Cd-30 stereo aux ve bluetooth kulaklık montajı

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
peki benim araba vectra c 6 tuşlu cd 30 mp3 var. aux girişine kabloyu takınca direk aux moduna mı geçiyor. ? cd sürücü veya herhangi bir şey devre dışı kalıyormu ? devre şemasında l ya da r sinyali demişssiniz. sadece sağ taraftan yada sadece sol taraftan ses gelmiyor demi :)
AUX KABLONUZ YOKSA CD 30 ARKASINDA Kİ BAGLANTI PİNLERİNDEN SES GİRİŞ DİŞİ (aux)JAKINA KABLO ÇEKCEKSİNİZ(KENDİ MONTE EDECEGİNİZ 3,5 mm LİK DİŞİ JAKA) YADA HAZIR KABLO SETİNİ SERVİSTEN ALIP MONTE EDECEKSİNİZ SONRA Bİ DENEMENİZ LAZIM NORMALDE AUXA CD 30 MP3 ÜZERİNDEKİ BİR TUŞLA KENDİNİZ ALMANIZ GEREKİYOR GALİBA. DEVRE ŞEMASINDAKİ L-R İSE ELN DEVRENİN STEREO GİRİŞLERİN HERHANGİ BİRİNDEN GELEN SES SİNYALİNİ ALGILAMASI YETERLİ OLACAĞI İÇİN YAZDIM YOKSA BUNUN SESİ MONO YADA STEREO YAPMASI GİBİ BİŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ekrana aux menusu geldımı yoksa hala external - ın mi yazıyor...

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim ana bağlantım tablet olacak. Telefonda bağlı olacak ama ses gitmeyecek. Ne zaman ki telefondan sinyal geldiğinde tableti kesip telefonu verecek.
tablet bağlı olduğu durumda sürekli extern ın konumunda mı kalacak yoksa tablet ten ses sinyali aldığında mı extern ın e geçecek?
Eger tablet bağlı iken sürekli extern ın de kalacaksa ikinci yapacagın bu kartın (yada extern ın e bir süviçle sürekli kendin alabilirsin bu durumda tek kart yapman yeterli olacaktır)role kontaklarından nk olanından tableti bağladıgın aux dişi jakının şase ucunu bağlarsın na kontagınada tel girişi bağlayacagın aux jakının şasesini (-) dolaştırırsın bu durumda tel ses algılanmadıgı durumda sürekli tablet aktif olacak tel ses alınca role kontakları değişeceğinden tel geçiş yapacaktır.(iki kartla yapacaksan extern ın için kullandıgın karta ses sinyalini tel taktıgın aux jakından da vermen gerekir)

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ekrana aux menusu geldımı yoksa hala external - ın mi yazıyor...
BENİM CD 30 OLDUĞUNDAN AUX GİRİŞİ ORJİNALDE YOK DOLAYISIYLA BİZ Ph GİRİŞLERİNİ STEREO YAPARAK AUX GİBİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN AUX MENÜSÜNE GEÇME OLAYI YOK EXTERN IN OLARAK KALMAKTA.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tablet bağlı olduğu durumda sürekli extern ın konumunda mı kalacak yoksa tablet ten ses sinyali aldığında mı extern ın e geçecek?
Eger tablet bağlı iken sürekli extern ın de kalacaksa ikinci yapacagın bu kartın (yada extern ın e bir süviçle sürekli kendin alabilirsin bu durumda tek kart yapman yeterli olacaktır)role kontaklarından nk olanından tableti bağladıgın aux dişi jakının şase ucunu bağlarsın na kontagınada tel girişi bağlayacagın aux jakının şasesini (-) dolaştırırsın bu durumda tel ses algılanmadıgı durumda sürekli tablet aktif olacak tel ses alınca role kontakları değişeceğinden tel geçiş yapacaktır.(iki kartla yapacaksan extern ın için kullandıgın karta ses sinyalini tel taktıgın aux jakından da vermen gerekir)

ah keşke bir de elektronikten devrelerden falan anlasam. ama en azından yapılabilir olduğunu öğrendim :)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
çok fena bilendim Murat abi. Ben de yapacam :)

uzunnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
becerıklı bılgılı ınsanlara herzamansaygım var emegıne elıne sağlık:)