Cd 400 Plus 1 yıldır Çözülemeyen Parazit Sorunu

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi bayramlar dilerim. Astra J 1.6 dizel aracıma bundan yaklaşık 1 yıl öncesinde ses sistemi kurma çalışmalarına başlamıştım. Ciddi bir parazit sorunum var ve 1 yıldır çözüm bulamadım. Kontak kapalı iken sorun yok. Çalışınca birkaç saniye sonra cızırtı başlıyor. Farlar orijinal halojen. Güç kablom soldan, diğerleri sağ taraftan geçiyor. Güç kablom 2 ga kalınlığında. Bütün kullandığım kablolarım %100 bakır, Hepsinin uçları makaronlu yalıtımlı. Tüm kablo birleşimleri lehimli. 2 ayrı işlemci, 2 ayrı amfi bağlayıp denedim, en kaliteli RCA kabloları denedim, şasenin yerlerini değiştirdim, direk aküden aldım, RCA kablolarına şase verdim, amfiye hilevel girdim ve aklıma gelmeyen daha bir sürü şey. Hiçbirinde çözüm olmadı. Alternatör ölçümü normal.
Ana ünitem multimedia ekransız grafik ekran olan modelden. Bu forum dışındaki birkaç kişi ile farklı forumlar üzerinden görüştük ve aynı sorundan muzdarip olduğumuz ortaya çıktı. Tesla ekran taktıranlarda bu sorun olmuyormuş. Ama kalitesini beğenmediğim için o parayı ona vermek istemiyorum. Forumda arattım ama sanırım kimselerin başına gelmemiş. Bu sorunun Astra J'de kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bir yandan da burda 1 tane bu konudan olmaması beni oldukça şaşırttı.
Buradan da şansımı bir denemek istiyorum. Gerçekten çözümü olan birisi olursa duacısı olacağım. Umarım birileri bu konuyu okur ve yardımcı olabilir. Şimdiden herkese teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mahmut bey hayırlı bayramlar, orjinal sistem ile bu parazit sorunu varmı (amfi vs bağlı değilken) ? Orjinal sistemde yoksa öncelikle sonradan taktığınız donanımları gözden geçirmek mantıklı olabilir. Bunun dışında yanlış hatırlamıyorsam, parazit kesen devreler vardı, onlardan kullandınız mı ?

• Beğen
Tepkiler: Bozkurt

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yanıt için teşekkür ederim. Orijinal sistemde bu sorun yok. Alpine pdx F4, Pioneer gm d8704 stereo ve gm 8701 amfiler bağladım. Bunun yanında Yine Pioneer deq s1000 a işlemci ve audison bit ten bağladım. Focal er5 ve Cerwin Vega RCA'lar bağladım. RCA kabloları koltuğun üstünden aracın dışından geçirdim. Sonuç yine aynı. Kablolarımı ve geçirdiğim yerleri 1 yıl içinde defalarca kontrol ettim. İzole edilmemiş nokta bırakmadım. Her kablomun ucunda kablo pabucu var. Maalesef sonuç aynı.
Parazit engelleyiciye gelince de sesten taviz verdiği için kullanmayı düşünmüyorum. 3 yol aktif sistem kurmak istiyorum. Bu arada crossover ile pasif sistem denedim onda da durum aynı.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bend de servisin sıfırken taktığı Necvox DVN A 1033 multimedia var ve onda da radyoda azda olsa cızırtı sorunu var. Bunu başka sitelerde de okudum. Sanırım bizim arabaların anten sistemleri orjinal radyo ile daha başarılı çalışıyor.

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Orijinal radyosu da diğer marka araçlara göre başarılı değil maalesef. Büyükşehirin göbeğinde ulusal radyolarda cızırtı oluyor. Astranın sınıfta kaldığı konu ses sistemi. Astra H'de de aynı radyo sorunu olduğunu okumuştum.