Çekiş gücünde düşüklük ve titreme sorunu

walkman011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamun aleyküm hayırlı günler. Ben foruma yeni katıldım. Arabamda var olan ve adana da ustaların çözemediği bir sorunu paylaşıp belki daha önce karşılaşmış birisi vardır diye sormak istedim. Aracı çalıştırdığım zaman araba tekliyor devir düşüp düşüp çıkıyor. Gaza bastığım zaman da araba sanki 1.6 değil de 800 motor gibi çekmiyor ama devir 3000 lere geldiğinde turbo açarcasınagaz yiyor. Araç boşta iken araca sabit bir şekilde vaz verdiğim zaman devir 3000 lere çıkıyor 1000 devire iniyor sonra kendi kendine 2500 e 3000 e çıkıyor geri düşüyor. Araçta üst kapak yapıldı lpg dolayısı ile. Bobin değişti buji değişti ama sorun çözülmedi. Daha önce yazaşayan bilen duyan yardımcı olabilecek olan var mı acaba ?
Opel - MERİVA 2004 LPG

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese selamun aleyküm hayırlı günler. Ben foruma yeni katıldım. Arabamda var olan ve adana da ustaların çözemediği bir sorunu paylaşıp belki daha önce karşılaşmış birisi vardır diye sormak istedim. Aracı çalıştırdığım zaman araba tekliyor devir düşüp düşüp çıkıyor. Gaza bastığım zaman da araba sanki 1.6 değil de 800 motor gibi çekmiyor ama devir 3000 lere geldiğinde turbo açarcasınagaz yiyor. Araç boşta iken araca sabit bir şekilde vaz verdiğim zaman devir 3000 lere çıkıyor 1000 devire iniyor sonra kendi kendine 2500 e 3000 e çıkıyor geri düşüyor. Araçta üst kapak yapıldı lpg dolayısı ile. Bobin değişti buji değişti ama sorun çözülmedi. Daha önce yazaşayan bilen duyan yardımcı olabilecek olan var mı acaba ?
Opel - MERİVA 2004 LPG
Aracı orjinal Opel tech2 cihazına bağlatip tüm sensör değerlerini detaylı inceletseniz bir fikir vermez mi acaba?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Opel - MERİVA 2004 LPG
1- LPG sistemini devre dışı bırakıp aracı tamamen ve bir süre benzinde kullanmayı denediniz mi? Aynı sorunları çıkarıyor mu? Hayır ise, deneyin.

2- aracınız kaç km ve en son ne zaman egr,manifold, gaz kelebeği, rolanti valfi temizlendi? Bunlar etkiler.

3- genel olarak hortumlarin vs kontrol edilmesi lazım.

4- önceki mesajda yazdığım detaylı sensör veri kontrolü fikir verebilir.

Not: hepsinden önce, araç arıza lambası yakıyor mu? Yakıyorsa baktırdınız mi?

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aklıma birşey geldi daha önce bir yerlerde okumuştum LPG beynine giden su hortumları ters bağlanmıştı. Bu sebepten dolayı söylediğiniz olayları yapabiliyor araçlar.

• Beğen
Tepkiler: tuleybihayat

walkman011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- LPG sistemini devre dışı bırakıp aracı tamamen ve bir süre benzinde kullanmayı denediniz mi? Aynı sorunları çıkarıyor mu? Hayır ise, deneyin.

2- aracınız kaç km ve en son ne zaman egr,manifold, gaz kelebeği, rolanti valfi temizlendi? Bunlar etkiler.

Tüm bakım temizlikler geçen hafta detaylı yapıldı. Lpg iptal edilip denenmedi ama lpg var iken benzin de kullandım 3gün kadar ama hala aynı. Cihaza bağladığımız zaman sadece 2. Oksijen sensörü hatası var ki bu hata yıllardır var ve bu yüzden arıza ışığı yanıyor. Çözemedik bir türlü 😔

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Hocam aklıma birşey geldi daha önce bir yerlerde okumuştum LPG beynine giden su hortumları ters bağlanmıştı. Bu sebepten dolayı söylediğiniz olayları yapabiliyor araçlar.

Lpg ile ilgili bir işlem yapılmadı son dönemde önceden de böyle bir arıza yoktu beyin olabilir diyorlar ama arıza görünmüyor

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Tüm bakım temizlikler geçen hafta detaylı yapıldı. Lpg iptal edilip denenmedi ama lpg var iken benzin de kullandım 3gün kadar ama hala aynı. Cihaza bağladığımız zaman sadece 2. Oksijen sensörü hatası var ki bu hata yıllardır var ve bu yüzden arıza ışığı yanıyor. Çözemedik bir türlü [emoji17]

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Lpg ile ilgili bir işlem yapılmadı son dönemde önceden de böyle bir arıza yoktu beyin olabilir diyorlar ama arıza görünmüyor
1- gaz kelebeği adaptasyonu yapıldı mu?
2- tüm tesisat kontrolden geçti mi?
3- sensör parametreleri detaylı kontrol edildi mi?

Aklıma gelen başka birşey yok şimdilik

Sadik1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim parasını verip 2. el, zar zor araba alıyorsun, ondan sonrada sorunu bitmiyor, işin kötü yanı sen hiç bir şey anlamıyorsun ve hücre sayısı gibi aksamı var say say bitmiyor, her biri arıza adayı :(

• Beğen
Tepkiler: b.arat

Emir Yavaşlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Aracım J kasa otomatik 1.4 LPG li, aracım 75-80 den titreme yapıyor 7-8 gündür 80 km hızı geçip vites attığında titreme kesiliyordu bugün itibari ile titreme fazlalaştı ve ve 90-100 de de devam ediyor . Böyle bir sorun yaşayan var mı arkadaşlar?
Teşekkür ederim 😊

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ariza kaydi varmi tireme nasil bir titreme o hizlarsa balans ayarindanda ara titreme yapabilir. Aracin cekisinde hizlanmasinda bi skinti varmi