çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aracım Vectra 98 CD daha önceden çift kilitleme ile camların kapandığını duymuştum ama aracı aldığım şahıs akü değiştirdikten sonra camların otomatik olarak kapanmadığını söylemişti acaba tekrar aktif hale getirmek için ne yapmak gerekir ?

Camlari programliyacksin fulll ac fulll kapa duzelir o her cam icin tek tek yap, aku degistirince kutup basi sokunce camlar programlanacak serviste niye yapmamislar acaba :D

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün çektiğim fotolarda sormak maksatlıydı yazdıklarım, doğru mu anlamında yani... bugün deneyip kontrol kalemiyle baktığımda kesin tespit ettiklerimi kesin diye belirttim.
siyah mavi kesin çift kilitlemenin artısı.
kırmızı mavi kesin cam kaldırma kablosu
sen kahverengi ve diğerlerine göre daha kalın olana kesin şase dedin...
sadece çift kilitlemenin eksi ucunu tespit edemedim...
bikaç deneme yaptım ama o şekilde kabloları değdirir değdirmez hemen kapıları kilitliyor ve camları kapatmaya başlıyor...
acaba diyorum ilk monte diye mi öyle yapıyor, mesela bağlayınca ilk öyle yapar sonra ben anahtardan kapıları açsam camları da açıp kapıyı kapattıktan sonra kumandadan kilitlesem normale döner mi? kabloları değdirir değdirmez kilitliyor ve camları kapatmaya başlıyor çünkü..

bide şunu kontrol et. acaba röle ayaklarını mı ters bağladın. yada röle ters mantıktamı çalışıyor.. sorunun bu olabilir.
kontrol etmekte fayda var...

1441v7b.jpg

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
diyot olan taraf + uç olması lazım onda sorun yoktur bence.
neticede ufuk hocamın gönderdiği devreyi kullandım ama malesef,
kapıyı söke taka çok sıkıldım, biraz zaman geçsin tekrar denerim,
dediğim gibi ilk taktığımda belki çalışıyordur, ben kabloları bağlar bağlamaz kapıları kilitleyip camları kaldırıyor diye hatalı olduğunu düşünüp vazgeçiyordum,
belki ilk tepki öyle olduktan sonra düzeliyordur...
deniycem yakında tekrar...

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camlari programliyacksin fulll ac fulll kapa duzelir o her cam icin tek tek yap, aku degistirince kutup basi sokunce camlar programlanacak serviste niye yapmamislar acaba :D
Bahsettiğiniz gibi daha önceden yapmıştım ama olmamıştı. Sanırım yazılımsal bir olay gibi görünüyor.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu arada camlarda comfort denen özelliği olmayan arabalarda kullanılabilir mi bu devre acaba? yani kısa basmayla tam kapatma olmayanlarda? arkadaşın arabasında sadece parmağın düğmedeyse cam iner ya da kalkar, bırakınca durur örneğin bu tür bir araca takılsa iş görür mü?

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence uğraşmayın hazla kurçalarsanız beyni yaka bilirsiniz en iyisi modül alıp taktırmak bende yaptım bu devreden ve taktım bir arkadaşımda yaptı ama sonuç beyin ölümüyle gerçekleşti

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
beynin eceli gelmiştir, bu devre ile nasıl bir bağı olabilir ki beynin?
4 yıldır ve daha uzun sürelerdir kullananlar var forumda,
o konuda sıkıntı yokta doğru bağlama işini çözemedim bir türlü...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada camlarda comfort denen özelliği olmayan arabalarda kullanılabilir mi bu devre acaba? yani kısa basmayla tam kapatma olmayanlarda? arkadaşın arabasında sadece parmağın düğmedeyse cam iner ya da kalkar, bırakınca durur örneğin bu tür bir araca takılsa iş görür mü?

olmaz. kullanılmaz.. camların uzun bas çek yaptığında camların tam kapanması veya açılması lazım..
diğer bi deyişle kontağı kapı kilidine sokup sağa çevirip öyle tuttuğunda 4 camında kalkması lazım.. bu araçlarda olur bu devre...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada arkadaşlar... ben bu devreyi 2 gün önce yaptım ve uyguladım. gayet güzel çalışıyor.. :):):):):):):) ama bayağı bi uğraştırdı.. arkadaşın verdiği kablo renkleri ile benim arabanın kablo renkleri tutmadı bi kere... neyse yaptım sonuçta. ve benim yaptığım hali ile şema aşağıdadır. gerekli açıklamalarımı şema üzerinde yaptım. anlaşılmayan bi yazım olduysa sorun açıklayayım.

sema.jpg