çift mühürlü app

ibrahimaydin5734

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben app plakalarda mühürlerin gerçek olduğuna inanmıyorum hepsi düzmece

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mühür basmak yada bastırmak zor bişey değil muhtemelen bunu yapan muameleciler içerideki polislerle gayet samimi içeriye girebiliyorlar İzmirdeki karakollarda mühür nerede biliyorum hatta en son kendi aldığım plakaya ben bastım :) içeri girip işleri çok yogun oldugundan ve bıran önce almam için.Diğeride cemiyette basılıyor ordada zaten fontlar sabit fkat izmirde şu anda iki font var ben biraz daha farklı olanını bastırdım.App yaptırmak pekte zor değil ama benım tahmınımce ustundeki mühür yasal olmasını sağlamıyor herhangi bir polis buna malesefki ceza uygulayabilir.

gsi.mert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tanıdığım muameleci var 250 ye çift mühürlü yapıyor pahalı ama yasal

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim tanıdığım muameleci var 250 ye çift mühürlü yapıyor pahalı ama yasal
Arkadaşlar aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın bir manası yok. Yasal ise emniyet bu mühürü her isteyen vatandaşın plakasına neden vurmuyor, yasalsa aldığı 250 lira için makbuz veya fiş veriyor mu? Elinizde makbuz veya fiş varsa buraya kopyalayın, mağdur olan arkadaşlarda bunu kanıt olarak gösterip plakalarına mühür vurdurtsunlar. İki üç tane art niyetli kişi sırf para almak için devletim mühürünü kaçak olarak kullanıyorsa, bu yapılan işlemin kanuni olduğu sonucunu doğurmaz. Muamelecilerin durumu malüm. Her yere girip çıkarlar, görevlilerle samimiyet kurarlar daha sonrada bunu suistimal ederler. İzmir Karşıyaka'da aracımın tescil işlerinin yaptırırken şahit oldum. Muameleciler işin en yoğun olduğu zamanda gelip sırf yardım olsun diye (nedense başka işlerde yardımı para için yaparlar) plaka mühürleme işini kendileri yapıyor. Şimdi ellerinde bulunan 10 tane mühürlenecek plakaların arasına bir kaç tane APP plaka sıkıştırsalar, bunları da görevlilere çaktırmadan mühürleseler bu tarz davranışın yorumu nasıl olmalı. Şimdi bu plakalar yasal mı olmuş oldu, görevliler rüşvet mi yedi. Bu işte iki taraf memnun olur. Avantadan cebine para atan muameleci ve bana ne kardeşim nasıl olduysa oldu benim işim görüldü diyen kişi. Yolda trafik çevirdiğinde ben buna aslanlar gibi 250 lira verdim mühürlettim, hem de şu şahsa ve şuradaki trafik şubesindeki falanca memur mühürledi deyin bakalım yırtabiliyormusunuz.? Bir tanıdığım bir iş yaptı. Aracını muayeneye götürmeden para karşılığı muayene ettirdi. Yaptığının yanlış olduğunu söyledim ama güldü geçti. İlk darbeyi benden yedi. Yazın tatile çıkarken evimin anahtarını onlara bırakırdım. O seneden itibaren anahtar bırakmadım. İkinci darbeyi aracı satınca yedi. Muayene sahte çıktığı için aracın satışı yapılamıyor, alan kişi parasını istiyor vermiyorlar, pürüzleri de gidermiyorlar araç ortada kaldı, galiba aracı alan kişi kanuni yollara başvuracakmış.

Son düzenleme:

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Savaş abi hiç sıkıntı değil mühürün yeri var ben bile basardım kendi aracım için app bastırmış olsaydım Karşıyakadada Tepeciktede kaç defa araç aldım sattım kaç defa gittim başka işler için zaten mühürün yeri belli başında bekleyende yok ve seninde dediğin gibi bırak muameleciyi samimi oldukları vatandaşa bile sıkıca basıver kardeş diyorlar :) Kendi mühürümü ben bastım hatta o sebeple ikinci plakada ilki kadar derin olmamış çok basmadığımdan... :) Diğeri cemiyette basılıyor oradakileride tanıyorum hatta dediğim gibi diğer fonttan yaptırdım normalde ekstra ücret karşılığı yapıyorum dedi oturduk konuştuk vs. samimiyet kurduk şimdi bendemi bu işe girip milletten 250 lira alayım 16 lira çifti plaka değiştirmenin el insaf :) Kolay kazanç işte...

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende şahit oldum şubede muameleci geldi elindeki plakaları mühürledi gitti içinde app olsa onlarıda mühürlerdi demekki böyle oluyor neyse neticede polis çevirirse 2 mühür varmı var benmi bastım der geçersin bişide yapamaz ama yoksa mühür biraz öttürürler gibime geliyo hele 2. plakalar bagajda ise bunun suçu büyük yeni yasada biline

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın bir manası yok. Yasal ise emniyet bu mühürü her isteyen vatandaşın plakasına neden vurmuyor, yasalsa aldığı 250 lira için makbuz veya fiş veriyor mu? Elinizde makbuz veya fiş varsa buraya kopyalayın, mağdur olan arkadaşlarda bunu kanıt olarak gösterip plakalarına mühür vurdurtsunlar. İki üç tane art niyetli kişi sırf para almak için devletim mühürünü kaçak olarak kullanıyorsa, bu yapılan işlemin kanuni olduğu sonucunu doğurmaz. Muamelecilerin durumu malüm. Her yere girip çıkarlar, görevlilerle samimiyet kurarlar daha sonrada bunu suistimal ederler. İzmir Karşıyaka'da aracımın tescil işlerinin yaptırırken şahit oldum. Muameleciler işin en yoğun olduğu zamanda gelip sırf yardım olsun diye (nedense başka işlerde yardımı para için yaparlar) plaka mühürleme işini kendileri yapıyor. Şimdi ellerinde bulunan 10 tane mühürlenecek plakaların arasına bir kaç tane APP plaka sıkıştırsalar, bunları da görevlilere çaktırmadan mühürleseler bu tarz davranışın yorumu nasıl olmalı. Şimdi bu plakalar yasal mı olmuş oldu, görevliler rüşvet mi yedi. Bu işte iki taraf memnun olur. Avantadan cebine para atan muameleci ve bana ne kardeşim nasıl olduysa oldu benim işim görüldü diyen kişi. Yolda trafik çevirdiğinde ben buna aslanlar gibi 250 lira verdim mühürlettim, hem de şu şahsa ve şuradaki trafik şubesindeki falanca memur mühürledi deyin bakalım yırtabiliyormusunuz.? Bir tanıdığım bir iş yaptı. Aracını muayeneye götürmeden para karşılığı muayene ettirdi. Yaptığının yanlış olduğunu söyledim ama güldü geçti. İlk darbeyi benden yedi. Yazın tatile çıkarken evimin anahtarını onlara bırakırdım. O seneden itibaren anahtar bırakmadım. İkinci darbeyi aracı satınca yedi. Muayene sahte çıktığı için aracın satışı yapılamıyor, alan kişi parasını istiyor vermiyorlar, pürüzleri de gidermiyorlar araç ortada kaldı, galiba aracı alan kişi kanuni yollara başvuracakmış.
Gönülden yorumlarınıza katılıyorum.Gayet net biçimde açıklamısınız.Halen gayriresmi bi şekilde app.....vs tarzda mühür yaptırmaya çalışan arkadaşlar bir gün denk gelipte bu plaka ile ilgili yasal konu olunca kendinizi nasıl savunacaksınız.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emniyet mühürü varsa bu onların sorunudur o zaman mühürlememeleri gerekir bencede