CD70 Navi ses cikisi

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savas abı buda benım bır kac ay once yazdıgım konu.

Dün akşam yabancı forumları gezerken opelin tüm radyo modellerinde bluetooth opsiyonu olduğunu ve bazı kişilerin bunu arabasına sonradan takabildilerini okudum. Her zaman ki gibi opel servislerini bunu yapmıyorlarmış. :mad: Karışık ve zor bir işmiş ancak yapılamaz değilmiş. Kontrol ünitesi ve mic ekleniyormuş ve değişmez programlama olayı.​

Bunun güzelliği telefonunuzu ve telefon defterinizi arabanın ekranından kontrol ediyorsunuz ve telefon görüşmelerinizi yapabiliyormuşsunuz.:alkis:

Not: Renkli ekran olması gerekmiyor. GID lerde de çalışıyor. Onunda resmini eklerim tekrar bulabilirsem.​

Ünite............................................. ...Parça Numarası..........Fiyatı
BT Control Unit (Voice Control Option).....13187911..................200 Avro (Çüş)
BT Control Unit....................................13187905.. ................130 Avro
Microphone........................................ 13173659..................30 Avro​

Kablo işi ise çıkmacılardan ısıtıcı kontrolünün plugları ve kablosunu bulup yapılıyormuş. Can-Bus a paralel atıyormuşuz. Gerçi yine opel türkiye ye kızmak lazım ben arabayı alırken böyle birşeyden söz edilmemişti. Bu özellik yurt dışında opsiyon listesinde varmış. 2005 yılında ben arabayı alırken Fordun tecno paket opsiyonunda bile vardı hatırlıyorum. Ayrıca ford servisleri 350 YTL ye sonradan araca montajını yapıyorlar. Ne ilginç bu opel ya...:eek:

tetris ekrana bile bluetoot bağlanabiliyor.Bununla ilgli konu açarım.Döküman mevcut elimde..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tetris ekran :)

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bekliyoruz dökumanları