Cd-30 stereo aux ve bluetooth kulaklık montajı

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Uzun süre uğraştıktan sonra cd 30 un phone (+/-) girişlerini stereo yaparak ön panele aux giriş jakının ve aux geçiş (extern ın) süvicinin montajını yaptım. Ayrıca cd 30 içine monte ettigim bir eln devre vasıtasıyla aux girişinden gelen ses sinyali algılandığında otomatik olarak aux'a (extern ın) geçen, ses kesildikten 10-15 sn sonra aux dan çıkan devrenin montajınıda cd 30 içindeki boşluga monte ettim.(gelen ses sinyaline göre çalışan eln devrede yardımlarını esirgemeyen feyyaz ile mehmete çok teşekür ederim.)[bu devreyi yapmamdaki amaç, bluetooth kulaklıgın kulaklık çıkışını aux girişine vererek cep telf ile araçta eller serbest görüşme yapabilmek veya cep telf dan müzik dinlemekti gayet verimli çalışıyor)
yapmak yada uğraşmak isteyen arkadaşlar için resimleri ekliyorum.(en fazla 5 resim ekleyebildim digerlerinide yüklemeye çelışırım.)

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    84.2 KB · Görüntüleme: 322
  • 2.jpg
    2.jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 245
  • 3.jpg
    3.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 221
  • 4.jpg
    4.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 209
  • 5.jpg
    5.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 219

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cd 30 resimlerinin devamı

Resimlerin devamı

Ekli dosyalar

• 6.jpg
    6.jpg
    91.9 KB · Görüntüleme: 188
  • 7.jpg
    7.jpg
    93.1 KB · Görüntüleme: 164
  • 8.jpg
    8.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 169
  • 9.jpg
    9.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 175
  • 5.jpg
    5.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 184

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık güzel olmuş. Devrenin şeması da mevcut mu ?

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık güzel olmuş. kullanımla ilgili bir sorum var. bluetooth kulaklık her zaman kullanımda mı? sanırım yaptığın devre ile kulaklıktan ses sinyali geldiğinde direkt aux a geçip aracın hoparlörlerine veriyor sesi. peki aynı anda hem başka bir cihaz hem de bluetooth kullanabiliyor musun? mesela mp3 çalar ile bluetooth aynı anda çalışıyor mu?
bu arada aklıma bir de şu geldi mesela teybe 2 aux giriş olur biri telefona biri de benim gibi navigasyon, tablet vs takmak için. devreyi telefon girişine bağlayıp çağrı geldiğinde diğer girişi kesip telefonun sesini verebilir. senin yaptığın devre bunu yapabiliyor mu?
bu arada devrenin maliyeti ne kadar?
daha fazla detay verirsen benim gibi meraklılar için iyi olur :)

Son düzenleme:

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
MP3 İLE BLUETOOTH AYNI ANDA ÇALIŞIYOR ŞÖYLE BLUTTH ZATEN SÜREKLİ DEVREDE SİZ BLUTTH LA EŞLEŞTİRMİŞ OLDUGUNUZ TLF V.B CİHAZDAN BİR SES SİNYALİ GÖNDERDİĞİNİZ ANDA CD 30 DA DİNLEDİĞİNİZ RADYO YADA CD ÇALAR DEVREDEN ÇIKIYOR SES GELDİĞİ SÜRECE CD 30 EXTERN IN DE KALIYOR BLUTTH DAN GELEN SES SİNYALİ KESİLDİKTEN 10 SN SONRA EXTERN IN DEVREDEN ÇIKARAK NORMAL NE DİNLİYORSANIZ ONA DEVAM EDİYOR.İSTERSENİZ TLF DAN MÜZİK DİNLİYORSUNUZ TLF BİR ÇAĞRI GELDİĞİ ANDA MÜZİK TLF ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI ZATEN KESİLİYOR ÇAĞRIYA CEVAP VERİYORSUNUZ.(2 aux giriş olur biri telefona biri de benim gibi navigasyon, tablet vs takmak için. devreyi telefon girişine bağlayıp çağrı geldiğinde diğer girişi kesip telefonun sesini verebilir. senin yaptığın devre bunu yapabiliyor mu?) NE DEMEK İSTEDİĞİNİ TAM ANLAYAMADIM (BENİM MÜZİK SİSTEMİNDE KENDİ YAPTIĞIM TEK AUX GİRİŞİ VAR) KUSURA BAKMA.
MALİYETİ, İŞÇİLİĞİNİ KENDİM YAPTIM DEVREYİDE BİR ARKADAŞIN YARDIMIYLA YAPTIK YAKLAŞIK DEVRENİN MALİYETİ 10 TL CİVARI.

Ekli dosyalar

• BLUETOOTH MODÜL KARTI M.JPG
    BLUETOOTH MODÜL KARTI M.JPG
    50.2 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleme:

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MP3 İLE BLUETOOTH AYNI ANDA ÇALIŞIYOR ŞÖYLE BLUTTH ZATEN SÜREKLİ DEVREDE SİZ BLUTTH LA EŞLEŞTİRMİŞ OLDUGUNUZ TLF V.B CİHAZDAN BİR SES SİNYALİ GÖNDERDİĞİNİZ ANDA CD 30 DA DİNLEDİĞİNİZ RADYO YADA CD ÇALAR DEVREDEN ÇIKIYOR SES GELDİĞİ SÜRECE CD 30 EXTERN IN DE KALIYOR BLUTTH DAN GELEN SES SİNYALİ KESİLDİKTEN 10 SN SONRA EXTERN IN DEVREDEN ÇIKARAK NORMAL NE DİNLİYORSANIZ ONA DEVAM EDİYOR.İSTERSENİZ TLF DAN MÜZİK DİNLİYORSUNUZ TLF BİR ÇAĞRI GELDİĞİ ANDA MÜZİK TLF ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI ZATEN KESİLİYOR ÇAĞRIYA CEVAP VERİYORSUNUZ.(2 aux giriş olur biri telefona biri de benim gibi navigasyon, tablet vs takmak için. devreyi telefon girişine bağlayıp çağrı geldiğinde diğer girişi kesip telefonun sesini verebilir. senin yaptığın devre bunu yapabiliyor mu?) NE DEMEK İSTEDİĞİNİ TAM ANLAYAMADIM (BENİM MÜZİK SİSTEMİNDE KENDİ YAPTIĞIM TEK AUX GİRİŞİ VAR) KUSURA BAKMA.
MALİYETİ, İŞÇİLİĞİNİ KENDİM YAPTIM DEVREYİDE BİR ARKADAŞIN YARDIMIYLA YAPTIK YAKLAŞIK DEVRENİN MALİYETİ 10 TL CİVARI.

yani demek istediğim ben mesela hem tablet hem de telefon bağlayacağım aynı anda. ama devre telefondan sinyali aldığında tabletten gelen sinyali kesip telefonu verecek teybe. böyle bir işlem yapılabilir mi?

DURGUTLUOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sinyal ilk hangisinden gelirse ona geçecektir.(ilk tabletten geldiyse onun sesini verir aynı anda tel'dende gelirse iki ses birbirine karışır) çünkü cd 30 un entegresine yapmış olduğumuz ses girişi (aux yada extern ın, cd 30 üzerindeki ph-/+ uçları kullanılarak yapılmıştır) çift olmadıgından sen bu girişi muhtemelen paralel kullanarak yapacaksın bu durumda dediğim üzere iki ses birbirine karışır.yalnız cd 30 mp3 çalarınız varsa onda ayrıca bir aux girişi bulunmakta dolayısıyla servisten birde tel bağlantı aparatı (ph-/+) alıp tel içinde onu kullanırsan bahsetmiş oldugunuz uygulama yapılabilir tahminimce.
YADA ŞÖYLE YAPABİRSİN BU KARTTAN İKİ TANE YAPIP BİRİNİ MASTER(ANA) YANİ EXTERN IN İÇİN DİGERİNİN ROLE KONTAKLARINIDA NA KONTAGINI BİR AUX GİRİŞİNE NK KONTAGINI DİĞER AUX GİRİŞİNE BAĞLAYARAK BU İŞLEMİ YAPTIRABİRSİN DENEMEK LAZIM

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki benim araba vectra c 6 tuşlu cd 30 mp3 var. aux girişine kabloyu takınca direk aux moduna mı geçiyor. ? cd sürücü veya herhangi bir şey devre dışı kalıyormu ? devre şemasında l ya da r sinyali demişssiniz. sadece sağ taraftan yada sadece sol taraftan ses gelmiyor demi :)

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinyal ilk hangisinden gelirse ona geçecektir.(ilk tabletten geldiyse onun sesini verir aynı anda tel'dende gelirse iki ses birbirine karışır) çünkü cd 30 un entegresine yapmış olduğumuz ses girişi (aux yada extern ın, cd 30 üzerindeki ph-/+ uçları kullanılarak yapılmıştır) çift olmadıgından sen bu girişi muhtemelen paralel kullanarak yapacaksın bu durumda dediğim üzere iki ses birbirine karışır.yalnız cd 30 mp3 çalarınız varsa onda ayrıca bir aux girişi bulunmakta dolayısıyla servisten birde tel bağlantı aparatı (ph-/+) alıp tel içinde onu kullanırsan bahsetmiş oldugunuz uygulama yapılabilir tahminimce.
YADA ŞÖYLE YAPABİRSİN BU KARTTAN İKİ TANE YAPIP BİRİNİ MASTER(ANA) YANİ EXTERN IN İÇİN DİGERİNİN ROLE KONTAKLARINIDA NA KONTAGINI BİR AUX GİRİŞİNE NK KONTAGINI DİĞER AUX GİRİŞİNE BAĞLAYARAK BU İŞLEMİ YAPTIRABİRSİN DENEMEK LAZIM

benim ana bağlantım tablet olacak. telefonda bağlı olacak ama ses gitmeyecek. ne zaman ki telefondan sinyal geldiğinde tableti kesip telefonu verecek.