Çarpıp kaçmış..

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çarpıp kaçmış..

çok geçmiş olsun. üzüldüm gerçekten. önemli bir vuruk değil. belki vakum bile kurtarır. otoparkı gören bir kamera muhakkak  vardır. zamanın varsa görüntüler eşliğinde yapılan işlemler sonrası ödenen faturalarla birlikte suç duyurusunda bulun. bırak sonrasında çarpıp kaçan mayası bozuk düşünsün.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. Hiç üzülmeyin, tertemiz yapılır, eser bile kalmaz. Yeter ki cana gelmesin, birkaç ay sonra siz de unutursunuz, bu yüzden bir üzüldüğünüz yanınıza kar kalmasın, boşverin üzülmeyin :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Barış bey böyle şeyler için uzun süre can sıkmaya değmez. Büyük şehirde yaşıyoruz insanın başına herşey gelebilir. Allah daha büyüklerini göstermesin.

Kasko yok mu? Beyana göre kaskodan yaptırırsın. Ne yazık ki kapı eteği boyanmak zorunda. İki seçeneğin olacak kasko hasarsızlığınsan feragat edip yetkili serviste boyatacaksın. Gelecek yıl kasko priminde indirimden yararlanamazsınız ve araçta hasar kaydı görünür. Servis uğraşmaz kapının tamamını boyar. Satarken sol ön kapı boyalı dersiniz.

Diğer seçenek iyi bir boya ustası bulup lokal boya yaptırmak. 500-750 TL gibi masraf çıkar. Sol kapı altı lokal boyalı dersiniz. Hasar kaydı çıkmaz. Bence en mantıklı seçenek bu zira ödeyeceğiniz fark zaten kasko priminizden alınır.

Göçük düzeltme vs. diyen çok olacaktır ama kesinlikle bu sıyrıkları düzeltmez. Yine de gösterin kafanızda soru işareti kalmasın.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

GEևMİş  OLSUN. Aynı şey benim aracın arka sağ kapısının başına geldi vurup kaçmış şerefsiz. Ama buldum. Sonra utanmadan adam yengesi aile tanıdığımız olduğu için onu evime gönderiyor kadın gelip benden özür diliyor. Bende gelen bayan olduğu için susmaya çalıştım ama şunu demeden edemedim çarpıp kaçıyor utanmadan bir senin gibi bir bayanı ayağıma yolluyor dedim işte bu adamın karakteri bu kadar. Parasını verelim dedi bayan. Bende şu an 50 liraya yapılacak bir hasar var ama ben kapıyı tamamen değiştirmek istiyorum desem tahmini olarak kapının fiyatı 3 bin lira verebilecek misiniz ya neyse kalkın gidin evimden bu konuyu konuşmak dahi istemiyorum dedim kadını yolladım evden. Sonuç olarak benim kapıda ceviz tanesi kadar bir göçük var ve bir kaç ustaya gösterdim gerek yok yaptırmaya dediler yarın satarken neden kapı boyandı derler. Bende hiç karışmadım herhangi bir işlem yaptırmadım.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Geçmiş olsun

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
çok geçmiş olsun. üzüldüm gerçekten. önemli bir vuruk değil. belki vakum bile kurtarır. otoparkı gören bir kamera muhakkak  vardır. zamanın varsa görüntüler eşliğinde yapılan işlemler sonrası ödenen faturalarla birlikte suç duyurusunda bulun. bırak sonrasında çarpıp kaçan mayası bozuk düşünsün.

AVM otoparkında değildi araç.2 sokak ötedeydi. O yüzden sanmıyorum bir kayıt çıkacağını.Gene de soracağım h.içi uğrayıp.

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Barış bey böyle şeyler için uzun süre can sıkmaya değmez. Büyük şehirde yaşıyoruz insanın başına herşey gelebilir. Allah daha büyüklerini göstermesin.

Kasko yok mu? Beyana göre kaskodan yaptırırsın. Ne yazık ki kapı eteği boyanmak zorunda. İki seçeneğin olacak kasko hasarsızlığınsan feragat edip yetkili serviste boyatacaksın. Gelecek yıl kasko priminde indirimden yararlanamazsınız ve araçta hasar kaydı görünür. Servis uğraşmaz kapının tamamını boyar. Satarken sol ön kapı boyalı dersiniz.

Diğer seçenek iyi bir boya ustası bulup lokal boya yaptırmak. 500-750 TL gibi masraf çıkar. Sol kapı altı lokal boyalı dersiniz. Hasar kaydı çıkmaz. Bence en mantıklı seçenek bu zira ödeyeceğiniz fark zaten kasko priminizden alınır.

Göçük düzeltme vs. diyen çok olacaktır ama kesinlikle bu sıyrıkları düzeltmez. Yine de gösterin kafanızda soru işareti kalmasın.

Kasko tabii ki de var Mustafa'cığım, ancak dediğin gibi hasarsızlık indiriminden yararlanamamak ve hasar kaydının çıkmasını göze alamam.
Zaten satarken de olduğu gibi gerçeği söylerim, fotoğrafları gösterip (tamir aşaması dahil). Pasta cila ile çıkacak gibi duruyor dokununca(iyimser olmaya çalışıyorum) ama gene de bilemiyorum. Ayrıca kapının formu bozulmuş durumda, bunu nasıl düzeltirler bilemiyorum. Ankara'da güvenebileceğim bir usta da bilmiyorum maalesef.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

zeybek35 link' Alıntı:
Kasko tabii ki de var Mustafa'cığım, ancak dediğin gibi hasarsızlık indiriminden yararlanamamak ve hasar kaydının çıkmasını göze alamam.
Zaten satarken de olduğu gibi gerçeği söylerim, fotoğrafları gösterip (tamir aşaması dahil). Pasta cila ile çıkacak gibi duruyor dokununca(iyimser olmaya çalışıyorum) ama gene de bilemiyorum. Ayrıca kapının formu bozulmuş durumda, bunu nasıl düzeltirler bilemiyorum. Ankara'da güvenebileceğim bir usta da bilmiyorum maalesef.

Ankara'da bildiğim ustalar var ama referans verip mahcup olmak istemem bu yüzden aşağıdaki kişiler en iyi olarak bilinenler artık birini seçersin  :)

1) şaşmazsa Kaportacı fikret

2) şaşmaz'da Dedeoğlu BMW servisinde ևetin Dedeoğlu Usta

3) şaşmazda ekrem ,savas ve necatı bu ucu olayın sonu ankarada !!!! 3 ununde yerlerı ayrı .bu adamlar hatasız sıfır hata

4) ևakıroğlu otomotiv; Cengiz usta 0533 271 06 22. şaşmaz Arıcan subaru yanı.

5) ֖zgürcan otomotiv, muharrem usta var kendi kaporta boya bölümleri ve boya fırınlarıda var forumdan geldiginizi ve selamlarımızı iletin ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacaklardır. Muharrem usta 0532 572 33 60 İstanbul yolundan sasmaz kavsagına geliyoruz, kavsaktan sola dönüp shell benzinliğin yanından sasmaza dogru girerken az ilerde sagda sarı tabelaları var ֖zgürcan Otomotiv,

6) Batıkentte özel Bilgi Hastanesinin arkasında" Oto Karakan" diye bir kaportacı var. Adam kaporta işinde çok çok iyi. benim yamuk yumuk olmuş arka bagaj kapağını tamir ettirttim. Hiç bir dalgalanma bırakmadan yaptı. Renk farkı da hiç yok. Tavsiye ederim.

7) Yakup usta var. ivedik organize sanayi sitesinde. matbaacılar odası var onun hemen yanında

8) http://www.varankaporta.com/index.php

9) şaşmazda yusuf usta var işçiliği çok iyi

10) gürkan otomotiv
oto san.sit.1 cad.(yeni 2551 cad)4 sok(yeni 2524 sokak) no:28 şaşmaz
0312 278 28 43
05337159281

11) Gür kaporta
ivedik organızede 88 de bu yarıs yapılan yerlerın arkası ünsal usta sorsanız zaten gosterırler

12) sasmaz varan kaporta
Boya icin ise dedeoglu bmw cetin usta

13) ivedikte altınçekiç kaporta var ben o adam on numara iş yapıyor...

14) şaşmaz 31. Sokak da ERCEYLAN BOYA

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Ankara'da bildiğim ustalar var ama referans verip mahcup olmak istemem bu yüzden aşağıdaki kişiler en iyi olarak bilinenler artık birini seçersin  :)

1) şaşmazsa Kaportacı fikret

2) şaşmaz'da Dedeoğlu BMW servisinde ևetin Dedeoğlu Usta

3) şaşmazda ekrem ,savas ve necatı bu ucu olayın sonu ankarada !!!! 3 ununde yerlerı ayrı .bu adamlar hatasız sıfır hata

4) ևakıroğlu otomotiv; Cengiz usta 0533 271 06 22. şaşmaz Arıcan subaru yanı.

5) ֖zgürcan otomotiv, muharrem usta var kendi kaporta boya bölümleri ve boya fırınlarıda var forumdan geldiginizi ve selamlarımızı iletin ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacaklardır. Muharrem usta 0532 572 33 60 İstanbul yolundan sasmaz kavsagına geliyoruz, kavsaktan sola dönüp shell benzinliğin yanından sasmaza dogru girerken az ilerde sagda sarı tabelaları var ֖zgürcan Otomotiv,

6) Batıkentte özel Bilgi Hastanesinin arkasında" Oto Karakan" diye bir kaportacı var. Adam kaporta işinde çok çok iyi. benim yamuk yumuk olmuş arka bagaj kapağını tamir ettirttim. Hiç bir dalgalanma bırakmadan yaptı. Renk farkı da hiç yok. Tavsiye ederim.

7) Yakup usta var. ivedik organize sanayi sitesinde. matbaacılar odası var onun hemen yanında

8) http://www.varankaporta.com/index.php

9) şaşmazda yusuf usta var işçiliği çok iyi

10) gürkan otomotiv
oto san.sit.1 cad.(yeni 2551 cad)4 sok(yeni 2524 sokak) no:28 şaşmaz
0312 278 28 43
05337159281

11) Gür kaporta
ivedik organızede 88 de bu yarıs yapılan yerlerın arkası ünsal usta sorsanız zaten gosterırler

12) sasmaz varan kaporta
Boya icin ise dedeoglu bmw cetin usta

13) ivedikte altınçekiç kaporta var ben o adam on numara iş yapıyor...

14) şaşmaz 31. Sokak da ERCEYLAN BOYA

ևok çok teşekkürler Mustafa. Mahçup olmak kısmına gelince, lafı bile olmaz. Sonuçta sen yapmıyorsun işi, neden mahçup olasın.
Zar atıp birini seçeceğim artık :)  1 beklerken bir sürü seçenek sunmuşsun. Tekrar sağol yardımın için.

Bu kapıyı nasıl düzeltiyorlar ? Kapıyı söküp içeriden vurarak mı yapıyorlar vakum olmazsa ?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

zeybek35 link' Alıntı:
ևok çok teşekkürler Mustafa. Mahçup olmak kısmına gelince, lafı bile olmaz. Sonuçta sen yapmıyorsun işi, neden mahçup olasın.
Zar atıp birini seçeceğim artık :)  1 beklerken bir sürü seçenek sunmuşsun. Tekrar sağol yardımın için.

Bu kapıyı nasıl düzeltiyorlar ? Kapıyı söküp içeriden vurarak mı yapıyorlar vakum olmazsa ?

Abi vakum olayı büyük göçüklerde oluyor. Düz saçta içeri çöken geniş alan çekilerek düzeltiliyor. Göçüğün boyutuna göre dalga kalma olasalığı azalıyor. Göçük büyükse ve düz saçta ise başarı yüksek.

Senin kapıda derin sıyrıklar var bunları vakumla çekse bile dalgalı olur daha da kötüleşir. Boyatmadan geniş göçükleri çektirip boyatmayabilirsin ama o derin sıyrıklar çok kötü görünecektir. İyi bir usta o bölgeyi kazır, düzeltir ve macun çeker. Birkaç gün sonra gider boyatırsın. Kapının ortasındaki şeritten altı boyanır. Araç beyaz olduğu için sıkıntı olmaz, metalik olsa ton farkları olurdu. Boya öncesi mutlaka fotoğraf çek. Kasko işini bende önermem. 2. el piyasası öyle enteresanki araç satacağın zaman soracaklar hasarkaydı var mı diye var dersen birçok kişi araçtan hemen soğuyor. Sen ne kadar fotoğraf var, lokal boya vs. desende sahtekarlar yüzünden insanlar uzak duruyor araçtan.

Vakumla çektirme
w7g2.jpg

Boyama için kapı döşemesi sökülüyor, önce elektrikli çektirme ile düzeltilip çekiçle devam ediliyor, sonrasında macun çekiliyor.

Tekrar geçmiş olsun...