(bir milyon) deviren araçlarda var ecotech motorlar çıkalı topu topu 10 yıl oldu 86 kadette olduğunu zannetmiyorum ecotech motorlar üstten egzantrik olduğu için bir miktar yağ eksiltmesi normaldir istediğin ustaya sor daha önce kullandığım mobil 1 değiştirip castrol magnatech 10/40 koyduğumdan beri yağ eksiltmede olmadı opelden çok sıkılırsam gider başka araba almasını da bilirim hangi araba hurda diye merak edersem merak etme sana sorarım :mad:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kadettin motoruna ecotec demedim tekrar söylüyorum yazılış sebebiyle öle anlaşılıyor neyse abi çok kızmışsınız bana :sorry: :cry:

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ya bilgisizliğimi mazur görün birşey sorucam...bu yağ yakma olayı bende de var...bi zararı var mı? bir de yağ ne kadar koyuluyor bir sınırı var mı?