CD Oynatıcıda Çekme CD Çalıştırabilenler BURAYA bi bakın..

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efe cd leri kap gel:D bende çekelim kardeşim ;)

frodo555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nero nun ingilizce versiyonunda, yazma hızını seçtiğiniz ekranda iki kutucuk var; birinin yanında "Burn mutlisession disc" yazar, diğerinin de "verify data after bilmemne"... Eğer data cd create ediyorsanız veya cd kapasitesinin epey altında yazıyorsanız default olarak burn... kutucuğu seçili geliyor (size kıyak yapıyor aklı sıra).. O seçenek seçili olduğu zaman onu kaldırın. Nero'nun her sürümünün default ayarı farklı olabilir; o yüzden nasıl yazarsanız yazın o kutucukta işaret varsa kaldırmaya dikkat edin yazarken. Başkaca bir problem aklıma gelmiyor, eski cd playerlerde lensin tiipi de önemliydi orjinal track/ yazma track - mp3 okuma konusunda ama artık öyle bir dert kalmamış olması lazım....

kenan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğra çok teşekkürler.. olayı çözdüm arkadaşlar..

dün akşam eve giderken 3 adet cd aldım

1.si phillips in

2.si sony nin

3.sü de diamond un (bu carbon)

eve gittim ve bende orjinal sürümü olan nero6 "smartstart" dan ilk önce phillipsi audio formatında çektim

NOT:NERO da AUDİO FORMATINDA CD ÇEKERKEN CD'yi AÇIP-KAPATMA DİYE BİR MEVZU YOK MECBUREN KAPALI OLUYOR..

cd changer'ım :D phillips'i okurken biraz zorlandı ve geçişlerde fazla bekledi..

diamond'un carbon cd sini audio formatında yazdırdım ve "veri doğrulaması" yaptırdım. İşte bunu orjinal cd gibi okudu. hiç problem çıkarmadı..

Sony nin cdsini ise media player 'da yazdırdım onda da pek tat vermedi phillips gibi..

yani sonuç olarak diamond'un orta kalite carbon cd'sinde veri doğrulaması yaparak güzel sonuçlar aldım daha iyi bir carbon cd ile sanırım daha güzel müzik dinleyebilirim.

umarım bu konuda zorluk çekenlere bir faydam olmuştur..

Herkese yorumları ve paylaşımları için çok çok çok teşekkürler..

İbrahim kardeş.

Yukarıda bahsettiğin Cd lerden denemek üzere 2 tane Daimond Karbon cd aldım. birini nero9 da, diğerini media playerda çektim.Ama nafile çalışmıyor. NO CD yazıyor. Orjinal cd lerii takıyorum sorunsuz çalıyor. bende ankaradayım. boşuna Cd harcayıp durmayım. bana adım adım nasıl yapılıyor yardımcı olursan çok hem sevinecem hemde CD keyfini çıkartacam.

Şimdiden teşekkürler.

axlR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corrsayı yeni aldığımda korsan cd çalarım diye cd 30 mp3'e 3-4 tane cd doldurmuştum.tam da arkadaşlar gelmek üzereydi.cdyi sokuyorum error diyip geri veriyordu.sonra rezil olmamanın umuduyla ve inatla 10 kere soktum en sonunda okudu.ancak şöyle bişey farkettim araç soğukken daha geç okuyor.ama araç sıcakken 3 kere falan skup çıkarmam gerekiyor.

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Arkadaşlar windows media playerda yazıyorum mp3 formatındamı yazdırayım yoksa windows media player audio olarakmı?
Acil..

kenan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim kardeş.

tecrübelerinden ne zaman faydalandıracaksın. seni bekliyoruz?

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı ben sızde cok farklı bı durum soylım

corsa 2009 d vardı bende onda nerodan cektıgım her cesıt cd yı track olsun mp3 olsun sorunsuz dınlıyordum sımdı opel astra aldım 2006 model sadece orjınal cd lerı calıyor corsada dınledıgım hıcbır cd astrada dınleyemedım bence astra h larda sıkıntı var

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı ben sızde cok farklı bı durum soylım

corsa 2009 d vardı bende onda nerodan cektıgım her cesıt cd yı track olsun mp3 olsun sorunsuz dınlıyordum sımdı opel astra aldım 2006 model sadece orjınal cd lerı calıyor corsada dınledıgım hıcbır cd astrada dınleyemedım bence astra h larda sıkıntı var

teyp modelleri farklı birde 2006 astra mp3 çalıyormuymuş? :confused: