cdti geri vitese takarken çıkan ses

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temmuzda aldığım 1.3 astra geri vitese takarken çartlama diye tabir edilen sanki şanzıman dağılacakmışcasına bir ses çıkarıyor nette araştırdığım ve diğer ctdi araç sahibi arkadaşlarımında sorup öğrendiğim onların araçlarında da aynı sıkıntı mevcut hatta 1 yada 3 cü vitese takıp geri vitese takınca ses yapmıyor böyle enteresan bir şanzıman servise bu problemi belirttiğimde bütün araçların aynı olduğu sorun hepsinde aynı senkromençlerin birbirine yakın olduğu gibisinden bir cevap aldım tabiki bu cevap beni tatmin etmedi şimdi merak ettiğim bu sorunu yaşayan arkadaşlar servislerle bu durumu hiç görüştülermi yada çözüm bulabilen oldumu, olmadıysa durumdan şikayetleri devam etmektemi bunu sormamdaki sebep sıfır aldığım bir aracın böyle saçma sapan ses çıkarması hiç hoşuma gitmemekte her nekadar zararı olmadığı idda edilsede problem olmasa neden ses çıkarsın mantığıyla opeli dava etmeyi düşünüyorum ve katılmak isteyen olursa diğer arkadaşlarla birleşip toplu davada açabiliriz daha etklili olabilir

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cdti geri vitese takarken çıkan ses

ses konusunda davayı kazanmanız çok zor bence.lakin dava açarsanız opel şanzımanı garantiden değiştirir yine de davayı kazandirmaz.tabi hukuk yolu açık inşallah sıkıntınızı halledersiniz.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ses konusunda davayı kazanmanız çok zor bence.lakin dava açarsanız opel şanzımanı garantiden değiştirir yine de davayı kazandirmaz.tabi hukuk yolu açık inşallah sıkıntınızı halledersiniz.

dava konusu aslında en son seçimim birazda sinirimden olacak ama yinede kazanmamım çok zor olduğunu düşünmüyorum dava sürecinde şanzıman değişmesi çok önemli bir şey değil ben sesin kesilmesinin derdindeyim yeni şanzıman takılıp yine aynı ses çıkarsa ne olacak velasıl öyle yada böyle bu bir sorun ve kabul edilir kronik sınıfına sokulabilecek bir şey değil bence sonuçta sıfır araç ve konusu geçen de şanzıman

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunun tek çözümü önce 3 sonra geri vites.  Dert edeceğiniz en son şeylerden biri bu olmalı, yoksa çok çabuk hayatınızdan bezebilirsiniz :)  Ayrıca bu cartlama sadece opel e özgü bir durum değil.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

0 araçta ses çıkması gerçekten sinir bozucu.o kadar para verip araba alıyorsun 20,000 liralık clionun çıkartmadıgı sesi çıkartıyor.bence başka servislere gidin.illa ki adam gibi biir usta çıkıp sorunu çözecektir.ben de vites problemi yaşadım 2 usta araba temiz sıkıntı yok dedi 3. su kesinlikle sıkıntı var 1 saate arabanız hazır dedi ve şu an arabam fıstık gibi.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük konuşmayım ama benim sıfır aldığım araçta garati sürecince böyle bir durumla karşılaşırsam servisin başının etini yerim arıza kaydı açtırırırım teslim almadan test sürüşüne çıkarım aynı ses varsa teslim almam ve bunu engeç 1 ay içinde onarıp bana vermek zorunda veya 1 ay sonunda aynı ürünün sıfırını vermek zorunda bence biraz üzerine gidilmesi gereken bir durum

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu bütün opellerde var.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

DERSİMLİ link' Alıntı:
Bu bütün opellerde var.

- bu bahsedilen ses, 1.vitesde yada düz giderken, aracı lap diye geri vitese takınca çıkan (cart) ses mi?
- bu şekilde takarsanız, benim araçtada var bu ses... :)
- ancak normalde, takarken çıkmıyor..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 10 geri vitese takışımda 1 defa felan çıkıyordur. O da, pencere açıkken felan fark ediyorum, içeriye öyle GARC diye çok bir ses gelmiyor.
Eğer her seferinde ve farkedilir bir ses ise bir problem olduğu aşikar.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses her geri viteste duyulan bir sestir ama belli bir süresi var mesela araçla giderken durup 5 saniye içinde geri vitese takarsanız mutlaka duyarsınız ama durup belli bir süre bekleyip yani dişlilerin dönüşü bitince vitese takarsanız bu ses duyulmaz.