Castrol motor yağı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İbrahim bey aslında yıllarca kullandım bir marka ama son zamanlar da nette bir çok konu sonra burada arkadaşlar söyledi yazdı bende bu markayı bıraktım ve mobil aldım. Diğer arkadaşlar da fikirlerini beyan ederler kısa zaman içinde.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bey, mobil'in aracıma uygun yağı hangisi acaba

İbrahim bey dizel araçlar için pek bilgim yok. Yanlış yönlendirme yapmayayım. İlla ki konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar konuya yazarlar. Ama şunu söyleye bilirim. Normal de 10 40 yağdan sonra tam sentetik yağ kullanılmaya başlayınca ses olayı oluyor. Benim aracım da öyle oldu bende o yüzden yağ değişimin de tekrar 10 40 kullanacağım. Birde eski tip motorlar da yağ soğutucu yok ise zaten ince olan yağ ısınınca sus gibi oluyor. Oda aracın ses yapmasına neden oluyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
n11'de MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W-30 4 LİTRE seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
http://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-fe-5w-30-4-litre-P108662652

Motul ve diğerleri die geçer yağlar. Önerdiğim yağ üstün bi yağdır. Memlun kalacaginzdan emin olabilirsnz. 2 senedir bu yağı kullanırım gene aynı yağan devam. Alternatif önerim valvoline petronas olur.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıniza mobil 1 0 40 öneriyor lakin çok ince şahsen gereksiz bi yağdır. Motorda sesi cogaltir.Rusya gibi aşırı soğuk ülkeler için bu yağ seçilebilir. 0 derecesi soğukta ki donma akiskanlik 40 ise yazın yüksek sıcaklıkta ki koruma derecesidir.

Son düzenleme:

asimen71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aracım sesli çalışıyor.yağ alırken bunu da göz önünde bulundurmalıyım.hem motoru iyi korumalı hemde sessiz olmalı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle eski motor tipleri ve yağ soğutucu olmayan sistemler için ince yağ kullanmak demek ses yapması anlamına gelir hatta benim kişisel düşüncem bu yağların motoru tam koruduğuna da inanmıyorum çünkü kontrollerim de yapın belli bir sıcaklıktan sonra resmen su gibi olduğuna şahit oldum.