Chip Kaç Bhp Verir In Cevaplari

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Papirus' Alıntı:
Zaten yapılsa ne olacak ki 105 beygir hadi olsun 110-112 beygir. Çok birşey fark edeceğini mi düşünüyorsun. Yanılıyorsun cebinden çıkan parayla kalacaksın.
Bu iş için tam bir modifiye lazım. Sıkıştırma oranlarını değiştirmek, şanzıman oranlarını düşürmek motorun çalışma prensibini bypass etmek lazım. O kadar harcamay da yeni motorlu bir araç alınır. O nedenle atmosferik motorlu, hele de 1.6 lt ve altındaki araçlarda chip tunning filan hikaye. Gönlünü ferah tut. Chip t.nin getirecegi güc artışını kendin sağlayabilirsin. Bir kaç prensip var onları uygula yeter. Daha önce de yazmıştım tekrarr baştan başlamayayım.

1,6 ile gelen güç neden hikaye olsun ki:confused: 1,6 motorlar ile rahatlıkla 250 hp lere çıkılabiliyor. ama bu söylediklerin opek içinse örneklerini görmediğimden bir şey söyleyemem;)

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel yapılmış 1.6 motorları kastetmemiştim , sıradan 1.6 litrelerden söz ediyorum.

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Papirus' Alıntı:
Özel yapılmış 1.6 motorları kastetmemiştim , sıradan 1.6 litrelerden söz ediyorum.

piyasada özel değil ! normal binek arabalar için yapılmış 160 hp motorlar var. türkiye de olmasa da avrupa da toyota nın ae86 lar ve celica da kullandığı 1,6 litre atmosferik 250 hp motorları var. toyota lar tek kapı ama honda nın 4 kapılı 160 hp araçları var ve bunlar özel değil ! yani 1,6 deyip geçme :D istesende geçemezsin zaten :D

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b 1.6 ya chip yada box yapan varmı. faydası, zararı? birde istanbulda nerde kaça yapıyolar.
bilgisi olan varsa lütfen...

burak_1987

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
paylaşım için sağol.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Benzinli araçlar için box yani modüler uygulama yapılamaz..
Chip ise harcadığınız paraya bakıldığında size birşey kazandırmaz..
Motor devir limitörünü açtırıp,avans değerlerini yükseltip,yakıt miktarını arttırabilirsiniz..Hepside motor için sakıncalı..

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suleymandemiryurek.com
arkadaşım paylaşım için Allah(c.c.) razı olsun.Ama chip tuning denilen meret ortalama olarak ne kadara takılıyor?

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmutdemiryurek' Alıntı:
arkadaşım paylaşım için Allah(c.c.) razı olsun.Ama chip tuning denilen meret ortalama olarak ne kadara takılıyor?

allah hepimizden razı olsun. chip uygulaması uygulattığın yere, uygulanacak modüle ve araca göre değişiklik göstermekte, fakat genel olarak 500-1000 ytl arasında değişiklik göstermektedir