Carbon Clean den sonra araç gaz yemiyor

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model corsa aracıma carbon clean yapıldıktan sonra (birkez) motor arıza ışığını yaktı performans düşüklüğü var aracımda şuan ilk gün çok iyiydi ama şimdi gaz komutlarına çok geç tepki veriyor 1.2lt ecotec 75hp versiyonundan 40000kmde sizce sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede oldu.400 liralık bi masraf açmıştı.pistonlardan kaynaklanıyor.umaım sendeki arıza aynısı diildir.git servise tek2 ye takıp baksınlar...anlarlar heraldeki

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar carbon cleanın amacı silindir cidarlarındaki kurumları ve subab tablalarındaki kurumları ve enjektör memesinin ucunu açmak...her km de carbon clean yapılması bence sakıncalı ancak araç 40.000 km de sorun yaşatmaması lazım ...siz çekiş düştü diyorsunuz sorun birçok yerden yapabilir ; temizlenen silindir içi yanma odasını büyütmüştür ve sıkıştırma oranı düşmüştür ve motordan aldığınız verim düşerek çekiş düşmüş olabilir yada motorda kompresyon kaçakları vardır kompresyon testi ve enjektör testi yaptırmanızı öneriyorum...40.000 kmdeki bir motorun bide benzinli ise silindir segman piston grubu fazla aşınmaması lazım ...Arıza ışığı yaktıysa motoru cihaza bağlatmanızıda öneririm sorun büyük ihtimalle beyin hafızasında mevcuttur...saygılar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
126.000 km.deki aracıma bugün carbon clean yaptırdım. Karabağlar'dan Çiğli'ye kadar geldim şimdiye kadar bir sorun yok. Bujileri de değiştirmiştim, araç eskiye oranla biraz daha seri ama yeni bujilerden de olabilir. Hafta sonu Kuşadası'na gideceğim, bakalım bir de otoban performansı nasıl olacak.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar carbon cleanın amacı silindir cidarlarındaki kurumları ve subab tablalarındaki kurumları ve enjektör memesinin ucunu açmak...her km de carbon clean yapılması bence sakıncalı ancak araç 40.000 km de sorun yaşatmaması lazım ...siz çekiş düştü diyorsunuz sorun birçok yerden yapabilir ; temizlenen silindir içi yanma odasını büyütmüştür ve sıkıştırma oranı düşmüştür ve motordan aldığınız verim düşerek çekiş düşmüş olabilir yada motorda kompresyon kaçakları vardır kompresyon testi ve enjektör testi yaptırmanızı öneriyorum...40.000 kmdeki bir motorun bide benzinli ise silindir segman piston grubu fazla aşınmaması lazım ...Arıza ışığı yaktıysa motoru cihaza bağlatmanızıda öneririm sorun büyük ihtimalle beyin hafızasında mevcuttur...saygılar...
yeni motor yapılmış aracı cc için yeni olarak niteleyebiliriz değil mi??
yani 150bin de rektifiye ettiğim aracıma 170bin de sorunsuz carbon clean yapabilir miyim??

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende carbon clean yaptırdım 2 gün oldu çekişim şuan iyi küçükte olsa iyileşme var diyebilirim ama umarım böyle sürer:)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni motor yapılmış aracı cc için yeni olarak niteleyebiliriz değil mi??
yani 150bin de rektifiye ettiğim aracıma 170bin de sorunsuz carbon clean yapabilir miyim??

yeni yapılmış bir motoru yeni olarak niteliyebiliriz ancak sadece motor grubu parçalarını geriye kalan parçaları için hayır tabiki...150.000 km de iyi bir rektefiye edilmiş bir motoru 170.000 km de sorunsuz olarak yapılabilir...
he bide atladım aracınızın yakıt sistemi parçaları yenilendimi yani(enjektörler vs.) bunu dikkate alarak yapılabilir ... saygılarımla...

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
126.000 km.deki aracıma bugün carbon clean yaptırdım. Karabağlar'dan Çiğli'ye kadar geldim şimdiye kadar bir sorun yok. Bujileri de değiştirmiştim, araç eskiye oranla biraz daha seri ama yeni bujilerden de olabilir. Hafta sonu Kuşadası'na gideceğim, bakalım bir de otoban performansı nasıl olacak.

Bu artış buji etkisinden ziyade carbon clean dan geliyor .
Bujilri de yenilemeniz etki etmiştir.Deneyimim olduğu için belirtmek istedim. güle ,güle kullanın.
Arkadaşımızın verim alamaması saklı kalmış bir arızanı açığa çıkmasına benziyor.;)