Chip tuning mi, Pedal chip mi?

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
aracım astra 1.4 turbo 140 hp.
motor gücünü biraz arttırmak istiyorum,
Başlıkta yazdığım gibi, ikisi arasında ne fark var, hangisi daha sağlıklı (motor açısından) bilemedim.
bilgisi ve önerisi olan paylaşabilir mi?

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Ynt: Chip tuning mi, Pedal chip mi?

Ben sprint booster derim bir de K&N filtre.

Motor sağlığını düşünüyorsanız 5-10 beygir daha kazanmak için motoru yormayın fabrika standartlarında kullanın.

Chip bildiğim kadarıyla motor için pek sağlıklı değil. Box tuning de olabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pedal chip aracınıza hp kazandırmaz, ancak gazdaki tepkine hızını minimuma indirir ve gaza dokunduğunuzda çok daha iyi tepkime verir. Chip tuning aracının beynine müdehale edilir aşama aşama güç seviyelerine göre yapılır
Araca hp eklenir ama kara duman atma ve sonradan sprintbooster gibi tak çıkar özelliği yoktur. Alternatif olarak tak çıkar box istenildiğinde çıkarılabilir. Tabi hepsi tercih meselesi. Chip de yaptıran var, sprintbooster da box da tercihinize kalmış bir durum

tkkys320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mr.Can link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
aracım astra 1.4 turbo 140 hp.
motor gücünü biraz arttırmak istiyorum,
Başlıkta yazdığım gibi, ikisi arasında ne fark var, hangisi daha sağlıklı (motor açısından) bilemedim.
bilgisi ve önerisi olan paylaşabilir mi?
Astra hb 1.4t 140 ps manual vites için k&n filtre +pedal chip kullanıyorum.tavsiye ederim bir heyecan yarattı;  kesinlikle sprint Booster  2 mod, pedal chip 6 mod daha güncel bir cihaz 1 Vale mod 2 eko mod (etkileyici bir gaz tepkime düşüşü  yaşatıyor. )3 Comfort  4 Comfort plus 5 sport (gaza bastığında 1. vitesde çok iyi) 6 sport plus (€tkili) motor yazılımı soru işareti şimdilik yeterlidir.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tkkys320 link' Alıntı:
Astra hb 1.4t 140 ps manual vites için k&n filtre +pedal chip kullanıyorum.tavsiye ederim bir heyecan yarattı;  kesinlikle sprint Booster  2 mod, pedal chip 6 mod daha güncel bir cihaz 1 Vale mod 2 eko mod (etkileyici bir gaz tepkime düşüşü  yaşatıyor. )3 Comfort  4 Comfort plus 5 sport (gaza bastığında 1. vitesde çok iyi) 6 sport plus (€tkili) motor yazılımı soru işareti şimdilik yeterlidir.

bilgi için tşk ederim,
kn filtre derken, 30 tl ye de var, 250 tlye de. hangi özellikte olanı seçmeliyim? (araç özelliklerimiz aynı, sadece benimki otomatik)

tkkys320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mr.Can link' Alıntı:
bilgi için tşk ederim,
kn filtre derken, 30 tl ye de var, 250 tlye de. hangi özellikte olanı seçmeliyim? (araç özelliklerimiz aynı, sadece benimki otomatik)
K&n kutu içi 33-2964 filtre 250 tl piyasada otocity. com 189 tl alabilirsiniz.yardimci olabildiysem ne mutlu.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tkkys320 link' Alıntı:
K&n kutu içi 33-2964 filtre 250 tl piyasada otocity. com 189 tl alabilirsiniz.yardimci olabildiysem ne mutlu.

tabi ki yardımcı oldunuz, ilginize teşekkür ederim. son birşey;
siparişi verdim ama, sanırım pedalchip de sipariş etmem gerekecek, yoksa bu filtre şimdilik işimi görür mü?
ya da, sizin tavsiye edeceğiniz veya kendi kullandığınız pedalchip varsa yönlendirebilirsiniz,
ayrıca araştırdım ama 690 tl fiyatı var. pedalchip için sanki biraz yüksek :S

aslında sıkıntım şu; kalkışlarda (özellikle tümseklerden geçerken, veya hareket halindeyken, sollama yaparken) gaza bastığımda, beyne sinyal 1-1,5 saniye sonra gidiyor. 140hp ve turbo olmasına rağmen araç hantalmış gibi görünüyor.
benim istediğim gaza dokunduğumda hemen beyne sinyal gitsin :)
ayrıca, yakıt artışı olacakmıdır? (illaki olacaktır ama çok fazla mı oolur bilemedim?)

tkkys320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mr.Can link' Alıntı:
tabi ki yardımcı oldunuz, ilginize teşekkür ederim. son birşey;
siparişi verdim ama, sanırım pedalchip de sipariş etmem gerekecek, yoksa bu filtre şimdilik işimi görür mü?
ya da, sizin tavsiye edeceğiniz veya kendi kullandığınız pedalchip varsa yönlendirebilirsiniz,
ayrıca araştırdım ama 690 tl fiyatı var. pedalchip için sanki biraz yüksek :S

aslında sıkıntım şu; kalkışlarda (özellikle tümseklerden geçerken, veya hareket halindeyken, sollama yaparken) gaza bastığımda, beyne sinyal 1-1,5 saniye sonra gidiyor. 140hp ve turbo olmasına rağmen araç hantalmış gibi görünüyor.
benim istediğim gaza dokunduğumda hemen beyne sinyal gitsin :)
ayrıca, yakıt artışı olacakmıdır? (illaki olacaktır ama çok fazla mı oolur bilemedim?)
K&n filtre rahatlatır. Aracanizi ama 140 bg verdiği  hissi hantalligi pedal chip çözer. Sprint  Booster  2 mod pedal chip 6 mod daha güncel cihaz çalışma mantığı aynı ist. yaşıyorsanız  chip tuning istoc da daha uygun yetkili bayisinden alabilirsiniz.

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

Daha önceki mesajlarda yazıldığı gibi Sprint Booster yada diğer gaz tepkileri tork-hp artırmaz. Ancak gaz tepkisindeki gecikmeyi ortadan kaldırdığı için belli bir serilik kazandırır.
Diğer yandan yazılım (chip) araca gerçek anlamda güç kazandırmasına rağmen gaz tepkisi olmadan yine bir eksiklik oluyor. En güzeli ikisini bir arada kullanmak.
Filtre olarak piyasada 30-40 tlye satılanların adı K&N olsa da orijinal değil, muhtemelen Türkiye'de üretilmiş kopyasıdır, uzak durun.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu k&n hava filtrelerinin hava delikleri çok büyük , böyle oluncada tozu ve diğer şeyleri nasıl süzüyor? birde yağ olayı önemli kuru olursa süzmez , fazla yağlı olursa mesela hava akışmetresine zarar verebiliyor , bunu nasıl ayarlıyoruz veya neyi takip etmemiz gerekiyor ? teşekkürler..