çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru uzun uzun konuşmam gerekiyor senin gibi birisine laf anlatabilmek için ama yanlış yaptığımın farkındayım ne kadar konuşsamda boş.bu arada sen merak etme ben her şeyi YAPARIM...icraat konusunda haklısın sitede biraz benimle ilgili araştırma yapsan icraat kelimesinin karşılığını göreceksin ha dur bende senin icraatlerini araştırayım....malesef bulamadım...
çok komik biriymişsin iyiki siteye üye olmuşsun :):):)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ya adaş bence bu kadar sıkma canını, takılma sen,,, :)

evet Ufuk Hocam,
ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim,
ÜCRETSİZ olarak gönderdiğiniz devrenin kargosu biraz önce elime ulaştı, akşam iş çıkışı kendim monte edip telefonla kısa bir video ve sökme takma esnasında fotolar çeker eklerim.
bu arada bir bilgi: İsmail EMRAH beyin yarattığı bu polemiklerden önce ÖM ile konuşulmuş şeyler bunlar, yani o ben ücretsiz gönderirim, bu kadar konuşuyorsunuz yapında gönderin arkadaşlara falan şeklinde yazılar yazdığı için Ufuk Bey tarafından yapılmış birşey değil...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şemayı biraz daha anlaşılır yapmak istedim. bi bakın bakalım..
ufuk kardeş yanlışım varsa sende beni düzelt.

sema1_6954.JPG.html
sema1.JPG

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bektaş sende de paygamber sabrı varmış yalnız..
2008 den beri yapmadın mı hala?
ben olsam çoktan çatlardım hırsımdan... :)

bu akşam yine 2 saat kadar uğraştım ve yine olmadı malesef :(
bağlıyorum, ya yarım santım kaldırıp duruyor, ya kapıları kilitliyor ve camları kapatmaya başlıyor ya tepki vermiyor anlamadım ben bu işi... hava kararınca bırakmak zorunda kaldım... bikaç foto çektim. birazdan ekleyip sormak istediklerim var..

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adaş sende amma şanssızmışsın neden olmuyor acaba kondansatör hemen boşalıyor herhalde ama devreyide ufuk bey yaptı gönderi...ufuk beyin söylediği gibi ampul bağlayıp kabloları test ettin mi?yani çift kitlemede ampul yanıyor değil mi? birde swich ucuyla şaseyi kısa devre ettiğinde camlar kapanıyor değilmi ?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
doğru uzun uzun konuşmam gerekiyor senin gibi birisine laf anlatabilmek için ama yanlış yaptığımın farkındayım ne kadar konuşsamda boş.bu arada sen merak etme ben her şeyi YAPARIM...icraat konusunda haklısın sitede biraz benimle ilgili araştırma yapsan icraat kelimesinin karşılığını göreceksin ha dur bende senin icraatlerini araştırayım....malesef bulamadım...
çok komik biriymişsin iyiki siteye üye olmuşsun :):):)

Bak iste bende bundan bahsediyorum mesaj sayima baktin yine ben sana soyliyeyim benim isim elektronik, ben sana yardim etmeye calisiyorum sense bana tabiri caizse daha tanimadan tacir yaftasi yapistiriyorsun sonra ben yukarida diyorum mantiginizi iki gunde cozdum dye bana laf soyluyosun sonra yukaridaki alintadaki son lafin ise her seyi ortaya koyuyor. Maalesef.. Dememki opelim.net yeni uye olup paylasimyapamiyoruz, siz kisir dongunuzde yeniliklere acik olmadan takilin.:confused::(

Maalesef icraatin olabilir ama on yargilarindan kurtulmalisin arkadasim, kusura bakma benim buradan gelecek 20 liraya ihtiyacim yok ama herseyin bir degeri olmali yani paylasim yaparken bir ecret alinmayacak talep edilmeyecek diye bir kural yok istersen gel selanik pasajinda sana yardim edelim her turlu elektronik problemlerinize cozum bulalim

Neyse bu benim bu konuya son mesajimdir. Hepinize cam modulunuzde basarilar.. :cool:

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sen ön yargılardan kurtul ne demek çocuk muhabbeti, bilmişlere uyuz olurum ilk önce karşındakine sagı duymayı ve nasıl hitap edileceğini öğren ondan sonra yeniliklerinle bizi aydınlat...inan bana senin gibi bir esnafla karşılaşırsam döner arkamı çeker giderim...işte çok bilmişlik taslamak senin yaptığın oluyor...işin elektronik olabilir ama esnaf düşüncesiyle iş yapmıyoruz biz,amaç paylaşım

"herseyin bir degeri olmali" bu düşünce tarzı ile yaşayan insanlar ileride tek kalmaya mahkumdur...

"selanik pasajinda sana yardim edelim her turlu elektronik problemlerinize cozum bulalim" bu kibar davetiniz için teşekkür ederim ama işte esnaflık zor bi zanaattir sadece işi bilmek yetmez...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
resmi %75 küçülttüm ama bu kadar oldu...
neyse konumuza gelelim... kablo demetinde fotolardaki gibi ve bir sürü kombinasyon denedim...
bir deneme şeklinde ilk kilitlemede camların hepsini kaldırıyordu... ikinci kilitleme motorundan almış olsam da böyle yaptı... bir bakın bakalım ne diyeceksiniz...
sabah kalkar kalkmaz ilk işim bu olacak...

1441v7b.jpg

Son düzenleme:

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ile iki numaralı uç arasına bir lamba bağlayıp denermisin...
kapıları ilk kitlediğinde yanmaması ikinci kitlemede yanması gerekiyor...
eğer o kablo değilse mavi siyah yerine başka kabloları denemen gerekiyor...

Son düzenleme: