çekiş düşük yakıt fazla

husyn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,

corsa c 1,2 benzin manuel aracım 4-5 aydan beri aşırı şekilde çekişten düştü. buna rağmen yakıt nerdeyse iki katına çıktı. son hesabıma göre 100 km de 10,3 lt şehir içi benzin yakıyor. herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. araba da yaptırdığım düzeltme ve yenilemeler şöyle;
* benzin filtresi değişti.
*enjektörler temizlendi.
*gaz kelebeği temizlendi.
*hava akış metresi değişti.
*Bujiler değişti.
*ateşleme bobini değişti.
*Katalitik konvertöre bakıldı, temiz
*Hava filtresi, yağ filtresi, yağ değişti.
*emme manifolduna bakıldı.
*beyni güncellendi.
arabayı aldığımdan beri yağ eksiltme sorunu var, yani ben hiç 10.000 km gidemedim yağ eklemeden.mutlaka 6000-7500 km bir yağ eklemem gerekti.
bana tuhaf gelen bir durum bu değişikliklerin herbirini ayrı ayrı zamanlarda yaptım ve her bir değişiklikten sonra arabanın çekişi iyileşip yakıt düşerken 1-2 sonra yeniden eski haline geldi. yani çekiş düşüp, yakıt arttı. hangi ustaya göstersem bir çare bulamadılar. aynı durumla karşılaşmış ve/veya işi bilen arkadaşların yardımını rica ederim..

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aracınızın yağ eksiltmesi kaçak yoksa silindirlerden kaçak olduğu manasına gelir. Aracınızın yağ segmanları yağı yanma odasına kaçırıyorlar. Bunun sonucunda aracınız yağ yakıyor ve eksiltiyor. Kilometreniz kaçta hocam ? Motorunuz rektefiye istiyor olabilir.

husyn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kilometre 182.000 de. en son gittiğim usta yağ müşüründe çatlak var oradan kaçırıyordur dedi onu da değiştirdim.

husyn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmediğimden soruyorum; yağ yaksa eksozdan duman atması gerekmez mi?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Egsozdan duman atar ayrıca bujilerinizde yağlanma meydana gelir.

kurtyemez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru göstermeniz, fiyat çıkartmanız ve bir kaç yere de gösterdikten sonra durum değerlendirmesi yapmanız iyi fikir olabilir. inşallah en yakın zamanda çözüme kavuşturursunuz.