Cila uygulamak.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri abi Wax'ta bir tür ciladır Cila dediğimiz olay 3'e ayrılır.
Polish-pasta,aşındırıcı çizik giderici.
Glaze,Ekstra parlaklık
Wax,yapılan işlemleri dış etkilerden korumak içindir.

Ben Wax'ı ayda bir mutlaka uygularım :)

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk kardeşim desene ben daha bi adımını yapmışım bu işin :D şaka bi yana bi kaç yere sordum fiyat aldım pasta cila boya koruma hepsini bi arada yaptırmayı düşünüyorm makinası ile daha iyi olacacağı kanaatindeyim sonra senin gibi ayda bir waxlarım arabayı

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
boya koruma, cilanın süslü ismidir. makineyle cila uygulamanın bir artısı bazı dolgu özellikli cilalar var onlardan kullanılırsa belki minik kılcallara dolgu yapabilir. onun dışında makinenin asıl amacı, pasta ve glaze uygulamaktır. yani yedirilen ürünleri uygulamak. cila sür-kurut-sil tarzı bir üründür yedirme olayı yoktur. aracınızın rengi çizik göstermeyen tipten bu yüzden şanslı sayılırsınız. bence autogylm srp veya radiant wax gibi bir ürünle dolgu yapıp üzerine temizlik özelliği olmayan bir cila kullanın(collinite, finish kare gibi). öncesinde de kil ile temizlik yaptın mı bembeyaz olur ;)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Wax denilen şey aslında ciladır. Amacı boyayı korumaktır. En babası 6 ay dayanır. Yalnız Eğer araca kil uygulanmamışsa ve çizikler giderilmemişse wax atmanızın hiç bir anlamı kalmaz çünkü wax pürüzsüz olmayan bir yüzeyde tutunamaz.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
waxın çizikli yüzeyde tutunamadığından emin misiniz? eğer öyle olsa kasap uygulama merkezleri nasıl gizliyor bıraktığı hare ve gideremediği çizikleri ;)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer kil uygulanmamışsa wax boşuna atılmış gibi olur demek istedim. Çiziklerle alakasız aslında ben yanlış yazdım :D Boyaya saplanan maddeler kil ile temizlenir ve ondan sonra hareler çizikler vs giderilir ondan sonra da cila atılır :D

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar biraz araştırdıkta sonra bu pasta işi faalan riskli geldi.Bana elle uygulayacağım parlaklık ve koruma sağlayacak ürünler önerirmisiniz.