Çarpıp kaçmış..

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Yoldaş'ıma geçen cuma akşamı Çayyolu tarafında , park halindeyken vicdansızın birisi çarpıp kaçmış.
AVM ye para çekmek için girdim ve çıktığımda sol ön kapımda sürtme iziyle birlikte avuç içinden biraz daha büyük bir göçükle karşılaştım.
O an başımdan aşağı kaynar sular indi. Üzülsem mi sinirlensem mi bilemedim.
Benim gözümde, ha cebimden paramı almış ha bunu yapmış, hiç bir farkı yok.
Denk gelip de burayı okursa, kendisini Allah'a havale ediyorum ve vicdanıyla başbaşa bırakıyorum.
Ne desek boş........

Fotoğrafları da bir ara ekleyeceğim. Boyada hasar yok gibi. Ankara'daki arkadaşlardan ricam, tanıdık bir usta varsa bildirirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çarpıp kaçmış..

Geçmiş olsun kardeşim.

Çarpıp kaçanı Allah a havale etmişsin ama inanmayan adam zaten kul hakkı yemiş yememiş tınmaz bile, veyahhut dürüst biri olsaymış da kaçıp gitmezmiş..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Çok büyük geçmiş olsun. Canınıza birşey olmamış neyse ki. Para çekmek için avm'ye girdim demişsiniz, mutlaka etrafta güvelik kameraları vardır. Tespit edilmesi için suç duyurusunda bulunmanızda fayda var. Maalesef herşeyi Allah'a havale ederek bu gibi yaratıkları meydan vermiş oluyoruz. Lütfen bu suçun takipçisi olun.

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
ևok büyük geçmiş olsun. Canınıza birşey olmamış neyse ki. Para çekmek için avm'ye girdim demişsiniz, mutlaka etrafta güvelik kameraları vardır. Tespit edilmesi için suç duyurusunda bulunmanızda fayda var. Maalesef herşeyi Allah'a havale ederek bu gibi yaratıkları meydan vermiş oluyoruz. Lütfen bu suçun takipçisi olun.

Zaten onu yapacağım. Lakin AVM nin arka tarafında bir sokaktaydı ..Gene de bu hafta içi gidip araştıracağım.
Akşam da fotoğrafları ekleyeceğim.Tek bir noktada da değil göçme..3-4 farklı noktada  :(

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun . Bizim insanımızda maalesef bu tarz sorumluluk duygusu gelişmediği için çarpıp kaçınca bu işten sıyrıldıklarını zannediyorlar . Vicdan duygusu bile olmayan bu insanlara dönüşmek çok yazık . Bencede durumun takipçisi olun yapanın yanına kar olmasın bu durum.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.

Bence de peşini bırakmayın, mutlaka bir ipucu bulursunuz.

Maalesef ülkemizde en fazla %10 zarar verdiği bir aracın sorumluluğunu almaya razı olur. Diğer %90'a vicdan, hak ,hukuk, ahlak vız gelir.

Benzer bir olayı paylaşıcam.Cuma namazı için camiye araba ile yeterince erken gelip aracımı park ediyorum.Sonradan gelenler yer kalmayınca araçlarını ortaya bırakıyorlar. Bunun bilincinde olup diğerlerini engellemeyeyim diyenler farzdan sonra hemen araçlarını ortadan alıyorlar. Geçen 2 hafta boyunca benim çıkışımı engelleyen araç sahipleri 15 dakika gecikme ile araçlarını kaldırdılar ve hiçbir şey olmamış gibi bizim onları beklediğimizi gördükleri halde bir özür bile dilemeden binip gittiler.

İşin garibi şu, bu kişiler inançlı kişiler ki camiye gelmişler, hatta daha fazla sevap kazanalım diye belki de içerde biraz daha fazla kalmışlar.Ama beni engelleyip bunun için sorumlu olduğunun farkında değil, ya da farkında olmak istemiyorsa bu nasıl bir anlayıştır.Camiye gelip kulluk vazifeni yapıcan, ama dışarda seni bekleyenlerin hakkına tecavüz edicen. Vah ki vah...