Cila uygulamak.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabama cila atmak istiyorum.Bu konu ile ilgili çoğu mesajlara baktım.Makine ile uygulamak istiyorum.Ama çekincelerimde yok değil.Bu makineye bir başlık alıp yavaş yavaş cilalamaya başlasam nasıl olur.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 bin euroluk arabayla geziyorum, polisaj makinesinin en kralını alacak param var, ama polisaj makinesine elimi bile sürmüyorum.Ayda bir, olmadı iki ayda bir aracıma alıyorum elime süngeri cilayı bir güzel cilayı sürüp sonra parlatıyorum en kralı.Makineyi vurdunmu arabanın dışındaki boya yada verniğin yarısından bvazgeçeceksin.Belkide elin kayacak boyanın altında astarı göreceksin.Yine de karar senin.Burada bir arkadaş bi cila tavsiye ettim şöyle yapacaksın dedim gayet memnun.Eliyle yaptı üstelik.Ve emin ol cilayı ister makineyle ister elinle yap adam gibi yapmıyosan bi işe yaramaz adam gibi yaparsan pasparlak olur.5 sene öncesine kadar makinemi vardı :D

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle elle atılmasını öneririm. ve ciddi anlamda renk değişimi ve parlaklık istiyorsanız belco silikon u seçin. birçok cila denedim en iyisiniden en kötüsüne belco en iyisi ....

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 bin euroluk arabayla geziyorum, polisaj makinesinin en kralını alacak param var, ama polisaj makinesine elimi bile sürmüyorum.Ayda bir, olmadı iki ayda bir aracıma alıyorum elime süngeri cilayı bir güzel cilayı sürüp sonra parlatıyorum en kralı.Makineyi vurdunmu arabanın dışındaki boya yada verniğin yarısından bvazgeçeceksin.Belkide elin kayacak boyanın altında astarı göreceksin.Yine de karar senin.Burada bir arkadaş bi cila tavsiye ettim şöyle yapacaksın dedim gayet memnun.Eliyle yaptı üstelik.Ve emin ol cilayı ister makineyle ister elinle yap adam gibi yapmıyosan bi işe yaramaz adam gibi yaparsan pasparlak olur.5 sene öncesine kadar makinemi vardı :D

Abi öncelikle sana teşekkür ederim geçen mesajımada yanıt verip bilgilendirmiştin teşekkürler.Konuya gelince bnde elle uygulama taraftarıyım sonuçta profesyönel değiliz ama forumda bazı konularda elle uygulamada % 50 verim alırsınz falan demşlerdi bu da kafamda soru uyandırdı.Makinede bulunca sadece başlık alarak hallederim diye düşündüm ama uyarını dikkate alıcağım.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle elle atılmasını öneririm. ve ciddi anlamda renk değişimi ve parlaklık istiyorsanız belco silikon u seçin. birçok cila denedim en iyisiniden en kötüsüne belco en iyisi ....

Bu gidişle elle uygulayacağım gibi.Sonuçta kaybedeceğim birşey yok.Bakalım havalar düzelsin biraz daha sonucu göreceğiz.Cila önerin içinde teşekkür ederim.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çbs Belko var elimde ve neredeyse bir kere uyguladım ve bıraktım.Beni pek tatmin etmedi açıkçası :) başka ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunun yanında cila 3'e ayrılıyor bildiğim polish,glaze,wax olarak

Sadece polish(pasta diye tabir edilen aşındırıcı cila) çizik ve hare gidermekte makineyle uygulanır. Diğer ikisi elle daha iyi sonuç veriyormuş :)

Glaze ekstra parlaklık için kullanılır fakat koyu renk araçlarda belli olur(beyaz-gri gibi araçlarda gereksiz deniyor) :)

Wax bu yapılan işlemlerin korunması için uygulanır ürüne bağlı olarak tamamen güvenli denilebilir kesinlikle aşındırıcı değildir.Yeterli parlaklığı sağladığını düşünüyorum :)
Bence;
Detaylı temizlik
Kil(Claybar)
Wax olarak istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Hare ve çizikler için sanayide çok iyi bir usta bulursanız yaptırın yoksa çizik ve verniğin bir kısmı gider hare kalır :)

Umarım yardımcı olabilirim :)

Son düzenleme:

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çbs Belko var elimde ve neredeyse bir kere uyguladım ve bıraktım.Beni pek tatmin etmedi açıkçası :) başka ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunun yanında cila 3'e ayrılıyor bildiğim polish,glaze,wax olarak

Sadece polish(pasta diye tabir edilen aşındırıcı cila) çizik ve hare gidermekte makineyle uygulanır. Diğer ikisi elle daha iyi sonuç veriyormuş :)

Glaze ekstra parlaklık için kullanılır fakat koyu renk araçlarda belli olur(beyaz-gri gibi araçlarda gereksiz deniyor) :)

Wax bu yapılan işlemlerin korunması için uygulanır ürüne bağlı olarak tamamen güvenli denilebilir kesinlikle aşındırıcı değildir.Yeterli parlaklığı sağladığını düşünüyorum :)
Bence;
Detaylı temizlik
Kil(Claybar)
Wax olarak istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Hare ve çizikler için sanayide çok iyi bir usta bulursanız yaptırın yoksa çizik ve verniğin bir kısmı gider hare kalır :)

Umarım yardımcı olabilirim :)

Bu mesaja yardımcı oladın demek çok büyük haksızlık olur herhalde.Çok teşekkürler gayet açıklayıcı olmuş :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çizik ve hare gidermesi için pasta ve makine ile bir miktar boya yada verniği sıyırmak gerekli.Geçenlerde bir arkadaş dolgu özellikli ürünler olduğunu yazmıştı.Onların ömrü kısa olur, yani üstüne koruyucu atarsın koruyucu özelliğini kaybettiğinde o da gider.Geçici çözüm.Ha profesyonel pasta cila ile harelerden çiziklerden kurtuldun.Kesin çözüm mü hayır.İlerde yine olacak.Ama parlaklık diyorsan arkadaşa geçende sonax ın bir ürününü önerdim parlatma açısından çok memnun oldu.İçinde çok az aşındırıcı olduğu için üstteki kirli tabakayı sıyırıp alıyor.Fakat en ince pastanın yaptığının 20 de biri kadar diye tabir edebiliriz.Üstüne bir de koruyucu atarsın uzun süre parlak durur.Zaten parlaklık hareleri görsel olarak belli etmez.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu takipteyim malum yaz yaklaştı. meguiars maliyetini düşürmeyi planlıyorum. ben şöyle bir şey istiyorum güzel bir şekilde arabayı yıkayım üstüne kil ama kilin üstüne ne atmak gerekir onu bilmiyorum kilin üstüne ne atarsak sağlıklı bir uygulama olur ?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında gerçek bir uygulamada sıralama,

Yıkama
Kil
polish
glaze
Waxşeklinde olur.

Kil yüzeyde ne varsa temizlediği için wax'ıda alıyor bunun için mutlaka diğerleri olmasa da wax atılmalı :)

Meg. iyidir fakat fiyatlarıda iyi Wax olarak katı waxlar var onlar daha iyi diye biliyorum bir araştırın.Ben indirimde iken 35liraya NXT2.0 aldım bitirince bende düşünüyorum şu anda 53 lira diye hatırlıyorum nxt'yi bu fiyata bunu almayın( güzelbir ürün ama bu fiyatı hak edecek kadarda değil :)) internetten başka ürünlerde bakabilirsiniz. :)