CD400 Sol Kapı tarafından cızırtı

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD400 Sol Kapı tarafından cızırtı

Bugün Servise Gittim. Sağolsunlar son derece yakinen ilgilendiler ve bahsettiğim sesin tuşlardan geldiğini onayladılar. Arıza Tespitin ardından garantiden komple tuşların olduğu kumadayı da sipariş geçtiler. Dediğim gibi sorun aşağıdaki iki tuşun diğer tuşlara nazaran aşırı gevşek olması. işin ilginç yanı bu tuşlar temmuzda aracı aldığımda böyle gevşek değildi. kullanıma bağlı olarak gevşiyor sanırım. çünkü diğer tuşları hemen hemen hiç kullanmadığımdan ilk günkü gibiler. Yeni takılan da zamanla böyle olmaz umarım.

[img=450x600]http://f1212.hizliresim.com/14/x/hdtm0.jpg[/img]

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar,

Ben de kontrol ettim, arka ve ön aynı şekilde bende, aşırı bir gevşeklik yok. Benim ses, daha çok kilit tarafından geliyor. Aynı zamanda emniyet kemer askısından da gelen bir ses var gibi...

Siz hangi şehirdesiniz, İstanbul ise bir gün bir araya gelsek fena olmaz aslında.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçtiğimiz pazartesi sipariş edilen parça geldi. Servise Gittim. Düğmeler değişti ve tam tahmin ettiğim gibi. Sesten eser yok. Bilginize arkadaşlar.

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de dün servise bıraktım bugün aldım. Ne yaptıklarını bilmiyorum konuşmadım teslimde ama verirken usta film takılıp takılmadığını sordu hemen. Zaten tuşlarda gevşeklik yoktu bende. Dolayısıyla böyle bit kaynağı da var bu sesin.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
özetleyecek olursak;

sol kapı piano black kaplama
sun rooflu araçlarda sunroof düğmelerinin olduğu plastik hazne
sağ cama hava üfleyen plastik aksam
göstergelerdki yuvarlak kromaj kaplamalar.

bu parçalar sabit değil ve yerine iyi oturtulmamış. hem de tüm araçlarda. bunların dışında gerçekten kusursuz bir araç gözümde.

Hocam bu kadar ince aleyip sık dokuma söyledıgın seyler bence cok küçük ayrıntılar ne kadar incelemişin aracı:) o kapı daki kaplamaların oynadıgını ben gecen arkadasım soyledı farkettım bakmadım bıle sunroofda soyledıgın yerde hıc dıkkatımı cekmedı; biin araca bak keyfine o kadar kusur kadı kızında bile olur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yıllardır güniçinde yeri geli çok ucuz ve eski, yeri geli hayli pahalı üst sınıf araçlar kullanırım; üzülerek belirtmeliyim ki eğer sıfır ses istiyorsanız ya monoblok konsola sahip küçük araçlar ya da ileri düzey el ve deri işçiliği içeren üst segment araçlar kullanmalısınız.

Çok parçalı plastik döşemeye sahip C ve D sınıfı araçlarda hele bir de sert ayarlıysa tıkırtı er ya da geç kaçınılmaz..

kerrami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam bazı sesler var ki aracı dayanılmaz kılıyor. özellikle cam açma kapama düğmelerinin bulunduğu kısımdaki ses arttı.

aynı problemle karşılaşıp İstanbul'da yaptıran oldu mu? parça beklemeden hangi serviste çözeriz en kolay?

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kerrami link' Alıntı:
hocam bazı sesler var ki aracı dayanılmaz kılıyor. özellikle cam açma kapama düğmelerinin bulunduğu kısımdaki ses arttı.

aynı problemle karşılaşıp İstanbul'da yaptıran oldu mu? parça beklemeden hangi serviste çözeriz en kolay?

Mersin'deki servis 5 iş günü içerisinde taktı. Muhtemelen Parça ellerinde zaten var da garanti değişimi için sistemden onay bekliyorlar sanırsam. O yüzden biraz uzuyor. Kumandalar değişince Ses falan kalmadı müziği açınca.